Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért mondják azt, hogy "Az...

Miért mondják azt, hogy "Az ember lánya"?

Figyelt kérdés
Szóval ugye szokták úgy kifejezni magukat az emberek, hogy pl. "Ilyen helyzetben könnyen elveszíti a türelmét az ember." Viszont sok nő az mondja, ha a mondatában nőről van szó, hogy "Ilyen helyzetben könnyen elveszíti a türelmét az ember lánya." Miért? A nő az nem ember, csak az embernek a lánya???
2008. dec. 10. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Ha ez megnyugtat azt is mondják hogy az ember fia. Egyszerü sovinizmus mentes oka, hogy az ember lánya, és fia vagyunk. De ha csak azt mondod ember, az is jó, mert azok is vagyunk.
2008. dec. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Mert eredetileg az ember szó férfit jelent.
2008. dec. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom, miért kellett lepontozni az előzőt. A 'ember' VALÓBAN a férfit jelentette régen. Úgy számolták pl., hogy valahol volt ennyi 'ember' - és amannyi 'asszony'.
2008. dec. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, régen. De ma már nem. Régen a gyerek is a fiú volt, a másik az CSAK lány.
2008. dec. 11. 09:23
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez igaz, viszont már jóideje nem abban a korban élünk. És tényleg 10 évvel ezelőtt még nem volt divat az 'ember lánya' kifejezés, engem spec zavar, mert az emberkategóriába tartozónak érzem magam. Különben szerintem azért használják, mert úgy vélik, menő, vagy divatos. Az egyik tanárom pl mindig azt használta, amikor a diákokról beszélt, hogy 'az ember gyereke'. Szerintem gáz, dehát az ő dolga.
2008. dec. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!