Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért mondják nálunk az...

Miért mondják nálunk az erdélyiekre, hogy román? Ez egy ország egy nép. El tudnánk egy kicsit gondolkodni?

Figyelt kérdés
Aki csak egyszer is azt mondta egy ottanira, hogy román gondolkodjon el, ha tud. Ha nem megy segítek!
2008. dec. 13. 23:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%

Azért mondják, mert román állampolgárságú.

De ettől, még magyar nemeztiségű, erdélyi marad

Ezt hogy román,csak az érti szitokszónak, aki maga is gyűlölködik.

2008. dec. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%

Én is sokat gondolkodtam ezen, tekintve, hogy romániai magyar vagyok ill. voltam. Nevem 100% magyar, magyar az anyanyelvem, mégis állandóan románnak kellett magam éreznem magyarországon, mert lerománoztak.

Én nem, NEM azért románoztak le, mert az volt az állampolgárságom, ugyanis ezt ki lehet fejezni a ROMÁNIAI jelzővel és az tényleg nem lenne sem sértő, sem szitokszó.

Az nevez románnak egy erdélyi magyart, aki maga egy gyűlölködő, az erdélyi ugyanis megszokta hogy otthon bozgorozzák, magyarországon pedig románozzák (de hallottam már oláhozást is).

Nyugodtan le lehet ezek után pontozni, nemcsak a saját véleményem ez, hanem rengeteg romániai magyaré.

2008. dec. 14. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%
Az emberek egyszerűen buták. De ezt nem érdemes a romániaiaknak magukra venniük. Szabolcsira is tesznek megjegyzést, meg Alföldiekre másutt, de Pestiekre is sok helyen vidéken.
2008. dec. 14. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

Én szándékosan megkülönböztetem a beszédemben a romániai magyart, vagy románt. (Vagy ugyanez igaz a szlovákiaiakra is.) És nem azért, mert a románt nem szeretem, hanem mert tudom, hogy a romániai magyart bántja, ha románnak nevezik, nem azért, mert ő gyűlöli a románokat, hanem azért, mert ő magyar. Csupán Romániában született/él. Egy romániai magyarra én mindig azt mondom, hogy romániai. Sok szlovákiai ismerősöm is van, a magyarokra soha nem mondtam, hogy szlovák, csak azt, hogy szlovákiai.

Ugyanakkor nem hiszem, hogy mindenki gyűlölködésből románozza, vagy szlovákozza le a határon túli magyarokat, szerintem egyszerűen csak nem gondolnak rá, hogy őket ez bántja.

2008. dec. 14. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem szántam "szitokszó"-nak a románt és nem is az.
2008. dec. 14. 09:08
 6/15 anonim ***** válasza:
84%
Én Győr- Moson- Sopron megyében élek, és még sosem hallottam, hogy az Erdélyben élő magyarokat "lerománozták" volna. Nálunk ezek szerint ez nem olyan általános. Nem azért, mert nem találkozunk velük, nekem is volt pl osztálytársam, aki a családjával együtt onnan jött. Mi nem is romániai magyarnak mondjuk, hanem erdélyi magyarnak.
2008. dec. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
48%
Én pl azért hívnám az erdélyi embereket románoknak, mert azok. Romániában élnek, ennyi. A magyar ősöktől származó mittudomén olaszokat, akik Olaszo.-ban élnek sem nevezném magyarnak, mivel ők olaszok...
2008. dec. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 yuda ***** válasza:
80%

Srácok!


Ha valaki Romániában él és minden papírja azt bizonyítja,hogy teljes jogú állampolgára az országának,akkor ne sértődjön már meg,ha azt mondják rá,hogy román.


Én elhiszem,hogy magyar nemzetiségű,még azt is,hogy magyarnak érzi magát,de ne sértődjön meg,ha románnak mondják,hiszen annak az országnak teljes jogú állampolgára-pl.itt magyarországon is lehet pl.szlovák nemzetiségű valaki,de ha itt él és állampolgársága magyar,akkor azt ha lemagyarozzák,nem hiszem,hogy megsértődik,mert miért is?


Még egy adalék: akik most fel vannak háborodva,azok még azt sem mondhatják,hogy éltek mikor átcsatolták ezt a részt tőlünk-tehát eleve ott is születtek-akkor ez születési joguk,valahol természetesnek is kellene lenni,kivéve ha valaki állandóan "oltogatja " őket.


Ezzel már nem lehet mit kezdeni,elvették,hát elvették-a magyar vezetők rosszul döntöttek,mint általában,de most már háború árán lehetne csak vissza,de azt normális ember nem kívánhatja sem magának,sem családjának.


Most már mi is ebben születtünk,ezzel kell élni.

2008. dec. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
42%
Erdély Románia egy része, tehát nem tudom mit kell ezen felháborodni! Én azt hogy "román" arra értem, hogy az állampolgársága román! Oké hogy élnek ott magyar nemzetiségiek, de az állampolgárságuk román, ezért nem mondhatjuk rájuk, hogy magyarok! Én romániai magyaroknak hívom őket! Nem mondhatjuk azt, hogy magyarok, mert nem magyar állampolgárok! Ezen szerintem nem kell felháborodni! Ha magyar polgárok akarnak lenni, jöjjönek ide, éljen, dolgozzanak, fizessenek adót itt és kérjék az állampolgárságot! Van egy munkatársam, neki és a családjának volt bátorsága belevágni. Átjöttek, beadták a kérelmet és immáron hivatalosan is magyar állampolgárok! Igaz, hogy sok időbe és pénzbe telik, de aki szerintem tényleg igazi magyarnak érzi magát, annak minden pénzt megér, hogy "szeretett hazájában" éljen!
2008. dec. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Én ma is Magyarország részének tartom Erdélyt.
2008. dec. 14. 14:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!