Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért depressziósak az emberek?

Miért depressziósak az emberek?

Figyelt kérdés
Ti hogy érzitek magatokat most?Hogy vagytok?
2008. dec. 14. 14:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Olvasgasd el a kérdéseket ezen az oldalon, és megtudod miért depressziósak. Én jelenleg jól vagyok, vagy lehet csak azt hiszem. :)
2008. dec. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
Ebben az országban nincs semmi aminek örülni lehetne.
2008. dec. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Én most ebben a pill. kicsit szorongok. Államvizsga előtt vagyok, de mivel jogász leszek, tudom, hogy nem lesz munkám, szóval teszkós árufeltöltő lesz belőlem, és esélyem sincs, hogy a közeljövőben tisztességes munkához jussak. Szeretnénk már elköltözni, de a nyomorúságos fizetésekből nemhogy saját házra, albérletre sem futja. Állandóan aggódom anyukám egészségéért. Ebben az országban csak addig jó valami amíg az embernek van viszonlag jó munkahelye, meg egészséges. Ha elveszti a munkáját, nagyon kicsi az esély hogy talál másikat, főleg 50 évesen, marad a nyomorgás a segélyből. Ha neadjisten súlyosabb betegsége lesz, abba jobb bele nem gondolni, mikor manapság már a gyógyulás protekciós meg hálapénzes alapon megy. Állandóan csak hajtani, meg gürcölni a semmiért, mivel az átlaogember fizetése az éppencsaklétre futja. Nem engedhet meg magának, egy kéthetes nyaralást egy évben, nem vehet egy ruhadarabot ha éppen megtetszik neki, vagy csak nagy meggondolás után és még sorohatnánk sorolhatnánk.. Hát ezért depressziósak. Még ha van valami amire örömre ad okot, nekem rögtön beárnyékolják a problémák, és már nem is tudok örülni.
2008. dec. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Pillanatnyilag az évszak miatt. Kevés a napfény, borongós az idő. A komolyabb depresszió viszont szerintem arra vezethető vissza, hogy az ember elveszítette a dolgok feletti uralmát ill. nem képes azokat megoldani. Én feküdtem már pszichiátrián depresszió miatt, én így érzem.
2008. dec. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Téli depi. Szinte az emberek 50%-a beleesik.. Több száz oka lehet.

De azt mondják a magyarok csak panaszkodnak, úgy érzik semmi jó nincs az életükben. De.. vajon mért is?

2008. dec. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Azért igy tettem fel a kérdésemet,mert az előzőt törölték ami úgy hangzott hogy,hogy vagytok ma hogy érzitek magatokat.Nem tudom miért törölték!Engem érdekel mit gondolnak éreznek az emberek!
2008. dec. 14. 17:48
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért törölték, mert nem engedélyezett az olyan kérdés, ami beszélgetést indíthat, mivel ez nem fórum. Itt ha van kérdésed felteheted, és ha valaki tud/akar válaszolhat.
2008. dec. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Kimondottan jól érzem magam, ha a magánéletemre vagy kíváncsi. Az időjárás kimondottan jól esik most: én ugyanis fordítva vagyok behuzalozva, mint az emberek többsége: szeretem a hideget és a sötétséget, utálom a túl erős napfényt és a 25 foknál melegebbet.

a gazdasági klíma miatt inkább szenvedek. Végzős bölcsész vagyok, megyeszékhelyen élek, és még így sem lesz munkám, vagy csak nagyon protekcióval. Ez elkeserítő.

Ugyancsak elkeserítő, hogy a politikusok csak magukkal és a meggazdagodással vannak elfoglalva, a néppel nem törődnek. Az is rossz, hogy a közbiztonság egyre inkább csak múlt időben használatos fogalom lett az utcákon. Rossz látni, hogy az emberek összefogás helyett inkább marják egymást, utálkoznak, hogy mindenki csak a maga hasznát nézi. Ezért gazdaságilag nem érzem jól magam, sajnos. Nem hiszem, hogy ezzel egyedül lennék.

2008. dec. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak egyetértek veled!Én is a hideget részesitem előnyben.Ezért fogok Finnországba költözni egyszer:)A gazdasági helyzetről kár beszélni úgy rossz ahogy van sajnos
2008. dec. 14. 18:39
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem akarok okoskodni,de a depi szót a borúlátóra cserélném föl,és inkább ez illik ránk,magyarokra.

Vannak nálunk sokkal szegényebb országok (a mi minmálkeresetünk számukra már gazdagságnak számít),mégsem törődnek ennyit a saját bajaikkal,nem panaszkodnak,keseregnek ennyit.Persze,az ha elmondja az ember a búját-baját a másiknak (akiben megbízik!),az jól esik,kell is,de azért nem szabad(na) túlzásokba esni.

Van egy szudáni orvos ismerősöm,az anyukámat ő kezeli,így néha szoktunk beszélgetni,és azt mondta nekem egyszer:idejött Magyarországra,mert itt viszonylag jól keres,de hamarosan vissza fog menni (ha már összegyűjtött egy kis pénzt)a hazájába,mert lehet,hogy szegényebb az az ország,de nem lát ennyi megkeseredett,búval-bélelt embert,mint itt.A szó szerinti társadalmi nyomor jellemzi ott a mindennapokat,mégis jobb a hangulat,vidámabbak az emberek.

Hangsúlyozom:Szudánról van szó!

2008. dec. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!