Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az USA-ban élő latinok mennyir...

Az USA-ban élő latinok mennyire asszimilálódtak/asszimilálódnak a társadalomba?

Figyelt kérdés
Főleg a déli államokban van jelentős számú latin kisebbség. Én azt hallottam, hogy sok a probléma velük (pl. a legtöbb iskolai lövöldözést is egy-egy hibbant latin követi el). Ez mennyire igaz? Régebben kint élt egyik ismerősöm, és akkor azt mondta, hogy rosszabbak, mint idehaza a cigányok. Nos, én ezt nem nagyon tudom elképzelni, de ettől függetlenül igaz is lehet. Nektek mi a véleményetek?

2022. júl. 13. 21:09
 1/4 anonim ***** válasza:
18%
Hat USA-ban is az erőszakos bűncselekmények nagyobb reszet feketek követik el, de a latinok is hagyományosan nagyon erősek ebben.
2022. júl. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Isti22 ***** válasza:
100%

Amerika egy "vegyessaláta" társadalom, nincs hova asszimilálódni :)

Főleg, hogy egyes déli államok eredetileg Mexikóhoz tartoztak, szóval a latinók előbb voltak ott, mint a sápadtarcúak. Sőt, az ország legrégebbi városa is spanyol.


De ha jól értem, a kérdés inkább arra irányul, hogy az általad alacsonyabbrendűnek tartott színesbőrűek kevésbé sötét bőrszín esetén is igazoltan alacsonyabbrendűek vagy sem. De ez meg ugye buta kérdés, hiszen társadalmi jelenséget magyarázna biológiai okokkal.

2022. júl. 14. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%

Semennyire. :D Sajatjaikkal hazasodnak, angol tudasuk gyatra, tartjak a szokasaikat is mint pl quinceanera es az egesz rokonsagot hozzak magukkal mikor atjonnek az USA-ba. Egymassal es egymasnak dolgoznak, csaladi vallalkozasokat csinalnak. Nem latsz a walmartban mexikoi melost, viszont az egesz csalad egyutt dolgozik es mennek fuvet nyirni, betonozni, stb.


A latin-amerikaiak kozel nem annyira agresszivak mint a feketek.

Latin-Amerikaban nagy a bunozes es sokan reszben ez miatt is menekulnek onnan. Miert elne bunozo eletmodot az aki amugy a bunozes elol is menekult hogy egy jobb es nyugodtabb elete legyen?

Ahol en lakom itt sok a latin-amerikai, a kozvetlen szomszedom is az es nem tartok tole hogy kirabol. Fekete negyeben viszont nem laknek. Feketebol is van sok a kornyeken es ha valami betores van akkor azt nagy esellyel fekete kovette el.

A latinok nagyon szorgalmasak a munkaban es kozuk nincs a ciganyokhoz. A munkamoraljuk ezerszer jobb es en elobb biznek egy latinban mint egy ciganyban.

A latin szomszed amugy nagyon jo indulatu es segitokesz. Volt amikor kint ultem, soroztem es hozott nekem egy buritott mert epp kint sutogetett :)

Maskor meg szolt mert latott valami idegeneket a haz korul. Nem csinaltak semmi kart, gyerekek voltak de rendes tole hogy figyelt es szolt.

2022. júl. 16. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Utolsó nagyon jól összefoglalta, külön köszönet neki!
2022. júl. 18. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!