Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van még olyan ember aki...

Van még olyan ember aki lenézi a szakmunkást?Ha igen, annak mi a szakmája+végzettsége?Régen 10/ mennyire nézték le őket, és most mennyire?

Figyelt kérdés

2022. jún. 23. 09:46
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Aki szorgalmasan, becsületesen és hozzáértéssel, jó minőségben végzi a munkáját, az akármit is dolgozik, megérdemli a tiszteletet.


45F, orvos

2022. jún. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%
Én nem a szakmunkást nézem le, hanem aki nem jó szakember. Végezettségtől függetlenül. Például Orbán, a legtöbb tanárom és orvosom, a bolti eladók és postások a környékünkön.
2022. jún. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Normális ember senki olyan embert nem néz le, aki tisztességesen és legjobb tudása szerint végzi a munkáját.


Aki meg léha, alkoholista, stb. stb. azzal nem foglalkozom.

2022. jún. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Márpedig ma a többség lenezi a szakmunkasokat. Legfeljebb ha külföldön dolgozik akkor nem. A szülők többsége arra hajt hogy a gyereke a felső oktatásban tanuljon. Ha a gyerek meg véletlenül nem felel meg, hát abból komoly családi dramak vannak.
2022. jún. 24. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
22%
Kb mindenki lenézi.
2022. jún. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

Éppen most fizetek ki 5,3 millió Ft-ot a házam felújítási munkálataira, MUNKADÍJKÉNT egy 3 fős szakmunkás brigádnak, akik 1 hónap alatt végeznek a dologgal és máshol is dolgoznak párhuzamosan. (Ebben nincsen benne az építőanyagok ára, ezt csak a munkájukért fizetem.)


Nem tudom, hogy ki hogy van vele, de én bevállalnám a lenézést ennyi pénzért...

2022. jún. 26. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
Vállald be akkor is ha beborul az építőipar, nem egy stabil ágazat csak felfújt lufi. Fizikailag lerrobansz, feketén dolgozol vagy 4 órában. Nyilván lenézni nem kell őket de irigykedni sem. Ott hagytam már de ebben dolgoztam éveket, kemény világ.
2022. jún. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki vállalkozó aki kőműves. Férjem 1800 ft-os órabérben van. Kitart mert megbízható ember a főnöke. Ne tudd meg, hogy néz ki mikor hazajön munkából. Én nem bánnám ha más munkát végezne. Sok ilyen végzettségű szakmunkásról tudok akik váltottak, sofőr, postás, üzemi dolgozó. Nem véletlenül.
2022. jún. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

En nem nézem és néztem le őket soha.

Sőt! Nem mindennapi teljesítményeket hoznak. Nélkülük nagy bajban lennénk pl ha valamit meg kell szerelni, vagy fel kell építeni.

En inkább csodálom a kitartasukat, sokszor az erejüket (nem csak fizikai értelemben) a hozzáállásukat.

Baromi nagy szükség van rájuk!

2022. júl. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#8

"Férjem 1800 ft-os órabérben van."


Nem tudom, hogy a férjed mester-e vagy segédmunkás,az óradíja nettó vagy bruttó, és hogy a vállalkozó hogyan számolja, és hogy hol éltek az országban, de az én árajánlatomban a kőművesmunka és a segédmunka rezsióradíjja 3500 illetve 2750 Ft/ó van elszámolva.

2022. júl. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!