Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Honnan tudják hogy Petőfi...

Honnan tudják hogy Petőfi Sándor 1949 július 31 meghalt és nem valahol máshol élete tovább világát?

Figyelt kérdés
Ha nincs holttest nincs eset.

2023. júl. 22. 14:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

10# A Habsburgoknak egyáltalán nem állt érdekükben átvenni az oroszoktól Petőfit akkor sem ha életben van. Lázadó természete miatt börtön helyett az ő esetében halálbüntetés jöhetett volna szóba.

Ez a súlyos sebesült egy szekéren nem teljesen világos számomra.

Igazad van, hiszen ha nincs is Barguzinból ide vezető járható út, azért hollóval vagy galambbal igazán üzenhetett volna a családjának 🤣

2023. aug. 3. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

#11

Ha nincs járható út, nem az a kérdés, hogy hogy üzent volna, hanem hogy hogy jutott oda. Ha meg oda tudott jutni, akkor létezett oda közlekedés. Posta akkoriban is működött, de el is küldhetett volna valakit Magyarországra. Vagy akéár ő is hazajöhetett volna. Nem őrizte ott senki.

És mi az, hogy egy állam hatósága nem vesz át egy olyan embert, aki ellen körözést adott ki? Nagyon életszerű. Nem Petőfi lett volna az egyetlen, akit a Habsburgok kivégeztek.

2023. aug. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
53%

Nem tudhatjuk pontosan hogy Petőfi milyen egészségi állapotban volt. Lehet hogy képtelen lett volna hazajönni. A posta az még rendben van, de az már nem hogy onnan valakit hazaküldjön.

Akkoriban a Habsburgok simán változathatták a döntéseiket, parancsaikat akár egyik percről a másikra. A nemzet költőjét kivégezni, mégsem ugyanaz mint katonai vezetőket, miniszterelnököt stb...Ezzel a Habsburgok nagyon is tisztában voltak.

Amennyiben kiderülne hogy a talált csontváz valóban Petőfi földi maradványai, úgy a kormánynak újratemetést kellene szerveznie és a történelmet kicsit módosítani kellene ami nyilván az államnak nem érdeke.

2023. aug. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Miért nem érdeke az államnak?
2023. aug. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Mert egy ilyen jellegű temetést vagyis rendezvényt az államnak kellene állnia. Államfőnek beszédet mondania stb...

Nem véletlen hangsúlyozta az Orbán Viktor az idei március 15. beszédében hogy Segesvárnál harc közben esett el. Még csak véletlenül se jusson eszébe senkinek sem hogy máshol halt meg.

Ja és ha több mint egy évszázadig úgy tanították a suliban hogy ott halt meg, akkor ez maradjon továbbra is így

Petőfi fegyver nélkül futva menekült a csata után. Abban az időben már a kozákok kiképzésénél oktatták és parancsba adták hogy menekülő fegyvertelen embert fegyveresek nem ölhetnek meg még akkor sem ha nem adja meg magát. Petőfi pedig nyilván nem a testi erejéről termetéről volt híres. Suliban annak idején úgy tanultuk hogy az orosz kozákok mindenre elszántak és dühösek voltak hogy megbosszúlják az azon a napon elesett több száz társuk halálát és ezért sem ejtettek hadifoglyokat.

2023. aug. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Ó, az emberséges, lovagias kozákok! Ezt ugye, Te sem hiszed el! Milyen forrásból való az infó?

Az állam annyira azért nem szegény, hogy ne tudjon kifizetni egy temetést. Az államfőnek meg nem jelent problémát egy beszéd. A suliban pedig nagyon sok dolgot másként tanítottak, mint ahogy most tanítják. Petőfi megtalálása ezekhez képest nem is lenne olyan durranás. Ettől még el lehetne temetni, ha tényleg az ő maradványai lennének.

Csak azt akarom mondani, hogy az általad felhozott érvek számomra nem meggyőzőek. Nem tudom, hogy Petőfit találta-e meg Morvai Barguzinban vagy sem, de ha őt találta volna meg, az államnak az égvilágon semmilyen érdeke nem fűződött volna ahhoz sem akkor sem most, hogy ezt eltitkolja.

2023. aug. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
75%

NINCS BIZONYÍTÉK ARRA, HOGY PETŐFI TÚLÉLTE VOLNA A SEGESVÁRI ÜTKÖZETET.

Hermann Róbert hadtörténész több írásában és előadásában foglalkozott a szabadságharc idejének hadifogoly-kérdésével, így a segesvári ütközetben hadifogságba esett katonák és sebesültek sorsával is. Fontos érv lehet, hogy a Habsburg Birodalom és a Cári Oroszország között 1849. június 10-én megszületett varsói egyezmény kimondta, hogy a hadifoglyokat és katonaszökevényeket kölcsönösen ki kell adni egymásnak, ennek értelmében egyik szövetséges fél sem hurcolhatta volna el a saját területeire a másik uralkodó alattvalóját hadifogolynak. Így vélelmezhető, hogy Petőfit hadifogolyként nem vihették volna el a Habsburg Birodalom területéről. Petőfi Sándor pontos sírhelye ma nem ismert, a kutatás a sírt a Fehéregyházától keletre található Ispánkút térségében sejti.

[link]

2023. aug. 6. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy Petőfivel kapcsolatban a saját korunkból indulunk ki. Azt mondjuk, nem látta őt senki holtan, nincs szemtanú, satöbbi. Gondoljunk bele: Manapság nincs magyar ember, aki ne ismerné Petőfi képmását. Többet látta, mint a családtagjaiét. De 1849-ben Petőfi még nem volt érettségi tétel, nem voltak tele a tankönyvek a fényképével, sőt gyanítom, hogy az újságok sem, és internet se volt. Még ha hallott is róla valaki mondjuk Segesvár környékén, Budapesttől 450 km-re (ami akkoriban nem kis táv volt, nem volt még se autó se Intercity), ugyan honnan ismerhette volna fel Petőfit?

És azok az ott élő egyszerű emberek, akik talán olvasni se tudtak, akik eltemették a segesvári csata halottait, hogyan ismerték volna fel Petőfit a több száz halott között?

Azt mondjuk, nem találták meg Petőfi holttestét Segesvárnál. Soha nem tárták fel a segesvári hadi tömegsírokat, nem exhumálták a halottakat. Mégis hogy találták volna meg Petőfit? Nem Barguznban kellett volna keresni, hanem ott.

Teljesen életszerűtlen, és képtelenség is, hogy tíz hadifoglyot az oroszok elszállítsanak szekéren a 8000 km-re fekvő Bajkál tóhoz. Számoljunk: egy lovasszekér kb. 6-8 km per órával halad (sík, száraz terepen, jó időben), de számoljuk 10 km per órával. Ha megállás nélkül halad éjjel nappal (ami nyilván lehetetlen, nem napelemes autóról beszélünk), akkor 33 nap alatt ér el Barguzinba. A lovaknak és az embereknek azonban pihenő kell, tehát legalább 3 hónapos úttal kell számolnunk, még akkor is 7 órát megy naponta a szekér megállás nélkül. Tehát bőven belemegy az őszbe, akár a télbe is az út. És hol állnak meg pihenni? Hol itatják abrakoltatják a lovakat? Hol étkeznek a folygok és kísérőik? Egyáltalán, kik a kísérőik? A kozákok? A kozákok a mai ukránok, mit kerestel volna Szibériában? Csak azért elküldték volna őket lóháton egy több hónapos nehéz útra Szibériába (vissza már télen kell jönniük), hogy tíz magyar foglyot elkísérjenek Barguzinba? Minek? Miért kellett volna 8000 km-re elvinni a foglyokat? Közelebb nem volt börtön? Hogyan oldották meg az út logisztikáját, az állatok és az emberek ellátását, élelmezését? A lovak esetleges váltását?

És akkor állítólag Petőfi még sebesült is volt. Teljes képtelenség!

Petőfi ott nyugszik Segesvárnál egy tömegsírban. Ehhez semmi kétség nem fér.

2023. aug. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!