Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ciki ma (2023-ban)...

Miért ciki ma (2023-ban) Magyarországon a hazaszeretet?

Figyelt kérdés

2023. jún. 1. 11:45
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
86%
Azért, mert a sok dumával lejáratták az álhazafiak.
2023. jún. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 hollófernyiges ***** válasza:
96%
A hazaszeretet nem ciki. Az ciki ha kimerül mások (cigányok, románok, brüsszel, ukránok, libsik, stb) utálatában és messziről látszik, hogy az illető nem ismeri a magyar irodalmat, kultúrát, történelmet, városokat-falvakat vagy természetet. És a hazafiassága kimerül az interneten fröcsögésben.
2023. jún. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
82%

Ja, már megint az van, hogy egyik pillanatban Ti vagytok a többség, a másikban meg titeket nyomnak el...


Egyébként a #2. válaszoló rátapintott a lényegre: pár éve a Pride során a Szent Koronát választották jelképnek, és sok hazafi fel volt háborodva. Miért is? Az LMBT-közösség tagjai nem szerethetik a hazájukat? Kinek is van akkor gondja a hazaszeretettel?

2023. jún. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
35%
#3 a baj csak az, hogy az nyílt provokáció volt 😀
2023. jún. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

3. (12:31)

Ki az a "ti"? Én nem vagyok se hazafi, se magyaroskodó álhazafi, és végképp nem szélsőséges gyűlölködő.


Azért tettem fel a kérdést, mert azt látom, a mai világban a magyarok szinte elhányják magukat, ha csak meghallják a "hazaszeretet" szót vagy meglátnak egy magyar zászlót.

Érdekel, hogy vajon miért lehet így. Kíváncsi vagyok, ti (azaz a kérdésre válaszolók) hogyan látjátok, miért lehet így. Akár külső szemlélőként, akár hazaszeretőként, akár hazautálóként vagy hazafi-utálóként vagytok benne.


(Vannak tippjeim az okokra, egy részüket már ti is megfogalmaztátok, de minden véleményre kíváncsi vagyok.)


Az eddigi válaszokat köszönöm, és szívesen várom továbbra is bárki válaszát, véleményét a témában.


...


Ha már itt tartunk, az eredeti kérdésből kifelejtettem: van itt olyan, aki a szívében hazaszerető, de ezt nyíltan nem merné felvállalni, mert fél a kirekesztéstől? Csak úgy kíváncsiságból.

2023. jún. 1. 13:06
 6/33 anonim ***** válasza:
0%
#4: igen, a Te olvasatodban ez provokáció. Szerintük nem az volt.
2023. jún. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
80%

#5 azért van ez mert az amerikából importált kultúrharc beszív és lerombol mindent ami a kultúrában érték. Eszméket is kisajátít magának a két oldal, és ellehetetleníti a vegyülést vagy az átjárást. Ilyen tipikusan a liberalizmus, a kereszténység, a szocializmus, a konzervatív értékek, vagy az általad kérdezett hazaszeretet.

Ezeknek mind-mind megvan a konstruktív, társadalomnak hasznos elemei. De az történt, hogy besorolták ezeket a kultúrbal vagy a kultúrjobb tulajdonába, megszűntek kizárólagos alapelvek lenni...

Kultúrharcban nincs átjárás, két csoport van. Ha te az egyikben vagy akkor neked a liberalizmus vagy a szocializmus szitokszó, ha a másikban akkor a hazaszeretet lesz szánalomra méltó, ugyanis az ellentétes csoport tagjai lehúzták a fogalom jelentését a mély gödörbe.

2023. jún. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
15%

Azért, amiért ciki a magyar nyelv és nevetséges, hogy saját hazánkban a nyugat sggét kell nyalni, meg olyan helyre is angol középfokot kérnek, ahol semmi szükség nem lenne rá, meg a hazai nem nemzetközi ügyekkel foglalkozó diplomához is feltétel az idegen nyelv holott ez sehol máshol nem így működik.


Nem annak kellene alkalmazkodnia és megtanulnia/beszélnie a nyelvünket, aki hazánkban kíván tevékenykedni?!


Egyébként nem is cikinek nevezném, hanem inkább az a nagy helyzet, hogy a hazaszerető embereket ma egyből lenácizzák az LMBTQ propagandista liberálisok. Mert szerintük mindenki náci, aki meg akarja védeni a magyarokat a cgóktól meg a deviánsoktól meg a hagyományos családmodell szétzüllesztésétől.


Szerintem inkább az a ciki, ha valaki itt él és nem hazafi.


Aki utálja a hazáját, az húzzon el külföldre, de ha meg már elhúzott, akkor ne írogasson magyar fórumokba és ne köpködjön meg ne szavazzon a tengeren túlról, hanem maradjon ott és ottani bevándorlóként a helyieknek ossza az észt!!

2023. jún. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
18%
Azért, mert a nyugat majmolása és a nyugati érdekek kiszolgálása a divat..
2023. jún. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
12%
Nem ciki, csak semmi értelme.
2023. jún. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!