Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A mi generációnk (30+) tényleg...

A mi generációnk (30+) tényleg ennyire buta lett volna, vagy a mai fiatalok egyszerűen zsenik?

Figyelt kérdés

Nem is tudom hol kezdjem el?Elég sok mondandóm és kérdésem lenne ezzel kapcsolatban,ismerkedés,emberekhez való hozzáállás,szerelem.


Köztudott,hogy az utóbbi években kitört a diploma mánia(munkámból adódóan sokat járok Ausztriába az ottani legnagyobb napilap egyik cikkben a millió diplomás országának nevezett minket)válogatás nélkül veszik fel a butábbnál butább fiatalokat felsőoktatásba,most az értelmesekről ne beszéljünk nekik ott a helyük,most koncentráljuk csak a butákra,valamit arra,hogy ebben az országban még a csapból is a diploma folyik.


Média:-Reklámok:


Az egyik budapesti pláza fiataloknak szóló reklámjából egy részlet"És az egyetemen is is szeretne trendi maradni"


Pannon Djuice(egyszer látható reklámja azóta a neten fut)azt taglalja egy harmincas cégvezető a fiataloknak,hogy a többi cég reklámjaiban a fiatalokat mennyire művien ábrázolják,de ők nem mert ők tényleg törődnek velünk fiatalokkal és....részlet:"évekig tanultok egy papírért amivel vagy értek valamit vagy nem"és mutatnak egy diplomát.



Első kérdésem.Ha nekem nincs diplomám nem járok felsőoktatásba akkor én fiatal sem vagyok/voltam?


Na jó megpróbálom rövidebbre venni,bár sok dolog bas..a a csőröm.


Nem is olyan régen udvaroltam egy lánynak..egy olyan lánynak aki tényleg nő,és nem egy hülye pi..a.

A dolognak az lett a vége,hogy a lány közölte,tetszem neki jól érzi velem magát de"legalább egy diplomám lenne vagy járnék egyetemre".Mert neki az égő,hogy nekem csak érettségim van,mert a diploma az jelez egy szintet.


Gondoltam jó melléfogtam nem dőlök a kardomba.

Mivel nincs sok szabadidőm sokat utazok,így ráálltam a netes társkeresőkre.Kerek 30évesen úgy érzem,hogy nekem egy 23éves lány még belefér,és itt döbbentem le.

A korombeli vagy idősebb nők elvárásai(iskolai végzettsége legyen ponton)soknak mindegy(ki sincs töltve)de sokan már szakmunkásképzőtől is várják a férfiakat.

Viszont a 20as éveikben járó nők szinte mindegyikénél"iskolai végzettsége legyen:Egyetem/főiskola"érettségizett férfiak szóba sem jöhetnek,és a szakmunkásokról már nem is beszélve.


Most megint valamit nem értek:Akinek nincs diplomája az buta ember akinek viszont van az garantálja,hogy okos?


Nem fogok példákat felhozni arról,milyen buta egyetemista lányokat/fiúkat ismerek.De ismét hozzáteszem okosat is.


Na jó befejezem a további eszmefuttatásom és feltenném azt az egyszerű kérdést,hogy ezelőtt 15évvel mi volt velünk a baj?

Minket miért nem vettek fel tömegével felsőoktatásba?

Rosszabb lett volna az oktatásunk színvonala?Butábbak lettek volna a tanáraink?Butábbak lettünk volna mi diákok?

Vagy csak egésze egyszerűen a harmincon túli generáció lett volna alapból annyira buta?



Várom az értelmes válaszokat,valamint tudjátok akinek nem inge....


És igen,engem zavar.Zavar az,hogy amit egy mai 18éves megtehet a 2es érettségivel azt mi miért nem tehettük meg mondjuk hármassal.

Tehát mielőtt betalálnak azon emberkék,hogy irigy vagyok..igen az vagyok.

Azt pedig,hogy miből áll egy mai érettségi nem tudhatom,de tanárok,valamit hozzáértő emberek állítása szerint vicc.


És ha nekünk tényleg még az érettségink is kemény volt akkor az miért nem ért annyit mint egy mai gyengébb?

Azzal miért nem vettek fel akkor sehová?


2010. szept. 29. 12:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/92 A kérdező kommentje:

És csak még egy gondolat.Idén tavasszal egy gyűrűavatón,az egyik végzős lány az egyébként jól szituált, értelmes szüleit beültette leghátra, egész sete hozzájuk sem szólt,mert milyen égő az,hogy az apja ács az anyja meg varrónő.


És ezek az emberek biztosították neki azt,hogy lenézhesse őket.


Ennyit talán az emberekhez való hozzáállásról.


Így mondjuk most már értem,hogy én égő vagyok egy lánynak érettségivel.

2010. szept. 29. 12:49
 2/92 anonim ***** válasza:
100%
ilyen lesz a jövőnk, vagyis már ilyen..
2010. szept. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/92 anonim ***** válasza:
97%

Én régebben szereztem a diplomáimat. Meggyőződésen, hogy a mai Gábor Dénes, stb hasonló "egyetemek" által kibocsátott diplomások jelentős része kevesebbet tud, kevésbé konstruktív, mint 30 éve a szakközépiskolából kikerültek.


Ez persze nem jelenti sem azt, hogy minden egyetemet végzett kevesebbet tud mint régen és azt sem jelenti, hogy minden egyetemen ekkorát estek az elvárások.


Javaslom kérdezd meg ezektől a " diplomásoktól" pl azt, hogy mikor volt a 2. pun háború, vagy azt, hogy mitől világít az izzólámpa szálja. Sőt gyakorlatilag bármit kérdezhetsz, források nélkül kb semmit sem tudnak. Már a nagytöbbség, úgy értem.

2010. szept. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/92 anonim ***** válasza:
94%

Válasszuk szét a problémát.

1. Társkeresés, elvárások

A mai 30-as magányos nők már tudják, hogy nem az elvárások számítanak, hiszen azért maradtak egyedül, mert túl magasra tették a lécet.

Ráadásul attól, hogy nem tölt ki valamit, még nem biztos, hogy válaszol a leveledre, csak minél több levelet akar kapni, hogy válogathasson.

A fiatalok nagy része pedig nem is igazán akar társat keresni, csak időtöltésből van fenn a társkeresőn, hátha kifogja az aranyhalat.


2. Igen, az oktatási rendszer szar, a mai fiatalok sem olvasni, sem írni nem tudnak (tisztelet a kivételnek), de az arcuk nagy. Főiskolára bárkit felvesznek, mert pénz. Pénz-pénz-pénz. Több diák, több pénz.

Nagy kérdés, később hogy boldogulnak majd a semmit nem érő diplomával, hiszen diplomája mindenkinek van, tudás viszont legtöbbször nem áll mögötte, és a diplomával nem "jár" a jól fizető állás. Szerinted aki szégyelli a szüleit, a diplomájával elfogad akármilyen állást? Nem! Élősködik tovább.

De az értékrenddel is baromi nagy gondok vannak, ha az egyetemista szégyelli a szüleit. Viszont: vannak rendes lányok.


Hadd kérdezzek valamit: te próbálkoztál érettségivel, szakmunkás bizonyítvánnyal rendelkező, normális értékrendű lányoknál is, vagy csak általánosítasz?

2010. szept. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/92 anonim ***** válasza:
100%

már értem,hogy én égő vagyok egy lánynak érettségivel"


Az ilyen butával nem kell foglalkozni! A ma diplomát szerzettek 40 %-ának a tanult szakmai tudása elégtelen! Amikor 17 éves megkérdezi hogy a gépészmérnök mit csinál, az mit keres az egyetemen utána?

2010. szept. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/92 anonim ***** válasza:
91%

Igen, sajnos a felsőoktatás színvonala egyre csúszik lejjebb, ma már bárkit felvesznek!

Sőt, továbbmegyek: ma már egy diploma, nem diploma.

Szoros ismeretségi körömben legalább 3 fő is úgy csinálja a második diplomáját hogy az eslő elvégzése után beiratkozott ugyanazon fősuli másik szakára ahol szinte csontra ugyanazok a tantárgyak, és elfogadtatta mindet, ezért a folyomány:

Nem jár be, nem vizsgázik, de lesz még egy diplomája és még ösztöndíjat is kap!!! A másodikért már semmit nem kell tenni, mert az iskola elfogadja a tárgyakat tehát ha jól taktikázol, úgy lehetsz félévkor kitűbőú hogy az előző szakodhoz hasonlót választottál és elfogadtattad a tárgyaid. És mindezen "szép tanulmányi eredményedért" még pénzt is kapsz!

EZ a gusztustalan, hogy ezt meg lehet tenni. Régen aki diplomás volt, tanult érte. Ma meg a fiatalok úgy gyűjtik a diplomákat mint régen én a rágógumis papírokat.

Szomorú hogy ide lyukadt ki a magyar felsőoktatás.

2010. szept. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/92 anonim ***** válasza:
92%

Második 12.58 vagyok, elismerve, hogy a diploma mögött nincs tudás.


*Javaslom kérdezd meg ezektől a " diplomásoktól" pl azt, hogy mikor volt a 2. pun háború, vagy azt, hogy mitől világít az izzólámpa szálja. Sőt gyakorlatilag bármit kérdezhetsz, források nélkül kb semmit sem tudnak. Már a nagytöbbség, úgy értem.*


1. Ha valaki nem régész, nem történész, nem töritanár, bazira mindegy neki, mikor volt a 2. pun háború. Figyelembe kell venni, hogy információs társadalomban élünk, megváltoztak a körülmények (már a 30-asoknak is), nem lehet mindent megjegyezni. Ez nem vita tárgya, ezek tudományos tények (oktatáspolitika, szociológia, didaktika stb. vizsgálja). Ugyanígy... anyukám egyetemi matekfelvételijét középsuli 1. osztályban röhögve megoldottam szinte tökéletesen, a saját felvételimen meg örültem a 15-ből 10 pontnak. Nem összehasonlítható, tudni kell, hogy az oktatás, a követelmények, a módszerek változnak.


2. Régen azt tartották fontosnak, hogy a diák "tudjon". Ma azt tartják fontosnak, hogy megtalálja, amit keres. A magyar oktatási rendszer bazira le van maradva a nyugatitól, mert képtelen a változásra, még mindig a tényket, szabályokat akarjuk a gyerekek fejébe tuszkolni, közben fényévekre lemaradunk azoktól az országoktól, ahol a gyerek kutat, feldolgoz és közben tanul.


3. Szerintem a szakmájához értsen az ember, de ahhoz tökéletesen. Sajnos manapság ez sem valósul meg, és ez a probléma, nem a puh háború...

2010. szept. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/92 anonim ***** válasza:
97%

Megértem miről beszélsz, szerencsére én kerülöm az ilyen embereket, nem is nagyon jövök ki a korombeliekkel (22 vagyok), ők mind főiskolán, egyetemen güriznek, tandíjért szenvednek valami mellékállásban... És nem igazán tölti el őket jó érzéssel a gondolat, hogy ha a munkára gondolnak. Én itt vagyok egy okj képzéssel, plussz ápolóira megyek, kimaradtam az egész felvételi herce-hurcából, mert nem tudtam mi az a munka amit napi minimum 8 órában tudnék végezni, anélkül, hogy idegbajt kapnék, megkattannék, vagy depresszióssá válnék. Szóval dolgozom teljes állásba és ápolónak tanulok, megtaláltam ezzl a szakmával a lelki békémet, és egyáltalán nem hiányzik, hogy amiatt nyavalyoghassak fészbukon, hogy a neptun már megint besz@rt. :)

A nővérem elkeveredett ebben a hálóban a minap össze akartam hozni egy ismerősömmel, és azt találta mondani, hogy tök aranyos meg minden, de csak szakács. Hát azt hittem pofán vágom! A páromnak még érettségije sincs, de szeretem, szerintem az a lényeg, hogy az ember dolgozzon, és lehetőleg szeresse is a munkáját, ha még jól is keres vele az csak egy plussz.

Bocs, hogy nem konkrétan a kérdéseidre válaszoltam, de azokra csak közhelyeket tudnék szajkózni.

Mellesleg én elég kritikus vagyok magammal, önértékelési gondjaim is vannak, ennek ellenére tudom érezni azt, hogy sokkal értelmesebb és érettebb vagyok a korosztályomnál. Lehet, hogy nekik nagy házuk lesz, meg autójuk, míg én maradok a panelben és BKV-val közlekedek, de biztos vagyok benne, hogy sokkal inkább megélem a boldogságomat, mint ők valaha is fogják.

Ennyit tudok. :)

2010. szept. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/92 anonim válasza:
97%
Én 20éves vagyok!!És....egyszerre letettem a szakmunkás vizsgát meg az érettségit!!Nem mentem egyetemre mert nem találom benne a miért?-et.....felesleges pénz és idő pocsékolás egy szakmáért!!Én mint szakmunkás és érettségivel rendelkező fiatal többet keresek mint a bunkó és engem lenéző diplomás magukat nagy embernek gondolók!!Soha nem is kerestem a korosztályom társaságát....a sok beképzelt egyetemre járók között.Hogy lenézzenek és semmibe vegyenek!!Úgyhogy elmondhatom én kivétel vagyok!!Egy kis semmi a sok diplomás és egyetemista között!DE KIVÉTEL VAGYOK!!:)
2010. szept. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/92 anonim ***** válasza:
97%

Én speciel undorítónak tartom, ha valakit a végzettsége alapján akarnak megítélni. Szerintem ugyanúgy ember az akinek van 8 általánosa mint az akinek van 6 diplomája. Sőt... 8 általánossal többnyire életképesebbek az emberek mint n+1 diplomával a kezükben. Legfeljebb kevesebbet keresnek.

Viszont nagyon sokan a végzettségük miatt lenézik a másikat, ez az ami szerintem gusztustalan. Nem tudom megérteni, még kevésbé tudom értékelni az ilyen embereket.

2010. szept. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!