Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet eldönteni, hogy...

Hogyan lehet eldönteni, hogy hol van a verslábak vége?

Figyelt kérdés
Ha nem tudjuk, hogy hexameter, pentameter stb sort keresünk, honnan lehet megállapítani, hogy egy sorban hány verslábnak kell lennie? És hogy hol van egy-egy verslábnak a vége?

2023. jan. 17. 17:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Érződik a ritmikus skandálástól. Nem lehet elrontani. Nincs olyan, hogy hánynak kell lennie, annyinak kell lennie, amennyit a költő beleírt. Melyik sorral nem boldogulsz?
2023. jan. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Pl Radnóti Mint a halál c. verse

Nekem mindegyik sorban pentameter jött ki + a kicsi sorok a versszakok végén két verslábak

Viszont elvileg nem lehet pentameter hexameter nélkül

Még nagyon kezdő vagyok benne, tudom, hogy nem is mindegyik versnek van kifejezett verselése, de ennek kijött egy minta

Csak mind pentameter

2023. jan. 17. 20:39
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát ez eléggé szabálytalan vers. Nincs olyan, hogy nem lehet pentameter hexameter nélkül, azt csinál a költő, amit akar. A téma miatti zaklatottság indokolja.
2023. jan. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!