Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a jelenlegi...

Mi a véleményetek a jelenlegi gyermekvállalási szokásokról?

Figyelt kérdés
Korunkban egyre gyakoribb az a tény, hogy harminc éven túl (akár negyvenen is) vállalnak a családok csak gyereket. Nem is beszélve arról, hogy azon kevesek, akik ezt teszik, legfeljebb csak egyet vállalnak. Mégis hová jutunk így?
2010. szept. 25. 09:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Összeomlik a nyugdíjrendszer, valamint lerombolhatjuk az undorító panelházakat, mert családi házakban is el fogunk férni :D (de szép is lenne... utálom a panelt)
2010. szept. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem ha ez így lenne, ahogy írod, akkor normálisak lennének a gyerekek, mert törődnének velük, és figyelnének rájuk, hiszen csak egyedül vannak, ami sokkal szebb lenne, mint a sok hülye tini, akik azt se tudják mit kezdjenek magukkal és kivel feküdjenek le.
2010. szept. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik ez a rendszer. Itt Nemetorszagban is pontosan ugyanigy van a tendencia, es ezt mindenki elfogadja.
2010. okt. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Miert tetted fel ezt a kerdest? Es neked mi a velemenyed?
2010. okt. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló egy retardált gyökér. Hova raknád a többmillió embert, aki régebbi, vagy újabb típusú bérházban lakik?! Mert annyi családi ház tuti nem férne el, amennyi kellene, az építési szabályok betartása mellett. Gondolkozzál, mielőtt válaszolsz, hülyegyerek!


Ne csodálkozz, kérdező, hogy ma egyre későbben vállalnak gyereket az emberek. Ez összetett dolog; része van ebben a munkaerőpiac helyzetének, az oktatás helyzetének, a társadalmi átalakulásnak, az emberek fitzikai és mentális állapotának, stb.

2010. okt. 2. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
En a masodik valaszoloval nem ertek egyet. Epp, hogy az egyke-tipusu neveles karos a gyerekre...nezd meg, hogy milyen az egykek 90%-a. Az eletben nem tanuljak meg a dolgokat megosztani, mindig onzoskodnek es errol nem tehetnek, hisz igy nottek fel. Talan a mostani tinik, akik mindenkivel lefekszenek 5 gyerekes csaladokbol valok?
2010. okt. 2. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem osztom az utolsó véleményét egyáltalán. Tanárnő vagyok, és több egyke "gyerekem" is van, persze a többség testvérrel "rendelkezik". Arányaiban az egykékkel sokkal kevesebb gondunk-bajunk van. Amit leírtál, az nagyon nem fedi a valóságot, vagy nem ebben az országban élsz.
2010. okt. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Az én véleményem ugyanaz, hogyha ez így megy tovább, akkor összeomlik bizony a nyugdíjrendszer, és nem utolsó sorban nemzethalál lesz a következménye. Az embereknek fogalmuk sincs arról, hogy ezzel saját maguk alatt vágják a fát. Németországban is hiába elfogadott tény ez, attól függetlenül ugyanaz vár rájuk is, mint minden más elöregedő országra.
2010. okt. 2. 16:47
 9/14 anonim ***** válasza:
Az emberek azért nem szülnek több gyereket, mert nem akarják, hogy éhezzen a család... Manapság szinte mindenki szegény itt Mo-on... Csak a cigányok szülnek a vakvilágba 5-10 gyereket úgy,hogy nincs pénzük etetni/öltöztetni/stb...Hogy későn szülnek az érthető,a fiatalok,huszonévesek vagy bulizni akarnak,vagy a karrierjüket építik,vagy tanulnak,vagy ezek variációja,a szülés,házasság meg ráér.Én is fiatal vagyok,20 éves leszek nemsokára,és én is pont így gondolom.
2010. okt. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

13:12: valoban nem elek mar Magyarorszagon, de ott is epp ezt lattam. 30 eves egyke unokatesom otthon lakik, a legtobb volt egyke oszt.tarsam drogos vagy olyan szinten elkenyeztetett, hogy nem tud onallo eletet elni. Nem 1-2 ilyet lattam. Itt is van egy ismerosom, aki egyke volt es erosen latszik rajta. Ezt o is belatja. Nem mondom, hogy mind rossz fele fordul vagy nem tanul meg dolgokat ertekelni, de nagyon sok. Te milyen problemara gondolsz, amivel nem kell megkuzdeniuk? Anyagira? Hat az lehet, de minden masban hendikeppel indulnak es errol nem tehetnek. Egyszeruen igy nottek fel, ezen kesobb nehez valtoztatni.


Egy masik tanarno

2010. okt. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!