Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan illeszkedjek be?...

Hogyan illeszkedjek be? Hogyan legyek felszabadultabb az iskolában?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Szeptemberben Egerben kezdem el a középsulit. És kolis leszek.

Bennem mindig is volt egy kis szorongás ha idegen emberek közé megyek. Ez annak köszönhető, hogy a szüleim régebben elváltak... Elvesztettem az összes barátomat és anti-szoci lettem. Nem beszéltem senkivel. Így mára már beszélni is nehezen tudok egy idegennel. Ha próbálok haverkodni, akkor csak kerülnek az emberek... Én kedvesnek, viccesnek, pozitívnak, segítőkésznek tartom magam. Szóval nem értem hogy mi lehet itt a gond. Suliban csak szorongok. Nincsenek barátaim. Nem tudok kivel lógni, dumálni. Néha egy kis motiváció sokat segít. De nem mindig. Sokszor csak 1-2 percig tart. És jönnek a rossz gondolatok. Az is nyomaszt engem, hogy az osztályból sokan ismerik egymást. Én nekem meg mindenki új.


Júniusban életmódot váltottam. Elkezdtem sportolni. Kisebb-nagyobb kihagyásokkal. Elkezdtem fogyni, találtam új hobbikat. Így egy picikét nagyobb önbizalmam lett. De attól tartok, hogy ez nem lesz elég. Nem tudom, hogy mit kéne kezdjek magammal. Hogyan tudnék jól beilleszkedni egy olyan társaságba ahol ismerik már valamennyire egymást? Hogyan legyek felszabadultabb? Hogyan lehetnék szimpatikusabb?


Egyébként régen elég "népszerű" srác voltam. Az egész iskola a haverom volt. Mindenkivel órákog bírtam beszélni. De most nem megy a megszólalás se.

Forduljak orvoshoz?

Vagy mit kezdjek el?

Nem vagyok hívő. De azon elgondolkodtam, hogy esetleg kezdjek elkomolyabban hinni Istenben. Vagy hogy olvassak Bibliát. Ez elvileg sokat segít az embereken.


Előre is köszönöm a segítséget.



2022. júl. 19. 05:53
 1/2 anonim válasza:

Én is ilyen helyzetbe voltam új iskola új társaság de nagyon jól beilleszkedtem. Azt tanácsolom légy laza és ha vállalható kockázatú hülyeséget csinálnak a többiek akkor tarts velük és ne félj megszólalni. Keresd a nagyobb társaságokat mivel ott mindenki szabadabban mozog és h vki hülye kiteszik meg ott jobban el lehet vegyülni. Kerüld a hármas barátságot abból csak a gond van.Én nekem is egy 13 fős társaság jött be.


Sok sikert!

2022. júl. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Senior Séf ***** válasza:
Ne stresszelj előre! A hídon akkor kell átkelni, amikor odaértél. Addig még akármi is történhet.
2022. júl. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!