Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit válaszolnál egy ilyen...

Mit válaszolnál egy ilyen megállapításra?

Figyelt kérdés

Nagyapa arcán tegnap egy kis puklit láttam. Megvizsgáltam és azt találtam, hogy az arcán az csak egy pici "horpadás". Megnyugtattam, hogy amúgy szép és sima az arca. Erre ő kibökte, hogy a sógora az ősszel azzal fogadta:" De meg vagy zakkanva"

Nagyapa 63 éves, rugalmas járású, 175 magas, 74 kiló, rendben van a cukra, a vérnyomása az emésztése. Aki pedig ezt a kijelentést tette, beteg, túlsúlyos, magas vérnyomásban szenved, alig tud járni, inzulinos cukorbeteg, 12 féle gyógyszert szed. Ezt a "zakkanást" elég komolyan vette, kicsit talán bántja is.


2010. szept. 9. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de nálunk a megzakkanva kifejezést az elbutulás, megbolondulás szinonimájaként használják, ennek semmi köze valaki kinézetéhez. (Lehet, hogy más vidékeken máshogy használják - nem bántani akarlak)
2010. szept. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a megzakkanást egészség hanyatlásnak tudják be.
2010. szept. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mit válaszolnék? Bár te lennél ennyire zakkant, mint én.
2010. szept. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagyapám beteg volt és a bátyja megkérdezte, meddig lehet még így élni? Ezekre nem lehet mit reagálni. Idióta emberek vannak.
2010. szept. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

zakkanva nálunk megzuhanást jelent...


Talán irigykedik?

2010. szept. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A megzakkanást arra értette, hogy sovány. Egyszer volt ő is 96 kiló, de arra az időszakra nem szívesen gondol. Az már régen volt.

Sajnos falun még mindig elvárják, hogy valakin lássék a jómód, legyen kövér, kicsattanó. Mintha ez maga az egészséget jelentené.

2010. szept. 10. 06:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!