Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarországra költözött...

Magyarországra költözött székelyek, nektek nem hiányzik Székelyföld? Nem költöznétek vissza?

Figyelt kérdés
Székelyföldön születtem és ott jártam ki a sulit, majd Magyarországra jöttem egyetemre, Budapestre... De nagyon hiányzik Székelyföld. A sorstársaim szerintem soha nem tudtak őszintén beszélni a témáról. Érdekelne, hogy van rajtam kívül olyan, aki hasonlóan gondolkodik?

2022. okt. 31. 00:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Vannak emberek, akiknek nincs honvágyuk. Vannak akiknek igen.


Szóval biztosan van, akinek hiányzik és sokaknak meg nem. Egyén függő ez.


Általában akiknek hiányzik, egy idő után visszamennek vagy ha tehetik gyakran látogatnak haza.

Van, aki ki sem költözik ez miatt.

2022. okt. 31. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Budapest a lehető legrosszabb választás volt. Úgy mondom ezt, mint egy másik székely. Esetleg próbálj meg olyan helyet találni az országban, ami nem 100%-os ellentéte Székelyföldnek.
2022. okt. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Így van, vannak akik nem tudnak máshol élni. Én Pestet nem szeretném megszokni, nem tudom ott elképzelni az életemet. Persze ki tudja mit hoz az élet, de ha lehet választani egy közepesen nagy várost választok, családi házzal.
2022. okt. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!