Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha nem vagyok cigány, akkor...

Ha nem vagyok cigány, akkor mi vagyok? "Egyéb"?

Figyelt kérdés

Az egyik kereskedelmi tv híradójában úgy fogalmaztak: Összevesztek a cigányok és a nem cigányok.

Szóval ezek szerint mi vagyunk a kisebbség, akinek még saját neve sincs?

Felénk romák és magyarok a használatos, de akkor a roma megsértődik, hogy ő is magyar.

Mi lenne a helyes megfogalmazás, ami senkit sem sért?


2008. dec. 27. 11:33
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

Kultúrális értelemben helyes a cigányok és magyarok. Viszont mivel a cigányok is magyar állampolgárok, ezért aki meg akar sértődni, az meg is sértődik rajta. Viszont abban, hogy cigányok és nem cigányok, benne van az is, hogy a nem cigányok nem csak magyarok lehetnek.

Sajnos magyarországon - mint sok minden másra - erre sincs megfelelő, senkit sem sértő kifejezés.

2008. dec. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

Van sapka - nincs sapka. Akármit mondasz, rossz leszel. Ha akarnak, már azért megsértődnek, mert "cigányozol". És akarnak. Ha azt mondod "fehér", rasszista vagy, mert a bőrszín alapján különbözteted meg őket. Ha azt mondod svéd, norvég, ork, stb, akkor náci fasiszta kuruc.infós vagy.

Engem eleve az sért, hogy meg KELL őket különböztetni. Ha azt mondja magáról, hogy magyar, akkor éljen, dolgozzon és viselkedjen is magyarként. Sajnos nagyon kevesen vannak, akik tényleg ilyenek. De akkor ne csodálkozzanak, ha nem szeretik őket. Ezt az országot egyenlőre MAGYARORSZÁGNAK hívják, ahol elsősorban MAGYAR emberek laknak. Döntsék el, hogy ide akarnak-e tartozni. Érdekes, hogy más kisebbségek (szlovák, szerb, sváb, akármelyik) tud magyarként viselkedni úgy, hogy közben a saját kultúráját sem hanyagolja el.

2008. dec. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%

Kivételesen korrekt választ kaptál az előttem írótól!

A helyes megfogalmazást senki nem tudja, mert deviáns népség azon sértődik meg, amin akar.

2008. dec. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem nem létezik a helyes megfogalmazás,mert a "nem cigány"-on te sértődsz meg a cigányon meg a cigányok.Egyik sem jogos,szerintem,a romákat magyarul cigánynak hivják,te pedig tényleg nem vagy cigány.Tény,hogy nem ez a legpontosabb megfogalmazás,de aki akar ugyis fel tud háborodni,vagy bele tud kötni AKÁRMILYEN megfogalmazásba,ahogy azt te is tetted .
2008. dec. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
16%
A felsőbbrendű (Übermensch), és alsóbbrendű (Untermensch) a helyes kifejezés. Ezt mindenkinek el kéne fogadnia, nem tudom mit kell ezen kiakadni. Több tudós is rájött, hogy például a négereknek 20-30-al kisebb az IQ-szintjük, mint a fehéreknek. Ez teljesen természetes, ezért talált fel szinte mindent a fehér ember, és nem a cigány, vagy néger (vagy fekete teljesen mindegy).
2008. dec. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
27%
Ha nem vagy se cigány, se zsidó, se székely, akkor magyar vagy!
2010. ápr. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!