Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mitől volt annyira pozitív a...

Simon Petrikov kérdése:

Mitől volt annyira pozitív a kulturális jövőkép a 80-as évektől a 2000-es évekig, hogy gyakorlatilag szinte garantálta, hogy az akkori fiatalok csalódjanak a jelenben (ami akkor a jövő volt)?

Figyelt kérdés
Lehet látni a kultúrában, a médiában, hogy szinte már senki sem optimista a jelennel vagy a jövővel (akár közeli, akár távoli) kapcsolatban, például abban, hogy a filmekben szinte már csak teljesen, vagy legalább részben disztópikus jövőképek vannak, vagy abban, hogy szinte már alig vannak vidám/vidáman szórakoztató filmek, játékok, dalok, stb., és szerintem ez legalább rlszben annak tudható be, hogy a 80-as és a 2000-es évek között mennyire gyakori volt a pozitív jövőkép és mennyire ritka a negatív (gyakorlatilag az ellentéte a mostani helyzetnek). Miért volt ez?

2023. szept. 8. 16:32
1 2
 11/12 NTBS ***** válasza:
38%
Hittek a nyugati világban. Aztán rájöttek az árnyoldalakra.
2023. szept. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
81%

A kérdés gondolom nem csak Magyarországról és a politikáról szól. Mostanra elég erőteljesen körvonalazódik, hogy elég durva világ jön, ami akár a jelenlegi civilizáció összeomlását vagy legalábbis jelentős átalakulását is okozhatja. A 80-as, 90-es években ezt még csak sejtettük, nem tűnt ennyire komolynak, mert azt hihettük, hogy évszázadaink és nem évtizedeink vannak addig.

Én pl pont ezért örülök, hogy ebben a korban élek. A 80-as években születtem. Már nincs háború, viszonylag nyugi van Európában, a szocializmus is már lazább. A 90-es években voltam iskolás. A rendszerváltáskor belém égett a kép, mikor 6 évesen az osztálytermünkben a régi magyar címert lecserélték az újra. Persze akkor még olyan sokat nem értettünk belőle. A 2000-es években voltam egyetemista. Viszonylagos jólét volt, a technika, tudomány is nagyon dinamikusan fejlődött. Eddig lehetett reménykedni, hogy a jövő jó dolgokat fog hozni. Aztán mostanra ráeszméltünk, hogy a realitás más. A jövőkép főleg. Mind a lokális politikát, mind a globális problémákat figyelembe véve. Én legalábbis így éltem/élem meg. És valamennyire örülök, hogy a század vége felé már nem fogok élni.

2023. szept. 13. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!