Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire ostoba és...

Tényleg ennyire ostoba és bunkó az emberek többsége? Tisztelet a kivételnek. (Főként a családi kapcsolatok, és szex, szerelem oldalra gondolok)

Figyelt kérdés

Nem a kérdéseken akadok ki, mert azért van ez az oldal. De szerintem a legnagyobb bunkóság, hogy apuka, anyuka nem világosítja fel a gyerekét, utána meg a 11 éves lány a körmét rágja, mert csókolózott, és hogy lehet-e terhes.

Mikor minden második ember úgy teszi fel a kérdését, hogy bántalmaznak otthon, iskolában, stb...

Mikor egy 18 éves, nem tudja mit kezdjen az értelmi fogyatékos testvérével, és a pokolba kívánja az egészet.


Ez így mind rendben is lenne. Ezek a gyerekek, fiatalok kimaradtak valamiből, amit a SZÜLEIKNEK kellett volna megtenniük, hogy ne ehhez a honlaphoz forduljanak lelki segítségnyújtásért.


Na de hogy a válaszok is ennyire ostobák/bunkók legyenek?

Könyörgöm azért emberek. A terhes anyuka, aki abba kellet, h hagyja a főiskolát, h fizikai munkát vállaljon, h fizethesse az édesanyja kemoterápiáját (ez nem konkrét példa, de biztos, h találtok ehhez nagyon hasonlót), nem azt várja, hogy:

1. Fullajd meg a saját bűzödben

2. Jaj, szegényem hagyd az egészet a p*csába, nem ez jár neked....

Azért gondolkodjunk el, ok?


Kinek mi a véleménye erről? Mert engem konkrétan feldühít, h ennyi rosszakaratú, vagy szimplán buta ember akar tanácsot osztogatni. Csak én vagyok ezzel így?


2008. dec. 30. 15:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

Nem, nem csak Te vagy ezzel így. Sokszor én is elképedek, hogy mennyire buta emberek osztogatják az igen okosnak gondolt tanácsaikat.

18 éves vagyok, semmi nagyképűséggel állíthatom, hogy sok értelmes választ tudok adni, és segíteni. Amihez nem értek, ahhoz nem írok. Büszke vagyok magamra, hogy 18 évesen tudok értelmes választ adni, és még a helyesírásom is egész jó, mert a kérdező írásából már sok mindent meglehet tudni.. amikor a muszáj-t LY-el írják. Engem ezek borítanak ki. A kérdésében pedig a szexről van szó. Helyesen nem tudnak írni, de már azon jár az eszük, hogy vajon mikor szexelhetnek. Hát, sajnos ez van. Idáig süllyedtünk.

2008. dec. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem idáig süllyedtünk, hidd el. Még nem tudjuk, hol a mocsár alja.
2008. dec. 30. 15:52
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

Azt még elfelejtettem, hogy az oldal, bár az a "címe", hogy amit máshol nem mertél.. Na most az embereknek annyi eszük sincs - bocsánat a kifejezésért és tisztelet a kivételnek-, hogy a keresőbe beírják, amit tudni akarnak, és nem kellene napi 10szer ugyanazt a kérdést olvasnom, míg a többi -értelmes- kérdés eltűnik a sok ostoba mellett.


Mindemellett, a szülőkön is nagyon sok múlik, nekem édesanyám felvilágosított a szexről, a védekezésről, a terhességről, pontosan tudom hogy mi hogy megy végbe, és ez annak köszönhető, hogy olvastam,olvastam és olvastam.

Bár lehet, hogy ez ilyen "családban maradós" dolog, de az egész családom egy embertípust nem szeret, az pedig a buta. És itt az emberi butaságról van szó, ami úgyis tudod mit jelent.

2008. dec. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Én már lassan attól is ideges vagyok, ha sorban kell állni a pénztárnál, mert a pénztáros nem ismeri fel a röplabdát, a gazdag anyuka meg minden egyes fiát egyesével küldi vissza leméretni a zöldséget...


Te a többiek feltűnően hallgatnak... :D Lehet, hogy csak ketten vagyunk? :DDD

2008. dec. 30. 16:16
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

Én sem tudok mit kezdeni a bunkó emberekkel. Miért jó nekik az, ha nem a kérdésre válaszolnak (vagy csak nem értelmes emberhez illő hangnemben), ha mindenkit lepontoznak attól függetlenül, hogy hasznos-e válasza, vagy ha a jelen kérdés kifejtésében említett sablonválaszokat adják?

Külön ki tudok akadni a "bocsi, a kérdésedre nem tudom a választ, de azt el szeretném mondani, hogy..."-jellegű beírásokra.

De ugyanakkor nagyon elkeserítőnek tartom, hogy az emberek otthon, családi vagy baráti körben nem tudják megbeszélni a problémáikat. Ebből számomra az jön le, hogy az emberek egyszerűen nem mernek vagy nem képesek őszintén beszélni a saját belső dolgaikról, mert félnek a másik reakciójától, a nevetségessé válástól, a lehülyézéstől (és nem alaptalanul).

Nagyon irritál még, mikor 13-14 éves kis görcsök (ahogy Csernus fogalmaz) azon sápítoznak, hogy félnek, elhagyja őket a barátjuk, ha nem fekszenek le vele. Vagy éppen mikor olyanokat kérdeznek, borzalmas helytelenírással, hogy "Ha lenyelem a spermát, lehetek terhes?". Mégis, hova járnak ezek iskola helyett? Hol van a szülői odafigyelés ilyenkor?

Egy másik borzalmasan idegesítő rovat számomra a "gyerekvállalás, gyereknevelés". Minden nap legalább 50 olyan kérdést lehet olvasni, ami úgy kezdődik: "Lehetek-e terhes, ha...". A fenébe is, tessék már elolvasni egy általános iskolai biológiakönyv vonatkozó részeit, vagy akárcsak a (netes) női magazinok "az orvos válaszol"-rovatait! A válaszok az ilyen kérdéseknél 99%-ban úgy néznek ki, hogy "tesztelj egyet, és ha negatív, pár nap múlva ismételd meg". Miért nem lehet visszaolvasni akár csak egy oldalt is a kérdések között?

Tehát összességében: szerintem azért van egyre több bunkó ember, mert egyre kevésbé foglalkoznak az emberek a másikkal, és a "művelődés", mint fogalom, egyre kevesebb embernek mond valamit. Sokkal egyszerűbb beszólni másoknak, vagy hülyeségeket kérdezni, mint előtte informálódni, vagy az empátiát fejleszteni.

2008. dec. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Egyetértek veletek a leírtakban. Engem is zavar, hogy a sok 12-13 éves kérdezőnek már a szexen jár az esze. Persze lehet valaki érdeklődő, de azért furcsa, hogy az alapvető biológiával sincsenek tisztában. Sokan tényleg nem a kérdésre válaszolnak, vagy pedig teljesen felesleges dolgokat írnak le, ami nem tartozik a tárgyhoz. Érdekes, ha nekem nincs tapasztalatom az adott dologgal kapcsolatban, akkor inkább nem válaszolok a kérdésre, így megkímélem magamat és másokat is a pontatlan, hülye válaszoktól. Sajnos ilyen világban élünk, ahol a modortalanság, rosszakarat előrébb való, mint az őszinte segítségnyújtás.. Persze tisztelet a kivételeknek.Üdv, R.
2008. dec. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

A 3. hozzászóló beleírta azt is, amit én kifelejtettem: az emberek nem tudják, nem merik, vagy nem akarják megbeszélni a problémákat, se a családjukkal, se a barátokkal, se a szerelmükkel.

Nekem a kedvenc kérdésem az, amikor kívülállóktól kérnek választ, hogy a megszakított közösülés mennyire jó vagy nem jó. Könyörgöm. A saját biztonságáról van szó az embernek, ezek a kérdések feleslegesek, egy felnőtt ember nagyon jól tudja (legalább tudnia kellene!), hogy mennyi kockázattal jár, idejön, és idegenek véleményére ad. Itt kezdődik a probléma, hogy nem tudja a párjával illetve magával megbeszélni. Kapja a rosszabbnál rosszabb válaszokat, majd a végén beírja, hogy "látjátok van aki x éve így csinálja, mégsem esett teherbe". Ezen akadtam ki, meg is írtam a kommentet.


Ja és igen, ez a pontozásos rendszer. Hát katasztrófa. Mindig lesznek irigy, rosszakaratú emberek, akik simán lepontoznak egy tökéletes választ.

18/L

2008. dec. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Igen ez volt a másik, amit direkt meg akartam nézni a kérdés kapcsán. Kinek a válasza lesz 100%-os, illetve a józanul gondolkodók közül, kinek mennyi a százaléka?


A tapasztalatom az, ha valakit lehordok, h térj már észhez, ha beleköpsz a papucsodba hogy francba lennél már terhes,

vagy mikor a számítógép előtt ülve anyád visít, h mosogass el, igaza van, akkor mindenki lepontoz (45%-ra is!!!!), és még a kérdező is kifogásokkal reagál. (ezek is amolyan "megtörtént dolgok")

Most tanácsot kért, vagy kibúvókat keres?

2008. dec. 30. 20:37
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Hello

Vegre ertelemes emberek!!!! :)

A kerdesedre a valaszom: IGEN!

De azert pontositok.

Szerintem az is a baj, hogy az emberek 99%a ugy lett nevelve, hogy a szemellenzot azt ugy 10 eves koraban felteszi es ugy 65eves koraig fenn is hagyja.

Az meg hagyjan, hogy emberek itt olyan valaszokat (na meg kerdeseket!) irogatnak be, hogy infarktust kapok, de ha meg irsz neki valami hasznalhatot vagy ertelmeset, vagy tenyeken alapulo segitseget, DE AZ NEM AZ AMIT O GONDOL vagy NEM AZ AMIT O HALLANI akar, akkor kesz, el vagy konyvelve mint egy rosszindulatu bunko, aki csak a lelkebe akar gazolni!!!!

Neharagudjatok mar, de valaki beir ilyet, hogy "szerintetek szuljek egy negyedik gyereket is? " (ok nem szo szerint ideztem)

Hat Istenem, en mar a meglevo harmat is sajnalom, ha tolem akarod megtudni, hogy vilagrahozzal-e egy gyermeket!!!!!!Na meg ez a hulyeseg, hogy tizenegyket eves kiscsajok beirnak, hogy hogy kell oralis szexelni meg hasonlok!!!!!

Ma mar eljutottam oda, hogy nemely reszeket el sem olvasok!

Csak azt sajnalom, hogy ha egyszer gyermekem lesz, szegenykemnek egy olyan vilagban/orszagban kell majd felnonie ahol azert fogjak kinezni mindenhonnan, mert ertelmesebb lesz mint ezek.

Mert az enyemek ertelmesebbek lesznek!!!!

2009. jan. 2. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Örülök neki, hogy ennyi értelmes ember ír ehhez a kérdéshez!


Én azt tapasztaltam, hogy ha a mai világban szégyen okosnak és műveltnek lenni. Az a menő ha minél bunkóbb és hülyébb valaki. Az a legrosszabb az egészben, hogy a szülők nem foglalkoznak a gyerekkel, mert vagy nem tudnak a melótól, vagy a másik kategória: odavágják neki a napi 2000 forint költőpénzt, csinálj amit akarsz alapon.

A szülőnek kellene a gyerekkel foglalkozni!


Ha valamihez meg nem értek, akkor nem kezdek el okoskodni, hogy így meg úgy megy amúgy, elolvasom, hogy a többiek mit írtak, mert érdekel mások válasza, aztán tovább állok és nem kezdek el sületlenségeket tanácsolni.


Akkor szoktam röhögni, amikor ilyen kérdéseket olvasok:

"Megujjaztam magam, lehetek terhes?" >> Hol a francban volt biológia órán?


A másik kedvencem a "1kg hány gramm?"


Annyi bunkóval találkozom nap mint nap,(sokat utazom), de már megtanultam, hogy nem szabad velük foglalkozni.

2009. jan. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!