Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Alapítványon kívül milyen...

Alapítványon kívül milyen szervezetet lehet lètrehozni ,emberek megsegítèsère?

Figyelt kérdés
Utána olvastam nagyon bonyolultnak tűnik az alapítvány lètrehozása plusz vagyont is kell rendelkezèsère bocsátani ,de nálam az nem áll rendelkezèsre. Igazából az a cèlom ,hogy segítsek az állatokon. Eddig is azt tettem a saját udvarom elèg nagy 2100 m2 ès kutyusoknak süniknek cicáknak ,madaraknak segítek lábadozni testileg lelkileg majd otthont találni vagy visszaengedem őket a "vadonba". Etetni elèg nehèz őket sokszor ès lenne aki a lejárt èlelmiszereket oda adná ingyen de csak ha valamilyen alapítvány/segèlyszervezet lennèk mert letudja írni akkor az adóból vagy mi.... De nem tudom hogy induljak neki.

#segèlyszervezet
2022. márc. 6. 11:54
 1/3 A kérdező kommentje:
Most láttam hogy a kèrdèsben embereket írtam állatok helyett ,elnèzèst kèrek .
2022. márc. 6. 11:55
 2/3 anonim ***** válasza:

Másképpen nem megy. Egyesület, alapítvány, társaság, stb. a formája.

De mindenképpen kell valamennyi alaptőke, bankszámlaszám, adószám; a bankszámládon mindig kell legyen alaptőke. Ha nincs befizetés, a számla működtetésére szépen vonják a tőkéből, míg el nem fogy, aztán megszüntetik a számlát, s az ügyészség az alapítványt; tehát a számládon kell legyen, ami a bankköltséget fedezi, + ami az intézmény működtetését biztosítja, kell könyvelni, minden évben beszámolni az adóhivatalnak, amikor kérik, kötelező statisztika. Legalább 3 személy, aki közül 1 az elnök, 2 a tag.

Székhely, alapító okirat.

Szóval létrehozol egy intézményt, amit a hatóságok ellenőriznek. Költesz rá akkor is, ha nincs támogatás.


Bármilyen alapítvány, egyesület stb. ezzel jár.

2022. márc. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne te hozz létre újabb intézményt. Csatlakozz valamelyik meglévőhöz munkatársnak, alkalmazottnak.
2022. márc. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!