Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nincsenek a pedagógusok...

Miért nincsenek a pedagógusok a társadalom által megbecsülve?

Figyelt kérdés
2008. dec. 31. 14:27
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
55%
Ez bizonyára többrétű dolog, ami viszont számomra a legszembetűnőbb, hogy részben saját maguk miatt. Hiszen sajnos manapság nagy részük nem elhivatottságból választja ezt a pályát, hanem mert máshova nem vennék fel (gondoljunk a bölcsész szakokra, milyen könnyű a bejutás, de így van ez a természettudományi tárgyakkal is).
2008. dec. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
A másik meg, hogy borzalmasan alul vannak fizetve, így persze sokuknak elmegy a kedve az elhivatottságtól.
2008. dec. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
18%

Én meg pont az ellenkezőjét tapasztalom. A bolti eladót, vagy mondjuk egy mérnököt elhalmoznak drágábbnál drágább ajándékokkal? Én gyakran inkább azt veszem észre, hogy eléggé el vannak szállva maguktól. Aztán lehet lepontozni, nekem ez a véleményem.

Jó, az persze megint más tészta, hogy nincsenek megfizetve..

2008. dec. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Borzalmasan alul vannak fizetve, anyukám 25 éve tanítónő, akkor még más volt, amikor kezdte, mára minden fegyelmezési eszközt kivettek a kezükből azzal az ürüggyel, hogy "a gyerek lelkivilága ne sérüljön". Amikor én voltam általános iskolás, akkor még ki lehetett rúgni a diákot, ha indokolt volt (ez volt nagyjából 10-18 éve), ma már a diák "nyugodtan" rohangálhat késsel-ollóval és veszélyeztetheti a társai épségét, a tanár ha bármit szólni mer, már egyből jogászhoz fordul a szülő, a jog pedig a diákot védi (főleg, ha protekciós) akkor is, ha a pedagógusnak van igaza.


Anyukám annak idején még hivatásból választotta ezt a pályát, de egyre jobban kikészülnek az idegei ilyen körülmények között.


Nagyon kifordult magából a világ, én ma nem lennék pedagógus.

2008. dec. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 yuda ***** válasza:
85%

Három gyerkőcöt nevelek ,ezen kívül a munkám is gyerekekhez kötődik. Bár nem vagyok pedagógus,de ebből kifolyólag sok tanítót,tanárt ismerek-és azt látom,hogy valóban rétegződött ez a szakma : kevés elhivatott,mondjuk úgy: "jó fej"-és túl sok a fásult,ránézésre "még egy birkanyájat sem bíznék rá" kinézetű,viselkedésű tanár és mivel túl sokan vannak-ezekből van megítélve a pedagógus társadalom-holott főként a gyerekekkel foglalkozóknak kellene lenni a legtürelmesebbnek,gyakorlatilag legszínvonalasabb,gyerekszerető-,emberszeretőeknek és valóban,nekem is tudomásom van(volt) régi osztálytársak,ismerősök körében igen népszerűek voltak az ilyen szakok,mert ide felvették a gyengébbeket -és el is végezték sikerrel.


Van egy távolabbi összefüggés is,ami viszont már nem az ő hibájuk,hogy a mai iskolarendszer nem teljesíti be a célját,mégpedig az életre való felkészítést. Régebben biztos,hogy jobb volt,mert kérdezzük csak meg a szülőket,nagyszülőket-ők még mindig jobban emlékeznek egyes dolgokra,mint a frissen végzett generáció.

2008. dec. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Pályaelhagyó tanárként szólok a témához.


Azért, mert a társadalom illetve az oktatási rendszer elintézte, hogy nincs tekintélyük!!! Nincs semmi, hangsúlyozom, SEMMI fegyelmezési eszköz a kezükben, márpedig az természetes, hogy egy 18 alatti gyereknek nincs kedve mindennap tanulni, fegyelmezetten részt venni az órán, tanítson akármilyen érdekese, a lelkét is kitéve a tanár.

Rászól a gyerekre, az a képébe röhög. Rákiabál, annál inkább. Értelmes emberként félrehívja és próbál vele besélni - csak ideig-óráig működik. Szaktanárit ír be - a gyerek megint röhög.

A szülő sem működik együtt, nem az van, hogy ha a tanár beír a gyerek ellenőrzőjébe, a szülő leszidja a gyereket, hanem okszor még együttműködik a gyerekével a tanár szidásában, rakja alá a lovat.

Ugye az orvos, vállalkozó stb. szülők lenézik az éhbérért güriző tanárt és ezt az attitűdöt a gyerekek is átveszik.


Ma már a gyereket nem lehet meglegyinteni (jó, ezzel egyetértek), de nem is lehet kiküldeni az óráról, és tapasztalataim szerint az igazgatóhoz se lehet küldeni. A ygerek is jól tudja h az igazgató leszarja az iylesmit - a tanárnak azt ondják OLDJA MEG, és még ő kerül bajba, ha fegyelemzési gonok miatt segítséget kér. Nem a gyereket veszik elő, hanem a tanárt!!! HOgy "nem bír a gyerekekkel"


NA ez az oka. Meg ez vezet a tanárverésekhez is.

A liberális oktatási rendszert nem lehet egyik napról a másikra átvenni. A porosz rendszerbe belenőtt gyerekeket már az alapján kell végigvinni. VAg yha mindenáron reform kell, ahhoz az intézményi hátteret meg kell teremteni.


Egyik korábbi oktatóm szerint az is baj, h a tanárok nem használnak poedagógiai szaknyelvet, így nem tűnnek elég komoly szakembereknek.

2008. dec. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az országban lehetsz tanár,orvos,kőműves,bölcsész akkor sem becsülnek meg.
2008. dec. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Na azért az orvost ha anyagilag nem is becsülik meg, annyi megvan neki, hogy jóistenként beszélnek vele - egy orvosnak nem zúzzák össze nap mint nap az önbecsülését, mint sok tanárnak.
2008. dec. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
29%
Azt azért ne felejtsük már el,hogy mindneki maga választja hol és hogyan fog továbbtanulni,én nem sajnálom a tanárokat,se senkit mert minden melónak meg van a maga hátulütője.Ezt választották,ide jutottak be,ez van.
2008. dec. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Ezt választották, hm, igen, anyukám több, mint 25 évvel ezelőtt választotta ezt a szakmát, amikor még másképp zajlott az oktatás, mint ma, amikor még egy figyelmeztetőnek volt ereje, amikor még a szülők is együttműködtek, amikor még tudta a diák a kötelességét is, nem csak a jogait, amikor még nem volt szöveges értékelés, amikor még alsó tagozatban is lehetett buktatni, ha a diák nem tanult, amikor az intő még hatásos fegyelmező eszköz volt, amikor a diák még nem pofázhatott vissza csakúgy...
2008. dec. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!