Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lengyel,Cseh,Szlovák,Magyar...

Lengyel,Cseh,Szlovák,Magyar nép kultúrájában sok hasonlóság van?

Figyelt kérdés

2022. máj. 1. 11:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen. De vannak azért egyedi sajátosságok is.
2022. máj. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha nagyjából százalékos arányban kéne feltüntetni a hasonlóságot, akkor én így állítanám fel:

Csehország és Szlovákia: 90%

Csehország, Szlovákia és Lengyelország: 70%

Cseho. Szlovákia, Lengyelo. és Mo.: 60%

Szóval Csehország és Szlovákia a leghasonlóbbak, nyelvük, kultúrájuk tekintetében, nyilván történelmi okokból. Ugyanakkor Szlovákia és Mo. is sokban hasonlít, hiszen évszázadokig egy államban éltünk, de más a nyelvünk és mi nem vagyunk szlávok. Egyébként egy egyetemi előadáson azt mondták, hogy a magyar néphez kulturálisan a szlovák áll legközelebb. Én nem tudom megállapítani, mert nem olyan jól ismerem őket.

Ami Lengyelországot illeti, nyilván nyelv tekintetében közelebb áll a másik kettőhöz, emiatt azért Mo. némiképp kilóg a sorból, ugyanakkor a magyar emberek mentalitása (ami egy nagyon megfogatatlan kategória) talán a lengyelekéhez áll legközelebb. Pl. vallás tekintetében Cseho. és Lengyelo. ég és föld.

2022. máj. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!