Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hangterjedelmi okból gondot...

Hangterjedelmi okból gondot jelent számotokra is a Magyar Himnusz legmélyebb és a legmagasabb hangjainak a kiéneklése?

Figyelt kérdés

2022. jan. 7. 08:38
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Nekem a Boci-boci is.
2022. jan. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Alt vagyok, igy a nagyja rendben van számomra, de a legmagasabb hangjaival meggyűlik a bajom.
2022. jan. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Nem probléma, de tényleg nagyon nehéz énektechnikailag. Nem tudom mire gondolt drága Feri bácsi, amikor megzenésítette, lehet azt hitte, hogy minden magyar állampolgár profi énekes.
2022. jan. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#3 Ehhez vedd figyelembe, hogy ez már a Dohnányi által átdolgozott változat. Valamennyi olyan himnusz közül, amit megjegyeztem, azt hiszem a miénket a legnehezebb énekelni.

Egyébként a Szózat sem könnyebb.

2022. jan. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Andizsuzsi ***** válasza:

"Nem tudom mire gondolt drága Feri bácsi, amikor megzenésítette"


Tekintve, hogy a "drága Feri bácsi" többszólamú kórusművet (is) írt az ének nélküli zenekari mellett, nyilván arra gondolt, hogy vannak altok és basszusok is a kórusban.

2022. jan. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Andizsuzsi ***** válasza:

Túl gyorsan küldtem el.

Valamint szopránok és tenorok is.

2022. jan. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Hja, a kórus! Hol vagyok én attól!?!

Én nem vagyok énekes, viszont alkalomadtán a magam kedvére és hangulatára elég tisztán énekelek számos olyan dalt, ami belefér a viszonylag korlátos hangterjedelmembe. Sajnos a Himnusz nem tartozik ezek közé.

Ezért annak éneklésekor, ha aránylag magasan kezdek, akkor a legmagasabb hangoknál biztosan levinnyogok a hamisba. Ha viszont mélyebben kezdek, akkor ugyanígy járva, a legmélyebb hangoknál dörmülök le az élőbeszédes hamisba. És ennek nincs olyan köztese, amikor a Himnusz mindkét végletű hangja beleférne a hangterjedelmembe.

Tömegben énekelve a Himnuszt, az a tapasztalatom, hogy a többség is artikulálatlanra hangosulva, illetve mormogó beszédhangra csendesülve próbál továbblendülni a legmagasabb és a legmélyebb hangnál. A hozzá nem értő magabiztosságommal, én úgy szoktam ezt mégis megoldani, hogy furcsásan éneklési hangmagasságot váltok a kritikus részhez közeledve.

2022. jan. 7. 15:33
 8/8 Andizsuzsi ***** válasza:
74%

Ha rákeresel a Himnuszra B-dúrban, az egy teljesen énekelhető változat.


"Tömegben énekelve a Himnuszt, az a tapasztalatom, hogy a többség is artikulálatlanra hangosulva, illetve mormogó beszédhangra csendesülve próbál továbblendülni a legmagasabb és a legmélyebb hangnál."


Mert a "tömeg" már nem emlékszik pontosan a dallamra, csak úgy-ahogy, ezért nem is tudja, hogy melyik az a hang, amit el kellene kapnia. Illetve az ember, ha nem énekel rendszeresen, a hangterjedelme beszűkül, illetve hamissá válik.

2022. jan. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!