Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ebben az esetben mennyire...

Ebben az esetben mennyire tartanátok fontosnak a hagyományt?

Figyelt kérdés
Szerbiai kisvárosban élek, ahol az elsőáldozó kislányokat hosszú fehér, pazar, csipkéktől és fodroktól díszes, néha még a menyasszonyi ruháktól is káprázatosabb ruhákba öltöztetik, nem hiányzik még a csipkekesztyű és fátyol sem. Szinte versenyeznek, kinek gyereke lesz szebben, gazdagabban felöltözve. Menyem szerb, pravoszláv (ortodox vallású), unokánkat katolikus templomban keresztelték. A kislány anyja idegenkedik a fentebb leírt katolikus szokástól, mellesleg én sem szeretem, bár alávetettem magam a szokásnak ( habár a lányom ruhája messze elmaradt barátnői ruhája mögött). Szerintetek mennyire hatna ki a kislány lelkivilágára, ha nem menyasszonyi ruhát adnánk rá, hanem kislányos fehér ruhácskát, esetleg valamilyen fejdísszel, virággal a hajában. Egy kilencéves kislánynak meg lehet magyarázni, hogy a szertartásban nem a ruha a lényeg és nem kell, hogy kellemetlenül érezze magát mert nem olyan mint a többi kislány?

2022. júl. 25. 01:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kislánytól függ, mennyire szereti a csajos dolgokat. Ha az esemény előtt hónapokkal már az a témájuk a barátnőkkel, hogy kinek milyen csilivili ruhája lesz, akkor rosszul fog neki esni. Nagyon. Ha nem egy csajos típus, akkor még örülni is fog neki, hogy nem csináltok belőle majmot.

Én ez utóbbi voltam, amikor én voltam elsőáldozó, még Magyarországon is divat volt ez a menyasszonyi ruhás őrület, de se nekem, se a szüleimnek nem tetszett. Felvettem egy sima fehér ruhácskát, és kész. Eltelt azóta majdnem 30 év, de ha ránézek a csoportképre, még mindig az a véleményem, hogy én néztem ki a legnormálisabban.

2022. júl. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon megnyugtatók szavaid :-)
2022. júl. 25. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!