Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » 15 évesen ha kimegyek Magyaror...

15 évesen ha kimegyek Magyarországra, akkor lakhatok magam mondjuk egy kibérelt szobában?

Figyelt kérdés
vagy még kiskorúan nem? és ha valaki lakna velem?szeretnék Magyarországra menni középiskolába
2008. dec. 16. 13:37
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem 15 évesen még nem kéne albérletben laknod. Pontosan erre való a kollégium. Oda nem vesznek fel?
2008. dec. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Ha tudsz, inkább kollégiumba menj, ha nem, akkor keress rokont, albérletet nem adhatnak ki fiatalkorúnak, hacsak nincs nagykorú ismerős, rokon, de akkor se te leszel a szerződő fél.
2008. dec. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

a anyum elintézné például nekem a lakást,de tényleg magam amúgyis félnék ott lakni :S :)

kollégiumban nem szeretnék,mert ott van a barátom és igy nem tudnánk együtt lenni nagyon,mert ott gondolom meg van adva,hogy meddig lehetek kint a városban nem?

amúgy mondta abarátom,h. elmehetek hozzájuk lakni,de azért mondom megkérdem,nemm szeretnék teher lenni nekik,tudom,hogy nem lennék az :D de szerintem zavarna engem :)

2008. dec. 16. 15:18
 4/8 anonim ***** válasza:
Középiskolás is lakhat albérletben. Mikor egyetemista voltam, többen béreltünk egy lakást, és volt köztünk két évig egy középiskolás fiú is. Vannak szakközépiskolák (pl. zeneművészeti), ahol viszonylag kevesen mennek koleszba, a többség albérletben vagy bérelt lakásban lakik. Összeállhatsz másokkal, és bérelhettek együtt lakást, akkor nem fogsz félni egyedül. Ha nagyobb városban fogsz tanulni, a hirdetési újságok és az iskolák faliújságai tele vannak olyan hirdetésekkel, ahol lakótársat keresnek bérelt lakásokba.
2008. dec. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 tade ***** válasza:
100%
Miert ne mehetnel alberletbe egyedul? Ha nektek van 40-60.000 FT-ok havonta, + zsebpenz akkor nincs gond. De egyedul en halalra unnam magam.5 evig voltam koleszban es ez az 5 ev felejthetelen elemnyekkel, baratokkal, emlekekkel ajandekozott meg.
2008. dec. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
utolsó: attól függ, hol, Pesten pl.: 40-60.000 + REZSI (víz, fűtés, gáz, villany, áram, szemétdíj, panelban vagy társasházban közösköltség, internet, kábeltévé, telefon már ezeken felüli luxus...) + enni, inni + tömegközlekedés.... és a zsebpénz csak ezeken felül.
2008. dec. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
értem,de akk.viszont tényleg úgy a jobb,ha többen vagyunk a lakásban és akkor mondjuk elosztjük a költségeket.amit a házra fizetni kell nem?
2008. dec. 16. 18:16
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nemcsak a kiadasokrol van szo, hiszen lehet hogy a szuloknek ez egyaltalan nem problema. Inkabb arrol, hogy egy 15 eves kiskorut teljesen egyedul nem is tudom hogy a szulok hogyan tudnanak egyedul hagyni?! Azert barmikor barmi tortenhet, es egy 15 evesnek meg szinte semmi elettapasztalata nincs, nem tudja kezelni az adott helyzetet.

Ugyhogy vagy menjel inkabb a baratodhoz, ha 15 evesen ezt engedik neked, vagy kollegiumba, vagy pedig masokkal egyutt egy lakasba amit berelni fogtok. De hihetetlen, hogy a szulok mit meg nem engednek egyeseknek. Szerintem egy 15 eves gyereknek meg igenis kell a szuloi, vagy a koleszban a nevelotanari felugyelet.

2008. dec. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!