Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Eltűnnek a klasszikus sztárok,...

Eltűnnek a klasszikus sztárok, politikusok, hírességek?

Figyelt kérdés

Az a kérdésem, hogy más is úgy látja e, mint én.


Hogy a klasszikus sztárok eltűnőben vannak, ahogyan a karizamtikusabb politikai vezetők is például.

Pl. Van most egy másik Jackie Chan? Vagy egy Stallone, vagy egy fiatal DiCaprio? Én nem látok kiemelkedő embereke, de nem csak a filmbekben, hanem a zenékben sem. Ja hogy mást ne mondjak, Clint Eastwood? De lehetne sorolni ezeket a klasszikus figurákat, van belőlük bőven, de ők még a régi világból vannak.


Ez lenne az öregedés? Mint amikor nagypapám mondta, hogy ez volt még a jó sztrá, az volt még a jó zene, stb? Vagy ténylegesen más is így látja, hogy egy kicsit "gagyibb" lett a világ.


Politikusoknál is, egyre gyengébb vezetők kerülnek ki szerintem. És most nem a politikáról akarok beszélni, csak a karizmatikusságról, meg arról hogy ki az államférfi. Pl. Putyin egy államférfi. De rajta kívül nehéz lenne találni másik államférfit jelenleg. Vannak karizmatikus vezetők, pl. Erdogan, Orbán, (én ide sorolom, de ne politizáljunk tényleg, most ez mellékes, hogy melyik oldalt képviseli, stb) De egyik sem államférfi. Nehéz ezt így megfogalmazni, mitől lesz államférfi egy államfő, de biztos értitek mire gondolok.


Szóval összességében a világ egy kicsit olyan elsilányul. Én ezt látom legalábbis. Arra lennék kíváncsi, hogy mások is ezt mondják, vagy ez az öregedés jele?


Vagy a mostani fiataloknak (jó én sem vagyok öreg 34 évesen) is meg van a saját DiCapriojuk, a Michael Jacksonjuk, stb.?


Volt egy feelingje a régi időknek és egyre jobban hiányzik az, a kicsit egyszerűbb, de boldogabb élet.


2022. aug. 27. 06:44
1 2
 1/20 anonim válasza:
39 vagyok, Caprio 25 éve favorit😃 a mai sztárok nem hatnak rám.
2022. aug. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%

Te igenis öreg vagy a 34 éveddel, ha már iylen elképzeléseid vannak, hogy "bezzeg amikor én voltam fiatal, minden jobb volt"

Természetesen ma nem ugyanazok a szinészek,zenészek, politikusok vannak, mint 20-25 éve, de azok számára, akik most fiatalok, ugyanúgy megvannak a számukra jelentös fiatalok.

A politikai meglátásod meg kifejezetten ostoba, ha szerinted Putyin pozitív, akkor igen nagy bajok vannak veled.


De igen ritka dolog, hoyg valaki már 34 évesen a "mai fiatalok", régen minden jobb volt" állapotban van, ez inkább 60 év fölött megszokottabb.

2022. aug. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Ezért vagyok öreg, mert ennyi ostoba ember van, mint te.


Leírtam, hogy politikai identitástól függetlenül Putyin államférfi. Ez nem azt jelenti, amit leírtál, csak rosszul értelmezted. Hitler is államférfi volt a maga idejében, mégsem azonosulnék vele. De ha te azt mondod nem államférfi Putyin, akkor kíváncsian várom, ki az, ha nem ő jelenleg.

Ez nem politikai meglátás. Nem tudod értelmezni a mondatokat?


Az első bekezdésre meg: ez lett volna a kérdés, hogy mások is úgy gondolják, mint én, vagy ez az öregedés jele. De ha már ilyen agresszívan tudsz csak megszólalni, akkor legyen. Sorolj fel karizmatikus "új" színészeket, zenészeket, énekeseket, akik egy szinten vannak Clint Eastwooddal, Michael Jacksonnal.


És ok, lehet nem vagyok korrekt, mert ők sem 20 évesen lettek sztárok, hanem sok évtized munkája tette őket azzá. Lehet, hogy akkor ennyi csak a megoldás, hogy több évtized munkássága teszi naggyá az embert.

2022. aug. 27. 08:28
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Van Henry Cavill, Jason Momoa és sokan mások akik színészi karizmában felérnek pl Stallone-hoz, csak már letűnt az a filmipari kultúra amiben őket sztárolták. A 80-as évek nagy rivalizációja Arnold és Stallone között szülte az akciófilmjeiket, amiket akkor imádtunk de retrospektrumban elég bugyuták voltak és a színészi játék bennük amatőr... Hasonlítsd össze pl egy John Wick-kel vagy Senki-vel (Bob Odenkirk). Inkább a háborús sztorik azok amik tényleg régebben élték a fénykorukat: Ryan Közlegény, Elit Alakulat, Kell Hősei (mintha manapság nem mernének ilyen filmeket készíteni), és új Clint Eastwoodunk sincs de szerintem nem is kell, örüljünk hogy még köztünk van és filmeket csinál.
2022. aug. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
25%

25 évesen itt vagyok én is és csatlakozom a régen minden jobb volt táborba!

Már 15 évesen is így gondolkoztam a világról.

2022. aug. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Totál felesleges az összehasonlítás. Más kor, más igények, más célközönség. Értem én, hogy kultfigurák, de pl Stallone is hihetetlen egy klisékarakter. A mai felhozatal mellett már nem lenne ekkora nevük, és nem azért, mert az "újak" jobbak lennének, hanem azért, mert nincs már rá igény, vagy legalábbis a filmipar egy kis szelete az, ahova őket pozicionálni lehet.

30 év múlva meg majd azon megy a sirám, hogy hol vannak a Ryan Goslingok és Tom Hardyk a mozivászonról?


A 60-as, 70-es, 80-as éveknek is megvolt a szépsége, éppúgy, mint a mostaninak, kár ezen rugózni.

2022. aug. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

akkor volt igeny a beleelsre

most masra van igeny

Morbidsagra, brutalitasra

kretensegre


mint latod itt es mashol is a regi nagy filmeket amiket ma is neznek azert, de bugyutanak tarjak sokan

csak miert nem bugyutak akkor a mostaniak amik sokkal inkabb azok? azoknal nem szamit


viszont valoban igazan mely komoly hangvetelu filmektol felhetnek es visszaterve szinten igeny miatt, nyers rideg haborus filmeket kevesen neznenek, pedig kellene, mivel elobb utobb ott lesz az ajtajuk elott a valosagban, es azt nem lehet atkapcsolni

2022. aug. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Minden korosztály nosztalgikus a saját kedvenceire és a fiatalságában népszerű irányzatokra és trendekre, hiszen ezeket ismeri, ezek formálták valamilyen szinten a személyiségét.

Viszont azt hinni, hogy a korábbi vagy az újabb generációk nem rendelkeznek ugyanolyan értékes művekkel és művészekkel egyszerűen butaság. Ezért nem értem azokat a korombelieket, amik rá se néznének olyan filmre, ami 1970 előtt készült vagy azokat a kicsit idősebbeket, akik egyszerűen lenézik a jelenlegi irányzatokat és eredményeket.

Lehet neked Stallone egy ikon, de az előtted lévők szemében lehet teljesen érdektelen volt, hiszen valljuk be, azért színészileg nem egy James Stewart vagy Henry Fonda. Neked pedig lehet ugyanolyan érdektelen a most népszerű Jason Momoa vagy Henry Cavill.


Nem értem, miért kéne átvenni valaki helyét ahelyett, hogy a saját lábán és szerepében állna meg az illető. Nem kell új Jackie Chan, hiszen ő megismételhetetlen volt. Helyette jöhet egy új, hasonló karakter, de nem olyan formában, hogy egyszerű pótlék legyen. Érted, hogy mire gondolok?


A színészet terén szerintem nem fair dolog összehasonlítani, hiszen az egyik oldalon pályakezdők vagy néhány év tapasztalat van, míg a másik oldalon akár ötven év munkája és hagyatéka is lehet. Ugyanakkor hogy pár példát is említsek: Timothée Chalamet (26) jó úton jár ahhoz, hogy az "új DiCaprio" lehessen a nők kedvenceként és az egyre sokszínűbb színészi játékával, ahogy Anya Taylor-Joy (26) is könnyen válhat ennek a generációnak az "új Audrey Hepburn-évé" a stílusával és színészi jelenlétével.


A rendezők között is vannak, akikben megvan a potenciál, hogy a jövőben a generációjuk legjobbjaiként vagy legbefolyásosabbjaiként legyenek számon tartva: Ari Aster, Robert Eggers, Greta Gerwing, Damien Chazelle csakhogy néhány konkrét személyt említsek.


A zene például hihetetlen szubjektív, hiszen itt még jobban átjön, hogy kit melyik korábbi előadó inspirált. Számomra például egy Hozier (32) többet ad, mint amit Michael Jackson és azt csak az idő fogja megmondani, hogy mekkora hatása lesz a zeneiparra és vagy úgy általánosságban. Egy Avenged Sevenfold (1999-) vagy Halestorm (1997-) számomra semmivel se ér kevesebbet, mint egy Rolling Stones vagy Metallica. Egy Brendon Urie-ben (35) megvan az a kiállás, mint egy Elvis-ben vagy Elton John-ban. Egy Lindsey Stirling (35) vagy a feltörekvő klasszikus zenészek (például akiket egy virtuózok szerű műsorban is láthatsz) ugyanúgy megőrzi a klasszikus zene értéket akár úgy is, hogy visz bele valamilyen extrát, valamilyen modernebb vonást.


A politikai oldalról annyira nem tudok nyilatkozni, mert nem érdekel a téma, de szerintem a mai fiatalság jobban foglalkozik a politikával (így hamarabb kapnak fel egy-egy politikust) mint a megelőző pár generáció.


Szerintem ez nem az öregedés jele, szimplán a szűklátókörűségé. A komfortzónához való görcsös ragaszkodásé.

21/L

2022. aug. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

#8


Jó látni, hogy ennyi idősen ilyen tájékozott vagy és érett gondolkodású, le a kalappal!


(6-os voltam)

2022. aug. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

A 8-as tökéletesen leírt mindent, ö TÉNYLEG FIATAL és NYITOTT, ellentétben a kérdezövel.

Mellesleg megmelíteném, hogy amikor Stallone vagy DiCaprio elökerült mint kezdö színész, mindenki a "régi nagyokhoz" hasonlította, mondván, hogy hozzájuk képest semmi tehetségük sincs, el fognak tünni a süllyesztöben 1-2 év alatt.

De akikhez öket hasonlították, azok is ugyanígy voltak értékelve kezdöként a begyepesedett, szük látókörü egyénektöl - ez mindig így volt, meg így lesz, amig rengeteg embern leragad valahol és nem képes haladni a korral.

Nekem megvan az alapom ehhez a megállapításhoz, mivel 65 éves vagyok, de a "mai" aktuális szinészek, zenészek, stb között is fedezek fel folyamatosan zseniálisan jókat, csak természetesen nem a 10-20-30-50-100 éves norma szerint minösítve.

2022. aug. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!