Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak én tartom hülyeségnek a...

Csak én tartom hülyeségnek a különböző stílusokat?

Figyelt kérdés
pl.emo,punk vagy bármilyen stílus.egyszerűen baromságnak tartom hiszen mindenki egyedi miért kell ilyen csoportokba tömörülni??????????
2008. dec. 22. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Emberi természet. Mindig mikor már benne vannak egy csoportban(stílusban) akkor még azon belül is kialakítanak mégtöbbet. Pl:te élsz Az emberi fajban, azon belül európában és azon belül Magyarországon, na és ezen belül az egyik megyében és azon belül a városodban/faludban. Na és nemtudni miért de vannak akik még továbbmennek alakítanak stílusokat ahova tartoznak, de egy idő után már abban az adott stílusban amit kialakítotak azon belül is lesz egy másik és kétrészreszakadnak...
2008. dec. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Azért az emo meg a pánk között van némi különbség.

Ha az életfelfogásom és az ízlésem egyezek egy adott stílussal akkor ezvan. Egy kategórián is belül millióféle ember lehet. 2 pánk sem egyforma. Zenei ízlésben is lehet teljesen más, de eszmékben is.

2008. dec. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak te. Dehát a fiatalok szeretnek csordákba tömörülni.


Punkok és az eszmék? Mégis, kire kell itt gondolni, azokra a 15-17 éves gyerekekre, akik Exploited-et hallgatnak, ráírják a pólóikra, hogy Punks not dead, es akkor ők már nagy punkok? Akik nagy vagányan "csöveznek" a Moszkván, aztán mikor megunják, hazamennek a rózsadombi villájukba?


Újságíróként meginterjúvoltam pár ilyen személyt, ezek tehát személyes tapasztalatok. Egy emlékezetes párbeszéd (öltözködés alapján -halálfejes motívum- azt hittem, egy emoval állok szemben), nem cenzúráztam, szó szerinti idézet:


-Te milyen stílust képviselsz? Emo vagy?

-A f*szt. Nem vagyok pózer emo köcsög. Punk vagyok. [Szív egy slukkot a cigijéből.]

-És mitől vagy punk? Miben vagy más, mint egy emo?

-Az emósok pózerek. Azt sem tudják, mit képviselnek. Megtetszik nekik a divat, és akkor ők emósok. A punkok egy eszmét képviselnek, ez inkább ideológia, mint divat kérdése.

-Te milyen eszmét képviselsz? Milyen ideológiával azonosulsz?

-Hát..a punk eszmékkel.

-Miről szólnak "a punk eszmék"?

-Háát..vágod, anarchia, meg minden..

-Mi az anarchia?

-Nézd, te most engem ku.rvára be akarsz égetni, asszed nem tudom, mit képviselek, de k.urva nagyot tévedsz. Én punk vagyok, 2 éve.

-Ez komoly időtartam. Hány éves vagy?

-14.



Ennyit az eszmékről.


De ugyanezt tapasztaltam egy magát skinheadnek tartó fiúval kapcsolatban, aki mindössze annyit tudott saját stílusáról, hogy a c.igányokat utálni kell. De hogy miért, azt maga sem tudja.

2008. dec. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
a 2. al egyetértek engem se zavarnak nagyon amíg másokat nem bántanak.Amúgy én se vagyok öreg 13 éves vagyok.De mivel máshogy gondolkozom mint a korombeliek ezért erről is más a véleményem.köszi a válaszokat.
2008. dec. 22. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!