Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért vágnak fel olyan sokan...

Miért vágnak fel olyan sokan azzal, hogy külföldön élnek?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy leírják, hogy milyen jó ott, meg, hogy itt úgy mennek a dolgok, és de király minden. Meg mikor azt írják, hogy pl: egy magyar kérdezi, hogy ezek meg azok a dolgok hogyan is vannak pontosan az országban, és erre jön egy külföldön élő, és azt írja, hogy azt nem tudom, hogy Mo.-n hogy van, de itt így. Na hát ezzel aztán sokat segített, vagy csak azért válaszolt, hogy elmondja, hogy külföldön él?
2008. dec. 26. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem felvágás, bár -én legalábbis- anélkül is tudni lehet, hogy külföldön egyes országokban sokkal jobb az élet.

Engem ezek a válaszok annál jobban bíztatnak arra, hogy külföldön éljek.

Szerintem ne foglalkozz ezzel. Én se foglalkozok azzal, ami engem zavar :)

2008. dec. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én külföldön lakom,sohasem vàgtam fel ezzel,söt.

Én probàlom alàtàmasztani,hogy bàr külföld az külföld,itt sem fonjàk kolbàszbol a keritést.

Làsd:

-Nagy fizetés,de itt Tényleg sokszor még a szombatot is végig kell dolgoznod,söt hétköznap legtöbb esetben tulora.

Alig van szabadsàgod,ha egy gyerek születik a csalàdban,az apa kp max 3 nap szabit....

-Amilyen nagy fizetés,olyan dràga minden.

-Homvàgyad van,a régi baràtok,szülök,testvérek hiànyoznak,akiket nem tudsz bàrmelyik hétvégén csak ugy meglàtogatni.

-külföldön mi vagyunk a külföldi,vagyis mi vagyunk a kisebbségben,nem kapjuk meg egyböl azt a jogot,amit màs az itt születésekor...

-T

2008. dec. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

fOLYT:

TÉny,hogy itt külföldön élünk,de ugyanugy levegöt szivunk,ugyanugy wc-zünk....

Aki csak azt irja hogy ö nem tudja hogy van,de itt igy,az valamilyen szinten nem dicsekedni akar,hanem megosztani veled,hogy ilyen lehetöség is van.

Legalàbbis szerintem.

Pl._:

Otthon gyogyszertàri kenöcs kell a babànak.

Én alàtàmasztom,hogy itt nàlunk màr kezdetektöl sima bolti samponokat hasznàlunk.

Szerintem ez nem dicsekvés,ezzel csak arra ösztönöztelek,hogy te is hasznàlhatsz boltit,ha kedved van,mert nekünk sem lett a babànknak semmi baja.

Lehet van aki tulzàsba viszi,én mindenesetre sohasem dicsekvésképp emlitettem hogy külföldön élek.

2008. dec. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

Én külföldön élek, bár ezt sosem teszem szóvá, kivéve, ha a kérdés ezt megköveteli.


Nem vágok fel ezzel, nincs mire felvágnom, ahogy felettem írták, itt sincs kolbászból a kerítés, és nagyon sok lemondással jár (részemről legalábbis), másrészt ez a lehetőség mindenkinek adott, nekem egy fillérembe nem került, hogy itt élek, ezt bárki megteheti.


És engem is zavar, amikor valaki tanácsot kér, mondjuk munka ügyben, és egyből jönnek a válaszok: menj külföldre, mert ott csudajó lesz!


Hát ezért tartunk ott, ahol. Ördögi kör. Menekülünk, mert otthon nem jó, de ha nem maradunk otthon, ki teszi majd jobbá a helyzetet?


Én speciel alig várom, hogy nyáron végre hazaköltözhessek, pedig itt jobban élek, de hiányzik a család, a barátok, a magyar szó, a hazám. (Érdekes egyébként, hogy erre én is csak idekint jöttem rá.)

2008. dec. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy felvágás. Lehet egyszerüen csak hozzá szeretnének szólni a témához és így sikerül.

Ennek az ellenpéldája az amikor beír valaki egy kérdést külfölddel kapcsolatban és jön a válasz: én nem élet külföldön, de az X Y filmben láttam, hogy... és az akkor úgy is van.

2008. dec. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem minden esetben felvágás. Na jó, 10%ban talán nem.

De ha leírja, hogy ott milyen az élet nem azért, hogy megossza velünk, hanem hogy tudassa ott mennyivel jobb. És hogy ő ott él. Szóval mindenképpen felvágás.

Bár sokszor fontos információ, hogy valaki hol él. De sokan csak úgy beillesztik két mondat közé. Engem is idegesít már néha, én is szeretnék külföldön élni, de nem sikerül.

2008. dec. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én Bécsben dolgozom és élek is félig-meddig. Az életszínvonal talán tényleg magasabb, mint itthon, de én erre nem vágnék fel. Szerintem ez a felvágósdi olyan mint az óvodában voltunk. Mindenki szeret eldicsekedni, hogy neki mije van. Én erre vezetem vissza. Aztán, ha nem így van, akkor úgyis lepontoznak és eldöntheted melyik válasz a legjobb?
2008. dec. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Hintalow ***** válasza:

Becsülettel bevallom, én még nem éltem külföldön, és nem is tervezem, mert szeretem ezt az országot, bárki bármit mondjon.

Az embereket viszont ismerem úgy-ahogy.

Szerintem sokan nem is felvágni akarnak, hanem mások mellett maguknak is bizonygatni, hogy azért jó ott kint is, de sokan az ilyenek közül ugyanúgy hazavágynak. (jó persze vannak olyanok is, akik jól érzik kint magukat, de nem hiszem, hogy mindenki, aki kimegy külföldre, élete álmát találja meg)

2008. dec. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!