Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a szegényekről?

Mit gondoltok a szegényekről?

Figyelt kérdés
Engem zavarnak. Erősen utálom őket.

2023. okt. 13. 18:25
 1/6 A kérdező kommentje:
Idegesít hogy kopott és egyszerű a ruhájuk. Meg mocskos. Gyerekkoromban két szegény család élt a környékemen. Mindkettőt utáltam. Mocskosan, kopottan jártak iskolába, volt hogy mezítláb. Nafycsaládisok voltak.
2023. okt. 13. 18:26
 2/6 anonim válasza:
100%
Valakinek a zsebe üres, valakinek a feje :)
2023. okt. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Ez egy provokáló kérdés? Ha tényleg komolyan gondolod ezt akkor te is nagyon szegény ember vagy, nem pénzügyileg, hanem lelkileg.

Volt valami oka, hogy utáltad őket azon kívül, hogy szegények és büdösek voltak? Vetted a fáradtságot, hogy megismerd őket? Tudod kérdező, én az olyan embereket utálom például amilyen te vagy.

Most akkor én is utáljam a vörös hajú embereket mert gyerek koromban egy olyan srác bántott?


Senki sem tehet arról honnan jött, de arról igen hogyan viselkedik.

Az említett családok gondolom cigányok. Én is gyanakodva nézek rájuk és van bennem némi rasszizmus is. De egy embert a legtöbb esetben nem a bőre, vallása, haja szeme színe miatt ítélem el, hanem a jelleme miatt ha olyan.

Embertől függ mi miatt lett szegény és miért tart ott ahol van. Nem ítélem el a szegényt, téged viszont igen, vagy inkább ezt a kártékony mentalítást, mert ez szánalmas.

2023. okt. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem cigányok voltak hanem fehér magyarok. Az egyik családban nyolcan voltak testvérek legalábbis annyit vitt haza az anyjuk a kórházból mert minden évben szült. Ott nem dolgozitt anyuka, apuka járt bapszamba.Az anya elhanyagolta a gyerekeit,inkább magának vett ennivalót. De legalább áram volt mert mindig ment a tv mikor itt mentünk el előttük. Azok a gyerekek nicskosok meg mezítláb voltak. A másik családban négyen voltak testvérek, apuka meghalt,anyuka részeges volt és a 12 éves lány nevelte a kissebb testvéreit. Azokat még jobban utáltam mert náluk áram se volt és nem sokkal voltak tisztábban a gyerekek mint másiknal. Annyi hogy ott volt a nagy 12 éves lány aki úgy ahogy mosott rájuk, a sokgyermekes családban a legnagyobb gyerek 9 éves volt. Buták is voltak mert templomba se jártak. Mennyit tudhatták azok Istenről.
2023. okt. 13. 20:14
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó hozzászóló vagyok. Rettenetesen sajnállak téged, hogy most sem érted.

Továbbra se azon van a hangsúly, hogy cigányok voltak vagy sem. Mindenhol vannak ilyen családok, ezek szimplán igénytelenek voltak, vagy ösztönlények ha csúnyábban fogalmazok. De még mindig nem adtál választ arra, hogy a személyes negatív tapasztalataidat miért akarod ráhúzni az összes szegényre.

Arról már nem is beszélek, hogy mennyire képmutató vagy. "Buták is voltak mert templomba se jártak. Mennyit tudhatták azok Istenről."

Most akkor én mit mondjak erre? Hogy még mindig vannak olyan emberek akik a 21. században képesek Istenekben és próféták tanításiban hinni....

A keresztény vallás nem az elfogadásra tanít? Te a minta példája vagy az álkereszténységnek. És az a szomorú, hogy az írásodból leszűrve ezekután sem fogod érteni, hogy mi a probléma veled a kognitív diszonanciád miatt.

2023. okt. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt utálsz, akit akarsz, de a templomban szerintem nem figyeltél jól.
2023. okt. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!