Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért mondják sokan, hogy a...

Miért mondják sokan, hogy a Szózatnak kéne lennie a himnusznak?

Figyelt kérdés

Én sem értékelem annyira sokra a himnuszt, de azon kívül hogy lehangoló, nincs baj vele… A Szózat meg szerintem egyenesen gusztustalan…


“ A' nagy világon e' kivûl

Nincsen számodra hely,

Áldjon vagy verjen sors' keze,

Itt élned, élned' halnod kell. “


Ez milyen undorító, provokatív szöveg már?


Ha valakit itt ver a sors, máshol meg vannak szerettei és esélye a boldog életre, az maradjon itt csak azért mert Vörösmarty azt parancsolta?

Mert fogalma sincs hogy mit jelent a szubjektív és szerinte Ő diktálja az objektív tényeket?


Egy Nemzeti Dal mindkettőnél sokkal jobb.

Kifejezi a valódi hazaszeretet, de közben nem tiporja meg az ember gondolkodáshoz való jogát.

Emellett viszont nem is siránkozásra, hanem cselekvésre buzdít, a himnusszal ellentétben.



2022. jan. 4. 13:40
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

Én is jobban örülnék egy kicsit pozitívabb himusznak, de a mostanival sincs túl sok gond.


Szózat nekem nagyon nacionalista, ami főleg így az EUban elég fura hatást adna, főleg hogy a legtöbb fiatalt ennyire nem érdekli az országa ahol született.


Nemzeti Dalal nekem ugyan az a bajom mint a himuszszal, nem igazán releváns a mostani korra.


Bár hozzá teszem a mi himnuszunk még mindig jobb mint a "God save the Queen" ami a 21.századba egy demokratikus országba szerintem elég gáz. A "The Star-Spangled Banner" meg konkrétan énekelhetetlen olyan dalszövege van

2022. jan. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%

Mert sokaknak(?) ez a véleménye.

.

Sokan mondják azt is, hogy a Föld lapos.

2022. jan. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
6%
Olvass el már néhány nemzeti himnuszt, és rájössz, tulajdonképpen valamennyi hasonló gondolatokat tartalmaz, mint a magyar! Egyáltalán mi a problémád, még nem heverted ki a szilveszteri mámort?
2022. jan. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Milyen indok van arra hogy legyen vidám a himnuszunk? Egyébként csak mondom hogy a magyar himnusz világ viszonylatban is az egyik legszebb ez nem egy induló, nem egy harcra buzdító dal, vers akármi hanem egy himnusz. A szózat szintén, a nemzeti dal meg a forradalomra íródott jó hogy sok benne a haza szeretet. Akkor mondjuk ezt a (wo alle Straßen enden) német katonadalra mert nem arról szól hogy nyernek hanem a háború borzalmai vannak benne?
2022. jan. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!