Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szükség van-e a ballagásra...

Szükség van-e a ballagásra mint ekkora felhajtással járó eseményre? Más országokbán is ez van?

Figyelt kérdés
Szerintem borzalmasan fel van ez fújva, hogy sokan szinte annyi rokonukat hívják meg rá mint egy kisebb lagziba. Szerintem elég lenne ha a diákok végigballagnának az iskolán, a diri elbúcsúztatná a végzősöket, aztán aki akarja az családi körben is megünnepli az iskola végét.

2023. máj. 2. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

SZÜKSÉG nincs rá. De végülis nem ártanak vele senkinek. Szerintem sok országban, főleg, ahol az érettségi ma is "nagy szám"-ként van elkönyvelve, általánosabb a még nagyobb hajcihő.

Másrészt sokan nem is a középiskola végét ünneplik ezzel, hanem a nagykorúságot is. (Persze, most már, hogy elterjedtek az 5 évfolyamos sulik, sokan 19-20 évesen ballagnak, de mi többnyire 18 évesek voltunk akkor.)

2023. máj. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Nincs rá szükség, csak senkinek sincs vér a pucájában változtatást követelni.


Nálunk már általános iskolában is akkora rongyrázást csaptak a ballagás köré, mintha a pápát láttuk volna vendégül. Milliónyi rokon, túltoltan puccos öltözködés, giccses, orbitális méretű virágcsokrok, amik két nap múlva mennek a kukába, végtelen jópofizás és fotózkodás. Ennyire nagy só, hogy valaki el tud végezni 8 osztályt? Nem értem az ilyen embereket.


Természetesen, aki nem akarja ennyire nagy dobra verni, az mocsok különc, aki minden alól kivonja magát, vagy van valami gond a családjával... Biztos utálják egymást, azért nem jön el az egész pereputty. Vagy biztos, csórók, és azért nem szerszámozzák úgy fel a gyereket, mint egy virágkarneváli kocsit.

2023. máj. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Őszintén szólva én sem teljesen értem. Huszonéves vagyok, bő tíz éve ballagtam általános iskolából. Egyesek akkor is úgy csináltak, mintha minimum diplomaosztója lenne a gyereknek. Nekem a két nagyszülőm volt ott a szüleimen kívül (a rokonság amúgy jóval nagyobb), és semmi rongyrázás nem volt. Kaptam egy-két kicsi csokrot, beültünk egy kifejezetten olcsó étterembe, és ennyi. Gimis ballagáson ugyanez, bár ott az egyik nagyszülő adott egy nagyobb összeget az egyetemre költőpénznek. A gimis ballagáson nálunk talán egy fél fokkal normálisabb volt a helyzet, mint máshol, mert erős gimibe jártam, szóval egyértelmű volt, hogy kb. mindenki továbbtanul (tehát nem a ballagás volt az utolsó mérföldkő). De más sulikban is láttam, hogy a lakástól kezdve mindenféle ajándék előkerült. Amúgy egyáltalán nem mozgok gazdag körökben, ezt is csak ismerős ismerősénél láttam, de csak lestem. Az illető nehezen, de elvégezte a 12. osztályt, és máris úgy csináltak, mintha letett volna valamit az asztalra. És félreértés ne essék, tudom, hogy sokaknál az is teljesítmény, de ebben az esetben arról volt szó, hogy az adott személy sz*rt bele a középiskolába. Aztán mégis ment a rongyrázás, egy menő étterem teljes kibérlése a rokonság számára, büszkélkedő Facebook-posztok egymás hegyén-hátán... És az a legrosszabb, hogy már ovis ballagásról is hallottam olyat, hogy vannak, akik drága ajándékokat vagy simán csak pénzt (nem csupán 5-10 ezer forintokat) kapnak. 6-7 évesen, azért, mert tanköteles korúak lettek... :)
2023. máj. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Lengyelországból van infóm: nem tudják mi az a ballagás :D

Az érettségiző osztályok április végén (tehát az első vizsga előtt) összegyűlnek ahol kiosztják nekik a bizonyítványokat és mindenki mindenkinek megköszöni a 4 vagy 5 évet iskolatipustól függően. Erre az eseményre a szülők, testvérek is meg vannak hívva, de jó ha a diákok felének eljön valakije... Ja, a szalagavatót ők is ismerik, viszont szigorúan szülőmentes kivitelezésben :) Katolikus ország, a fontos "családi bulik" a keresztelő, az elsőáldozás és persze a házasodás

2023. máj. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

Általánosból közepépbe, onnan felsőfokú iskola, majd diplomaosztó.

Mind egy-egy meghatározó fordulat, határkő ( ki minek nevezi) a diák életében.


Az érettségi nevében is benne van, hogy a vizsga egyúttal beavatás a felnőtt korba.


Búcsú az iskolától, osztálytársaktól, belépés a felnőtt korba.


Ezért az iskola és a család gyakorlatilag együtt ünnepli a közös nevelés “végeredményét”.

2023. máj. 3. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
92%
Csakhogy 25 éves korig fejlődik az agy, úgyhogy egy középiskolai ballagás még krvára nem a nevelés végeredménye. Jobb esetben az iskolai nevelés végét se jelenti.
2023. máj. 3. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem ezek sose érdekeltek, három diplomaosztóm volt, egyre se mentem el. Vannak, akik odavannak az ilyen eseményekért, szerintem tök felesleges felhajtás.
2023. máj. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!