Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ki, hogyan látja az ukrán-...

Ki, hogyan látja az ukrán- orosz nép szerepét?

Figyelt kérdés

A facebook kommentek többnyire arról szóltak, amiket olvastam, hogy ki a hibás, többnyire letették a voksukat valamelyik oldalon.

Nekem vannak ismerőseim mindkét országban, még tinikori nyelvtanfolyamról. Mindegyikükért aggódtam, írtam nekik. Mindkét oldalról leírták, hogy nincsenek oldalak, nem haragszik egyik se a másik oldalra, nincsenek oldalak, csak elmebeteg politikusok játszmája. Az ukrán és az orosz barátaim is azon vannak, hogy kijussanak az országukból. Igen, az oroszok is. Menekülnek, ahova tudnak.


Hogy gondoltok rájuk? Oldalakra, vagy mennyien látjátok, hogy a civil lakosság nagy része, Oroszországban és Ukrajnában is, a békét szeretné. Hogy nem azonosak a politikusaikkal? Hogy az orosz lakosság is ugyanúgy áldozata Putyinnak?



2022. márc. 4. 22:10
A kérdező szavazást indított:
A nagyhatalom a felelős, az ország civil lakossága nem tehet róla.
Az egész ország felelős (Mindkét, vagy valamelyik oldalon)
13 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
Nehez kerdes. Ez a haboru nem 8 napja kezdodott, hanem kb. 80 eve, a VH befejezese utan - vagy azzal egyidoben. Amikor az oroszok ratettek a kezuket Europa egyik felere, az amcsik meg a masikra. Azota tart ez a haboru kelet es nyugat kozott. Csak eddig csendesebb volt, most meg megy egy kis kardcsorgetes is. Remeljuk nem eszkalalodik a helyzet, es hamar dulore jutnak.
2022. márc. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Én azt gondolom, hogy évekkel, évtizedekkel veti vissza az oroszok diplomáciai megitélését Putin háborúja.


Ez nagyon rossz és szomorú. Ők is áldozatok. Ugyanakkor azt gondolom, itt lenne az ideje, hogy fellázadjanak a vezetőjük ellen, mert más ne vethet véget Putin ámokfutásának, csak ők.

2022. márc. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Akkor például, ha orosszal találkoznátok, teljesen átlagos helyzetben, buliban, iskola, vagy külföldön, nem ítélnétek meg máshogy?

Illetve ami még érdekel, bár aligha akadna itt rá válasz, hogy a kivándorolt oroszok, ukránok hogyan állnának egymáshoz?

Egy barátom vetette fel a kérdést. Egy ideig élt Németországban, és a városban ahol élt, sok külföldi lakott, oroszok és ukránok is. Vajon most máshogy viszonyulnak egymáshoz?

2022. márc. 5. 00:29
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor elmesélek egy rövid sztorit. Londonban éltem, volt egy orosz munkatársam. Ő Lettországban vagy Litvániában született és nevelkedett fel orosz családban. Ugye akkor még uniós orszgokból lehetett menni az Egyesült Királyságba.Mesélte milyen szar volt neki kissebbségben élnie, mennyit bántották a sulijában, és mennyire utálják ott az oroszokat. Én is meséltem neki a kárpátalljai magyarokról, bár én csak azt mondtam vissza amit a neten hallottam róluk. Sokat mesélt arról baszogatják az oroszokat ukrajnában, közép-ázsiában, balti országokban, mindnen ex keleti blokk országában, pedig ma már senki sem kommunista.

Beszélt arról mennyire pártolja Putyint. Ugyanis Putyin rátapintott a lényegre. Hosszú évek óta hosszú dögunalmas monológokat ad a nyilvánosságnak hogyan bánnak Ukrajnában az oroszokkal, igazából senkit sem érdekelt. Rengeteget tárgyalt a nyugati országokkal, majd a fegyveres konfliktusnál agresszor lett. Egyszerűen hozzá szokott a sok Putyin támogató ehhez a cimkéhez. Mint amikor mindenféle hülyeség miatt lenáciznak. Már nem figyelsz fel arra amikor náci vagy.

Én magam is valahogy bizarr módon oroszokat pártoltam magamban amikor Dombaszban beütött a szar. Evvel párhuzamosan zaklatták a kárpátalljai magyarokat voltak felesleges házkutatások letartoztatások stb.

Aztán felvonultak az oroszok a ukrajnai határon. Gondoltam úgysem lesz ebből semmi emlékeztem amikor mondta a munkatársam, hogy ők testvéreknek tekintik magukat az ellenség az USA...

Aztán jött a február 22-i beszéd és nem hittem a szememnek . A legtöbben így voltunk.

Most lehet mondani kikényszerítették Putyinból, talán igaz is. Nincs mit ebben támogatni, főleg nekünk kelet-európaiaknak akiknek a hazájával egyszer már ez megtörtént. Nem hiába olyan hangos most kelet-európa. De ez ami történik erre nincsenek szavak. Nemtudom inkább gusztustalan vagy inkább szomorú. Rengetegen halnak meg, ez nem egy "special military operation" ez invázió. És még hol van a vége. Innen tekintve olyan bagatel probléma volt a magyar-ukrán ellentét, a posztszovjet államok marakodása, a buta politikai diplomáciai nüanszok körül való végtelen keringés.

Városok ostrom alatt, orosz és ukrán katonák értelmetlenül vesznek oda, millióan menekülnek, ártatlan civil és gyerekvér folyik, testvér testvért öli.


https://www.youtube.com/watch?v=wh84hrS5mm4&t=1s

2022. márc. 5. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!