Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A youtuben privátra állítom a...

A youtuben privátra állítom a feltöltött videót,kaphatok rá szerzői jogi figyelmeztetést?

Figyelt kérdés

2023. júl. 14. 13:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2023. júl. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

..és ha feltöltésnél nincs rá korlátozás jelezve,később akkor is?

(volt hogy nem volt semmi korlátozás,de később letiltották viszont figyelmeztetést nem kaptam)

2023. júl. 14. 14:11
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy az algoritmus felfedezi-e, és mikor fedezi fel, hogy olyat töltöttél fel, amit nem szabad/más tulajdona.


Lehet, hogy elsiklik felette, és sosem kapsz figyelmeztetést, lehet csak évek múlva, de lehet egyből feltöltés után.

2023. júl. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ezt a részét,értem.Köszönöm,de itt arról van szó hogy felfedezte és kiirta hogy A videóddal kapcsolatos Content ID-követelés nincs kihatással a csatornádra, és nem jár szerzői jogi figyelmeztetéssel illetve

Bárki megnézheti ezt a videót,s ezt egy hónap után megváltoztatta és egyből kaptam a figyelmeztetést!A másik esetnél kiirta hogy nincs szerzői jog által korlátozva,és megint hogy bárki megnézheti,de 2 hét múlva erre is kihozta hogy megint van szerzői jog de itt nem kaptam figyelmeztetést,most ha ez az utóbbi eljárás fix náluk akkor nincs probléma mert olyanokat töltök fel amikhez nincs szerzői jog,de ha már egyszer felismeri a szerzői jogot és nem korlátoz nem értem miért korlátoz egy hónap múlva,de köszönöm a segítséget.

2023. júl. 14. 21:06
 5/10 A kérdező kommentje:

Valamelyiknél viszont ezt jelzi - Videód láthatóságára bizonyos korlátozások vonatkoznak. Ez azonban nincs kihatással a csatornádra.Le van tiltva Törökországban.

Ez is még változhat vagy ezt a videód végülis akkor használhatom csak a letiltott területről nem tudják megnézni?

2023. júl. 14. 21:14
 6/10 A kérdező kommentje:

Közben erre választ találtam.

Kap a csatornám szerzői jogi figyelmeztetést, ha a videómra Content ID-követelés érkezett?

Nem. A szerzői jogi figyelmeztetésekre érvényes szerzői jogi eltávolítási kérelem eredményeként kerül sor. A Content ID-követelések eltérnek a szerzői jog eltávolítására irányuló kérelmektől.

2023. júl. 14. 21:35
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha a YouTube csatornád ugy van beállitva, hogy a feltöltött videoid után nem kérsz bevételt, akkor elég sok zenével dolgozhatsz. Viszont ha feltöltéskor egy zenére csak az a követelés van, hogy a bevétel a zenetulajé, vagy fennmaradhet, de láthatósága orszgra vagy országokra korlátozott, ettől még fennmarad. Menetközben (mondjuk 2 hét mulva, vagy félév mulva, vagy évek mulva a zene jogtulaj meggondolhatja magát és megtiltja a YouTube-n történő használatát. Ekkor a YT törli a zenét és értesit téged. Aztán vagy arra a szakaszra másik zenét szerkesztesz, vagy néma marad, vagy törlöd a videodat.
2023. júl. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja és hiába állitod Privátra, a szerzői előirások arra a kategóriára is érvényesek.
2023. júl. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen,a zenékkel nincs gond és a zenék miatt a filmekkel sincs s bevételre sincs igény,továbbá a content ID miatt írták is hogy nem kérnek bevételt.2 filmnél meggondolták magukat letiltatták mert már sokan látták és kaptam figyelmeztetést,míg lejár nem töltök fel semmit,a fent lévőkre meg nincs korlátozás és már jó ideje fent vannak.Köszi a tanácsokat.
2023. júl. 15. 10:13
 10/10 anonim ***** válasza:

Attól, hogy most nincs követelés, a jogtulajdonos meggondolhatja magát és ezt megváltoztathatja. Ha egyszerre három videóval megteszik, akkor törlik a csatornádat.


Érdemesebb saját tartalmakat feltölteni másoké helyett.

2023. nov. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!