Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért csinálják ezt egyes...

Miért csinálják ezt egyes emberek ?

Figyelt kérdés
Azt vettem és veszem észre a körülöttem lévő emberek közül, hogy egyesek nem szeretik vagy valamiért nem bírják, hogy én olvasok. Elsősorban a munkahelyemen, mikor félre vonulok akkor,amikor már végeztünk a munkával, mert tudom , hogy közösségben nem illik nem szabad olvasni de viszont tudják rólam, hogy szeretek és szoktam olvasni. És úgy vettem észre mintha egyes embereknek gond lenne az , hogy én olvasok de viszont azt is észre vettem, hogy valakiket meg rohadtul nem érdekel, hogy én mit csinálok most vagy azért mert nem szeretik, hogy én ott olvasok vagy más végett. Meg mintha olyat is észre vettem volna , hogy valami rossz szándék végett. Mert azt figyeltem még meg az egyik munkatársamnál is mikor látja , hogy majd minek fogok neki kezdeni , erre ő erősen becsapja a telefontokját és elmegy a helyszínről.

2023. okt. 4. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

A munkádat tisztességgel, pontosan elvégezted?

Zajongsz?

Nem.

Akkor meg?!

Ne foglalkozz azzal, hogy van, akit irritál, hogy te olvasol.

Az nem a te problémád. Csak az övé. Benne játszódik le valami, ami csak rá tartozik.

Lapozzál, és olvass tovább.

2023. okt. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Milyen munkahely az, ahol azért fizetnek, hogy órákat olvass?

Mindenesetre nem olvasol eleget, mert a fogalmazási készséged igencsak gyatra. De inkább otthon olvass, a munkahelyen meg, ha nincs munka, inkább beszélgess. Szocializálódni kell, nem kizárni a kollégákat.

2023. okt. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Aztán miről beszélgessek velük? Már sokszor próbáltam valamikor tudok valamikor nem. Meg nekem nincs is meg az a fajta témakör amiről mindig tudnék velük beszélni. Egyszer kétszer szoktam velük aztán kész ennyi. Meg amúgy is több mint 10-15 év kor különbség van köztünk
2023. okt. 5. 00:03
 4/6 anonim ***** válasza:
58%
Egy ép felnőtt ember képes 5 perceket lájtosan elbeszélgetni a mindennapi életről. Ha te erre nem vagy képes (súlyos szociális szorongás?), akkor ne csodálkozz, ha ez a reakció. Te főzted.
2023. okt. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért csinálják, mert mások. Mindenkinek megvan a maga tulajdonsága, dolgokhoz való viszonya, és e viszony kifejezésének módja.

Egyfelől érdemes különbséget tenni a reakciók között. Ha sértő, ha bántó, szóvá kell tenni, magyarázatot lehet (sőt néha kell) követelni. Ha csak kifejeződik egy számodra kellemetlen szituációban, akkor nem kell ennyire érzékenyek lenni.

Jellemzően érdemes megtanulni, miért viselkednek úgy az emberek, ahogy szoktak. Eközben lehet megállapítani, mit érdeme s szóvá tenni, mit nem.


Megjegyzem, ha valakinek munkaidőben van ideje, lehetősége olvasni tartósabban, akkor az rendkívül rossz munkaszervezés. Ez viszont a vezető hibája (hozzá nem értése). A fárasztó munka kipihenése és a munkahiány miatti nem cselekvés között hatalmas különbség van.

2023. okt. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
48%
Mert ha valaki ma telefon helyett egyebet vesz a kezébe, az annyira feltűnő manapság, mintha kb. pucéron piros festekkel befestve rohangálnek a farkamat lengetve a Hősök terén es azt kiabálnám, h por es hamu vogymuk.
2023. okt. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!