Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért Kölcsey Ferenc Himnusza...

Miért Kölcsey Ferenc Himnusza a magyar himnusz? Nem lehet megváltoztatni?

Figyelt kérdés
Amikor megjelent, még megvolt a jelentősége, ma már azonban én elavultnak tartom. Hogyan lehet kezdeményezni azt, hogy megváltoztassák?
2022. jan. 17. 22:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Mi alapján tartod elavultnak?
2022. jan. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Kölcsey Ferenc himnusza és Vörösmarty szózata nagyon is lehengerlő, szép művek, és megvolt a jelentőségük abban az időkben, amikor íródtak. A Trianon utáni Horthy-korszakban pedig a lelasított változata a Himnusznak egy telitalálat volt. Tökéletesen kifejezte a traumát elszenvedett magyar nép lelkületét. Valóban bűntetésként éreztünk mindent, ami ránk hullott. Ma már úgy gondolom egyiknek sincs aktualitása, a magyar nép lelkületét nem ez fejezi ki. Ma már nem fájnak azok a dolgok, amik fájtak. Nem fáj annyira a Trianon, mint 100 éve. Nem revizionista hírek között nő fel az ember, a legtöbb embernek már nem sokat jelent ez. És a Habsburgok is eltűntek a trónunkról. Ezeknek a gyönyörű alkotásoknak elfogyott az aktualitása. Én úgy látom, már csak egyetlen cél maradt Magyarországon a fiatalok és az ellenzék körében: építeni egy olyan társadalmat, amiben lehet élni. Építeni egy olyan országot, ahol szeretet, ahol békesség van. Ez a cél, érzület hatja át ma Magyarországot, és ennek érdekében valódi összefogás mindenki részéről. Ez ma a magyar ember lelkülete, ennek a léleknek pedig a leginkább letükrözött alkotása: Oláh Ibolya-Geszti:Magyarország c. dala("Van egy ország,


ahol álmomban jártam:


Magyarország,


ahol az arcodban láttam


a magam arcát.


Gyere és egyszer végre,


amikor új nap ébred,


te várj!


Gyere és bújj hozzám újra


Magyarország!


Én ezer év óta várlak már...

...


Velem az ősök kérnek,

engedd, hogy benned éljek

tovább,

ahogyan ők élnek bennem,

Magyarország![ma mindenki, minden fiatal kivándorol, mert nem hagyják az embernek, hogy itt élni tudjon, hogy itt megéljen]

Milliók áldása szálljon rád!")



Na, ezért gondolom elavultnak.

2022. jan. 17. 22:55
 3/12 qkker1 ***** válasza:
81%
Már megint ezzel a marhasággal jössz?
2022. jan. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 qkker1 ***** válasza:
2022. jan. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
#3 Azt a kérdést nem én írtam ki, de jó ízlése van a másiknak.
2022. jan. 17. 23:37
 6/12 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem ha sikerül egy normális néppel egy normális országot csinálni akkor lecserélhetjük valami jobbra, de amilyen okos a magyar nép csak könyörögni tud istenhez, ahelyett hogy tenne a jó érdekében.
2022. jan. 18. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%
Mellesleg ez az "álmomban jártam" már 6 éve lejárt volt.
2022. jan. 18. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 qkker1 ***** válasza:
"#3 Azt a kérdést nem én írtam ki, de jó ízlése van a másiknak."
2022. jan. 18. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 qkker1 ***** válasza:
Törölték a fiókodat, és most másikról nyomod ugyanazt a hülyeséget.
2022. jan. 18. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#8 Mondom, hogy nem xd
2022. jan. 18. 15:03
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!