Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy muszlimnak semmi más nem...

Egy muszlimnak semmi más nem számít, csak hogy valaki a hittársa legyen?

Figyelt kérdés
Palesztina esetében például konkrétan terroristákat éltetnek. De más esetekben is, ha muszlimok követnek el bármilyen atrocitást, bármilyen súlyos emberiség elleni tettet, mindig muszlimok tömegei támogatják őket. Nem fogják fel hogy milyen borzalmakat is támogatnak, vagy tényleg az van hogy amíg másik muszlimrokól van szó, addig bármit elnéznek nekik?

2023. okt. 26. 00:48
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

30#De van.Te soha nem láttál Koránt.Főleg nem olvastad,velem szemben!!


8. szúra 60. verse kifejezetten felszólítja a mohamedánokat a nem mohamedánok megfélemlítésére, mondván: „Készítsetek föl ellenük ami fegyveres erőt és csatamént csak tudtok, hogy ezáltal félelmet keltsetek Allah ellenségeiben és a ti ellenségeitekben és rajtuk kívül másokban, akiket ti nem ismertek, de Allah ismeri őket!”

(Magyarán használd a terror eszközeit)


"47:4 „Amikor összetalálkoztok a hitetlenekkel, akkor vágjátok el a nyakukat! Mikor aztán nagy rontást tettetek bennük, akkor szorosan kötözzétek meg őket!”


9:5-ben ez áll: „Amikor a szent hónapok elteltek, öljétek meg a pogányokat, ahol csak föllelitek őket, fogjátok el és börtönözzétek be őket


9:29 szintén azt parancsolja: „Harcoljatok azok ellen, akik nem hisznek Allahban és az Utolsó Napban, és nem tiltják, amit Allah és küldöttje megtiltottak, akik nem gyakorolják az igazság vallását!”


Itt semmiféle védekezésről szó sincs!Még csak félre sem érthető,vagy magyarázható!


Van még egyébként.A Korán hemzseg az agresszív kinyilatkoztatásoktól.

Ami addig nem lenne baj,míg kultúrált emberek kezében van.Sajnos nem ez a helyzet!!

Az iszlám középkori szinten maradt.Pont mert megreformálhatatlan utasításokat tartalmaz.Hogy mennyire merev,ez az eredeti ,arabul irt Korán nyomtatásában is megnyilvánul.Ugyanis olyan hangzók vannak benne,amit a középkori leiratokban használtak.Hiába újították meg az arab irást,mint a magyart is,a Korán megmásíthatatlan ,ezért a nyelvújítás sem megengedett az eredeti szövegben!!

2023. nov. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

"Itt semmiféle védekezésről szó sincs!Még csak félre sem érthető,vagy magyarázható!"


Nem zavar hogy ezek kiragadott versek és ha megnézed már a megelőző vagy a követő verseket kiderül hogy önvédelemről van szó?


Idézed a 8. szúra 60. verset de nem idézed az 56. verset amiből kiderül azok ellen kell harcolni akik megszegték a szerződést és nem idézted a61-es verset amiben azt írja :


8/61 Ha békére hajlanak, akkor te is légy hajlandó arra


Magyarul ha az ellenség békét akar akkor a muszlimoknak el kell fogadni.


Aztán idézel a 9. szúrából de nem idézed az elejét amiből kiderül azok ellen kell harcolni akik a muszlimokra támadtak:


9/13 Vajon nem akartok harcolni egy olyan nép ellen, amely megszegte esküjét és abban mesterkedett, hogy elűzze a küldöttet, és ők kezdték ellenetek első ízben a harcot?


Azt sem idézted amiben arról van szó hogy ha az ellenség védelmet kér a muszlimoktól akkor be kell fogadni:


9/6 És ha valamelyik társító védelmet kér tőled, akkor nyújts neki védelmet,



47:4-es versnél aljas módon még a verset is kettévágtad és nem idézted a végét amiből kiderül csatáról van szó, és azt sem hogy a hadifoglyokat nem szabad bántani, hanem szabadon kell engedni:



47/4 Amikor összetalálkoztok (a háborúban) a tagadókkal, akkor vágjátok el a nyakukat! Mikor azután nagy rontást tettetek bennük, akkor szorosan kötözzétek meg őket; és utána vagy gyakoroljatok nagylelkűséget, vagy kérjetek értük váltságdíjat - amíg a háborúság véget nem ér.



"Itt semmiféle védekezésről szó sincs!Még csak félre sem érthető,vagy magyarázható!"


Hát ha olyan aljas vagy hogy kiragadsz egy egy verset és szándékosan nem idézed a többit sőt még a vers végét is kivágod, akkor persze, igazad van :)


Magyarul hazudsz.

2023. nov. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

Te hazudsz.Az összes terrorista jól értelmezi a Koránt.Az a kva nag helyzet,hogy valójában ők az igazi iszlámkövetők!Mohamed próféta látomása és Allah parancsa az,hogy addig kell folytatni a harcot,mig el nem jön az iszlám háza a vilgban!!Mindenkire vonatkozik végül vagy meg tér,vagy meghal!!És egy igazi muszlimnak az a feladata,hogy ezt minden eszközzel igyekzzen támogatni!!A koránhoz megfelelően bánik a nőkkel is!De nem idézek neked mert kitalálod,hogy az arab herceg tejben vajban fürdeti a szerencsés asszonykáját!Még az ugynevezett békés muszlim is akkor veri meg a feleségeit,amikor akarja.Semmit se tudsz róluk.Én éltem köztük haver!Te innen osztogatod az észt,és beszélsz hülyeségeket.

Ismertem nem egy sziriai,jordániai és bosnyák muszlimot is.Nem nem itt Magyarországon,hanem ott!Jártam az othonaikban is!

Engem nem tudsz beetetni ezzel a békés iszlám dumáddal,max a liberálisokt,vagy az NGO hivőket,ilyeneket!!

2023. nov. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

"Te hazudsz"


Csak szó szerint azt írja és idéztem is hogy akkor kell harcolni, ha megtámadnak de biztos én hazudok :)



"Az összes terrorista jól értelmezi a Koránt."


Itt rátapintottál a lényegre. Csak a terroristák értelmezik úgy ahogy te állítod. 2 milliárd muszlim nem. És még tudod kik értelmezik úgy ahogy te? A keresztények és zsidók. Ebből is látszik hogy keresztények és zsidók hozták létre az iszlamista terrorszervezeteket.



"Semmit se tudsz róluk.Én éltem köztük haver!Te innen osztogatod az észt,és beszélsz hülyeségeket."


Én muszlim vagyok te észlény. A számát sem tudom hányszor jártam muszlim országban.



"Ismertem nem egy sziriai,jordániai és bosnyák muszlimot is.Nem nem itt Magyarországon,hanem ott!Jártam az othonaikban is!"


Akkor hogy lehet hogy még életben vagy? :) Nem azt hazudtad hogy meghalsz vagy áttérsz? Féleszű :)



"Engem nem tudsz beetetni ezzel a békés iszlám dumáddal"


Nem kell hogy elhidd nekem. Ott vannak a Korán versek. Ja hogy téged az nem érdekel :)

2023. nov. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!