Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért rekesztjük ki az osztály...

Miért rekesztjük ki az osztálytársunkat?

Figyelt kérdés
Gimibe járok ez az utolsó évem. Van egy osztálytársam aki nem tudott beilleszkedni, már első óta valahogy "félünk" tőle. Persze ez nem olyan félelem, csak nem szívesen beszélgetünk vele. Furcsa fiú, az apukája meghalt még régen (vagy elhagyta őket vagy valami nem tudjuk pontosan) de általába egész nap nem beszél, ha beszél akkor se használja a kéremet vagy a köszönömöt (pl. add már ide a vonalzód) meg olyan furcsa hangja van, nem túl kellemes illatú, nem törődik magával és mindenki undorodik tőe. Teljesen antiszociális, volt már rá példa hogy mérges volt és sniccerrel vagdosta a padját, meg ilyen idegbeteg rajzokat csinál, és ahogy rajzol az is nagyon furcsa, mintha idegből tenné. Próbálok vele kedves lenni de én komolyan megrettenek ha a szemébe kell nézzek. Az egyik tanárunk se meri fegyelmezni (egyszer mikor összeszedte a bátorságát és leszidta a pskázásért, amit mindig csinál és ráírta az egyest a dogájára, oda jött hozzánk a tanár szünetben és megkérdezte hogy: "Na jól csináltam?!") nagyon furcsa egy ember, az ilyen képes lesz majd felnőtt korában boldogulni? De azt se értem hogy első perctől fogva nem ül mellette senki, pedig az elején nem tudtuk hogy ilyen,csak mintha éreztük volna hogy nem közénk való. De jobban érzi magát a mi osztályunkban, akkor mit csinálhattk vele a régiben?!
2008. dec. 15. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Furcsa kis különc az osztálytársatok. Biztos vagyok benne, hogy valami komolyabb trauma érhette. Érdekes, amiket írtál a srácról, nekem is volt gimiben egy osztálytársam, akire teljesen ráillettek az általad is említett furcsaságok. Bizarr rajzok dettó, kést hordott magával suliba, sunyi volt és alattomosan somolygott a bajsza alatt, az a "szeme se áll jól" típus. Volt hogy burkoltan gyilkossággal fenyegetőzött. Volt aki szánta, volt aki félt tőle, mint Ti. Természetes emberi reakció, hogy a közösség kiveti magából a különcöket, a deviánsokat.

Ugyakkor el tudom képzelni, hogy a különcködése valójában figyelemkeltés. Magányos, nincsenek társai, ezért felvett egy ilyen viselkedésformát. Te megpróbáltál vele kedves lenni, amit nagyra tartok, szép dolog volt tőled, de ha elhárította, ne erőltesd. Ha továbbra is aggasztónak tartátok a viselkedését, jelezzétek az iskoligazgatónak, vagy a suli pszichológusának.

2008. dec. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Régebben én is kirekesztett különc voltam. Kell mellé vki aki megtanítja az élet dolgaira, egy őrangyal féle aki visszatéríti belé a lelket és érezteti vele, hogy Ő is ugyanoylan ember mint a többiek. Habár én azért ennyire sérült nem voltam/vagyok. Természetesen nem azt mondom h légy te az illető őrangyal, mert ez egy komoly elhivatottságot és szeretet igénylő feladat. Szóval csak elméletben válaszoltam. A legtöbb amit tehettek érte a hétköznapokban hogy nem roncsoljátok tovább és normálisak vaygtok vele. De magának kell megváltoznia és neki kell kezdeményeznie. Ezt kellene vkinek (őrangyal) elmondani neki.

A válasz a kérdésedre pedig ott van a leírásodban.

Érdekes am h tőlem is féltek pedig nekem semmi beteges szokásom nem volt(kés pl), csak oylan fura voltam...

2008. dec. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A kerdesedre te is valaszoltal, az apolatlansaga miatt, es a furcsa rajzai, dolgai miatt rekesztitek ki.

De biztos hogy azert erzi magat jobban nalatok, mert nem bunkoztok vele. A masik osztalyban biztos hogy bunkoztak vele. Te is nagyon kedvesen, es illemtudoan irtal rola, a te osztalyodba szerintem ertelmes egyenek jarnak, mint te.

Nalunk is volt egy csajszi az osztalyban, senki nem szerette, megcsak melleulni se akart senki. De mi mindig csak figyeltuk, nem bunkoztunk vele.

Biztos hogy a te osztalytarsadnak egy nagyon nagy lelki problemaja lehet, amit sajnos magaba zar. Mert mindenkinek vannak gondjai, titkai is, de meg a titkokat is egy kicsit probalja kibeszelni, igy konnyiteni a lelken. De valaki magabazarkozo.

Valoszinu hogy az anyukaja is ilyen lelkibeteg lehet, es ezaltal raul a sracra is. Szerintem azert az osztalyfonok beszelhetett volna mar vele, akar kitalalhatta volna az osztalyfonok, hogy elmegy csaladlatogatasra. Abbol sokmindent lelehet szurni.

Ne bantsatok, ugyis nemsokara vege mar a sulinak.

Kulonben milyen tanulo, jelentkezik valahova tovabb?

2008. dec. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom akar-e valahova menni. De érdekes hogy az anyukáját felhozod, mert ő nem fizet semmi osztálypénzt és mindent mi fizetünk nekik és a szülők nagy része fel van háborodva...
2008. dec. 16. 14:26
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hat ha meg osztalypenzt sem fizet, akkor gondolhatod, hogy otthon mennyire fontos lehet o. Semmenyire. Szerintem az anyukaja alkoholista lehet, es talan egyaltalan nincs munkaja, nem is volt, apukaja nem el, nem foglalkozik vele.

Tenyleg az osztalyfonok foglakozhatott volna mar reges regen vele, elvegre az ember ideje nagy reszet a suliban tolti, es igenis fontos, hogy ott jol erezze magat. Na, nem irok mar tobbet, de tudod, aki jo csaladbol szarmazik, az nem tudja megerteni ezeket a nagyon szomoru dolgokat.

Nem o tehet rola, kepzeld, ha otthon a semmibol elnek, anyjat csak buzosen, alkoholosan latja, esetleg szoval csak megalazzak. Hidd el, hogy elegge ego ez neki, es ne gondold, hogy nem szeretne o is ugyanolyan helyes srac lenni, mint mondjuk te vagy. Mert az irasodbol ez jon le nekem.

2008. dec. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Óóóó amúgy ő anyuci szeme fénye! A nővére is a mi sulinkba járt, ő kaját se kapott és az oasztálytársam lap enni rendesen. Számítógépe, internete van nehogy már ne tudja fizetni az osztálypénzt!
2008. dec. 16. 15:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!