Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek mi lesz Európa...

Szerintetek mi lesz Európa jövője demografiai szempontból?

Figyelt kérdés

2021. nov. 15. 07:03
A kérdező szavazást indított:
Elöregedik a társadalom, és végül emiatt nemzetek tűnnek el
Megjön a gyermekvállalási ledv, marad minden a régiben(szerintem esélytelen)
Bevándorlással oldják meg(egyértelműen hatalmas változásokhoz fog vezetni)
Féreteszik az etikai aggályokat, és "emberfarmokon" fogják kitermelni a jövő generációit
14 szavazat
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Szerintem az egyetlen megoldás az emberfarmok létrehozása lesz. Szörnyen hangzik, de egy jobb ember létrehozásához vezetne, bele lehetne nyúlni a DNS-be. Okosabb, erősebb, genetikailag jobb embereket lehetne létrehozni. Nem látok ebben semmi etikai aggályt. A gyerekek egy részét örökbe lehetne adni, a másik részük állami gondozásban nevelkedne. Vagy ez, vagy kihal a modern ember. A demográfiai válság kétarcú a világon. A fejlett országokban túl kevés gyerek születik, a szegényekben túl sok. Sürgősen vissza kellene állítani az egyensúlyt.
2021. nov. 15. 07:06
 2/17 anonim ***** válasza:
61%
Csökkennie kellene az emberiség létszámának olyan egymilliárd körülire, untig elég lenne, a túlszaporodás öngyilkosság.
2021. nov. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ez igaz alapvetően, de nem egy pozitív folyamat ami most zajlik. A népesség elöregedése egy rémálom tátsadalmi és gazdasági szempontból is. Lehet leszünk 1 milliárdan, de ha 10-ből 1 ember lesz munkaképes korú, akkor szarabb lenne a helyzet, mint most.
2021. nov. 15. 15:45
 4/17 anonim ***** válasza:
46%

Úgyis egyre kevesebb ember fog dolgozni, a modern technológiák, a robotizáció feleslegessé tesz számos munkaerőt és a kitolódó életkor egyenes következménye a munkaképes kor vele együtt kitolódása.

Teszem azt száz év lesz az átlagéletkor, akkor a nyugdíjba vonulás nyolcvanra tolódik, mert az csak a munkaképteleneknek jár.

Mindez együtt borzasztóvá válik, ha nyakra-főre szaporodik az emberiség, a legjobb az lenne, ha kontinensek lakossága csökkenne nagyjából a tizedére.

Fogyni, fogyni kell a népnek, nem szaporodni, az végveszélybe sodorja az emberiséget.

2021. nov. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
50%
Nekem tetszik ez az ember Farm. Azon gondolkodtam hogy vallás szerint is külön kéne rakni az embereket.
2021. nov. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%

Európa két részre oszlik majd: az egyik része bevándorlással oldja meg, ott átalakul a kultúra, és általunk ismert népek tűnnek el.

Nálunk pedig családtámogatással elérik, hogy megszülessenek a tervezett gyerekek, persze ehhez még idő kell, így lehet, hogy előbb lemegyünk 9 millió alá.

A túlszaporodást ott kell megoldani, ahol az létrejön. Különben hiába tűnnek el népek; az így keletkezett népességcsökkenést hamar pótolják a fiatal, életerős, gyorsan szaporodó népek. Nem mi fogjuk megoldani a népességrobbanást.

2021. nov. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Jankee válasza:
Nem biztos hogy Európa jövője minden európai nemzetre igaz lesz, ezért így nem lehet jósolni Európa jövőjeként.
2021. nov. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
100%
Nekünk a magyarság szempontjaiból kell nézni a világot. Szerintem minden magyar ember arról álmodik, hogy identitásában erős, gyarapodó nemzet legyünk. Akik idővel ki tudják tolni az életterüket a környező alsóbbrendű népek rovására, ezzel csak a természetes egyensúly állna helyre a Kárpát medencei hegemóniával.
2021. nov. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Ha van is felsőbbrendű nemzet, az rohadtul nem a magyar. Mondom ezt úgy, hogy amennyire genetikailag magyarnak lehet lenni, annyira az vagyok. A dédanyám volt sváb, rajta kívül színmagyar vagyok.
2021. nov. 16. 18:50
 10/17 A kérdező kommentje:
Szerintem kifejezetten a legpatriótább emberek a leghaszontalanabbak társadalmi szempontból. Legalábbis én ezt tapasztalom. A szélsőjobbos ismerőseim azok, akik vagy nem vállalnak gyereket, vagy nem foglalkoznak a fattyaik nevelésével. Nem kell magyar szemmel nézni a világot, ugyanis minden nemzet eltűnik egyszer. Az emberiség túl fogja élni a magyar nemzetet, ebben biztos vagyok. Nyugi a románt, szlovákot is.
2021. nov. 16. 18:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!