Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha nem dolgoznak miből élnek?...

Ha nem dolgoznak miből élnek? A kérdésem a kisebbségre és abból is a tehetősebbik részére vonatkozik.

Figyelt kérdés

Nem látok mást csak azt,hogy a tehetősebb rétegből való romák tele vannak aranyakkal,Mercivel járnak és szép nagy kertes házban élnek.


Állításuk szerint vállalkozásuk van színes fémkereskedőknek állítják magukat.

Én még egy romát sem láttam az utakon a tanulóautókban,vagy azt sem hallotta,hogy esetleg eljárnának kresz tanfolyamokra és mégis mindezek ellenére van érvényes jogosítványuk.


Egyszerűen irritál az,hogy a Magyarok legtöbbje keményen dolgozik azért,hogy legyen mit enni adni a családnak és a romák meg sehol nem dolgoznak és milliomosok.

Hol itt az igazság? Aki nem dolgozik annak több pénze van mint aki kő keményen hajt a munkahelyén.

Érdemes ezek után tiszteségesen pénzért dolgozni a Magyar embernek?

KÁR hogy nem születem romának,mert akkor biztos,hogy én sem itt tartanék,hanem számolgatnám a pénzem és viselném az aranyakat.


2008. dec. 23. 01:23
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

mifelénk veszik az oktatótól. 1-2 esetről hallotam. kisváros. :)


nem a származás a fontos, hanem a gondolkodásmód. gondolkodj cigányul. :D ne tanulj, ne csinálj semmit csak vegyél el egsy nőt és babáztasd évente. :D

2008. dec. 23. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%
Pl. szegényebb roma (fekete)munkásokat "közvetítenek" vállalkozóknak mindenféle mezőgazdasági idénymunkára vagy építkezésre, és elteszik a fizetésük felét. Ez egy gyakori módja a meggazdagodásnak a vállalkozóik körében. A cigányok többsége szegény, az egy-két milliomos viszont szemet szúr, mert eléggé hivalkodóak. Cigánynak születni korántsem előnyös, maffiózónak pedig senki sem születik.
2008. dec. 23. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 yuda ***** válasza:
89%

Én dolgoztam szimpatikus és normálisan dolgozó roma lánnyal és én is rákérdeztem erre.

Neki is a rokonsága között volt jómódú és általában kereskednek- (nem a paprika árusokra gondolok,bár legalább dolgoznak:megveszik a nagybanin és azt értékesítik kis haszonnal,vagy paplanokkal járják az országot)-hanem többen behozzák az árut külföldről és a szűk rokonságot ellátják ebből munkával-lehet ez bármi,amiről gondolják,hogy hasznot hoz,míg mások állatokkal-pl.lovakkal kereskednek.

2008. dec. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%

"Egyszerűen irritál az,hogy a Magyarok legtöbbje keményen dolgozik azért,hogy legyen mit enni adni a családnak és a romák meg sehol nem dolgoznak és milliomosok. "


A magyarok legtöbbje nem dolgozik keményen. Javasolom megnézésre a KSH munkerőpiaci kimutatásait. A romák nem milliomosok, javasolok egy látogazást pl. BAZ megye egynéhány falujában.

2008. dec. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
92%

Szokàs nàluk,hogy ha megjön a havi segély,vagy akàrmilyen ellàtmàny,akkor a màsiknak kölcsön adnak 5000.-et,az viszont dupla kamattal(10 000)adja vissza legközelebb.

Hihetetlen,de tényleg müködik...

Màsik verzio:

Tényleg sok köztük a vàllalkozo.

A hàzakat felhuzzàk 3-4 honap alatt,az anyagot kifelejtik,annak àràt zsebre dugjàk.

3. verzio,ami sajnos nagyon szomoru tény,de IGENIS valos!

És nem egyedi!

A fiatalabb jobb kinézetü cigàny férfi körülnéz a szegényebbb rétegben egy kölcsönzött autoval,kiszemel egy szebb lànykàt,azt ugye ahogy nàluk szokàs mondani:meghoditja,elszökteti.

Majd elöàll a témàval,hogy:

.költözzünk össze,csinàljunk gyereket,éljünk boldogan....

de:

Ahhoz pénzt kell keress.Tehàt kiàllsz az utra,és dolgozol!


A lànyolyan buta a szerelemtöl,hogy igenis kiàll,és keres a testével napi akàr 50 000 forintot,amit a szerelme bezsebel,és elszorakozik,aranylàncot,mercit vesz,màrkàs ruhàt,a csaj meg keservesen ott ragad az ut szélén,aztàn màr ha mene,akkor megjön a verés,igy egy életen àt marad a rabja a stricinek,söt legtöbb esetben 2-3 lànyt is dolgoztat,és idövel még külföldre is kiszàllittatja öket...............

Ez a legrosszabb eset,és a leggyakoribb.

Egyszoval:futtatàs.

Higgyjétek el a sok segélyböl ök sosem köpesek olyan jo életet teremteni!

Ahhoz plusszba müvelnek valamit.

2008. dec. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!