Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ábrázolják Ferenc...

Miért ábrázolják Ferenc Józsefet mindig idősnek és Sissit miért mindig fiatalnak?

Figyelt kérdés
Nemrég voltam a Gödöllői kastélyban és azt vettem észre, hogy szinte mindig úgy volt a felállás,hogy az idős Ferenc József volt a fiatal Sissi mellett. Minden terembe ahol kép volt kiállítva mindenhol az idősebb énjét láttam, Sissiről meg mindig fiatal kép volt. Ez valami utalás? Esetleg idősebb korába nagyobb tekintélyt nyert? Nagyobb hatalma? Mit gondoltok?

2022. jan. 8. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:
15%
Sissy csaj, Fletó meg pénzes
2022. jan. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

Egyrészt viszonylag nagy volt köztük a korkülönbség.

FJ-ről Mo-on inkább 1867 utáni ábrázolások terjedtek el. Mire a Monarchia megszilárdult, és kialakult a "FerencJóska apánk" még öregebb lett.

A bajusz, szakáll is öregít.

A férjéhez képest Sissi aránylag fiatalon halt meg.

2022. jan. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az eddig leírtakon kívül Sissi 30 éves kora után nem csináltatott magáról portrét és/vagy fényképet, mivel nem szerette volna, amennyiben megörökítik az öregedését. Ezzel ellentétben Ferenc József az egyik leghosszabb ideig trónon lévő uralkodó volt, így idősebb korából is emiatt áll rendelkezésre róla fotográfia és festmény. Utóbbi egyébként már inkább protokoll-szerű, mint egyéni hiúság kérdése, mint az első állítás esetében.
2022. jan. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Metamorphosis: ezt ilyen kategorikusan nem lehet kijelenteni, egy kis google keresés után cáfolható állítás. (A gyászruhás ábrázolások pl. vsz. mind Rudolf halála után készültek).


[link]


[link]


[link]

2022. jan. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A Sissivel kapcsolatos kijelentésem hiúsági szempontból próbáltam értékelni. Az udvari protokoll szerintem itt egy más jellegű kategória, ugyanakkor igazad van és megkövetem magam. :)
2022. jan. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ferenc József 18 éves korában, 1848-ban került trónra.

1867-ben 36-37 éves volt, tehát még nem volt öreg.

2022. jan. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!