Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Más is észrevette, hogy...

Mizantropee kérdése:

Más is észrevette, hogy újabban a könyvek is tele vannak helyesírási, gépelési és más hibákkal? (Teljesen értelmetlen mondatokkal is többször lehet találkozni.) Miért van ez?

Figyelt kérdés

2023. nov. 3. 11:20
 1/7 anonim válasza:
100%

Háát, nem feltétlen csak az újabb könyvekben. Ha nem igényes kiadóról van szó, évekkel ezelőtt is ugyanúgy adtak ki hibáktól hemzsegő könyvet, mint ma is. Személy szerint engem nagyon frusztrál, emlékszel kb. 1 éve olvastam el egy könyvet, ahol oldalanként 2-3 elírás volt, egy fejezet után leraktam.

Bár ez nem feltétlen a hibákhoz kapcsolódik, de mostanában több könyvet is olvastam, amiben viszont szimplán a fordító nem jeleskedett, amik az interneten is már szembejöttek velem, hogy egyszerűen értelmetlen, zavaros szavak, részek vannak.

2023. nov. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1-2 helyesírási hiba nem zavar a könyvekben, de amikor szinte minden fejezetben található...

Viszont van olyan kiadó, ahol a könyvekben van ám gond helyesírás és szerkesztés ügyileg. ^^"

2023. nov. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Dinnye2 ***** válasza:
100%

Szerintem ez attól függ, hogy egy könyvbe mennyit fektetnek. Ha sokat, akkor nagyon sokszor átnézik és szinte minden hibát megtalálnak. Viszont ha keveset, akkor átfutják néhányszor és azokat amiket észrevesznek kijavítják, de a többi szépen benne marad.

Amúgy mostanában én is sok elírással találkoztam, de a legtöbb hiba a fordított könyvekben van szerintem.

2023. nov. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kb. 30 éve találkozom olyan könyvekkel, amikben sok a helyesírási hiba. Többnyire látványosan olcsó, vékony borítójú, gyenge minőségű papírra nyomott könyvek. Az adott kiadó mindenen spórol, még egy gépelni tudó személyen is, meg valakin, aki átnézi a szöveget. Valamint, a fordításoknál is gyakran érezni, hogy ez a szöveg itt nem igazán ül. Nem magyaros, hanem feltehetőleg csak a szavak fordítása, értelmezés nélkül. Néha még azt is meg tudom tippelni, hogy mi lehetett az eredeti angol szöveg, és hogy kellett volna fordítani.
nov. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Spórolás, igénytelenség, csak a bevétel számít, nem az olvasó. Minden termékkel ez a helyzet. Ez a kapitalizmus. Minél olcsóbban állítsd elő, minél drágábban add el. Ez a kapitalizmus filozófiája. Nem a vásárló elégedettsége a lényeg, hanem a tulajdonos haszna, a vásárló csak egy eszköz ehhez. Csak annyira adnak a minőségre, hogy még biztosan megvegyék a terméket.

Egy könyvet helyesírási hibákra hivatkozva nem fognak visszavenni, szóval, erre nem kell odafigyelniük, úgy vélik.

A másik ok pedig, hogy sokan foglalkoznak olyasmivel, amihez nincs meg a tehetségük. Például azoknak a tévéműsoroknak a hatására, melyben totál átlagos emberek produkálják magukat, a többi totál átlagos ember meg nézi, és örül, hogy lám, ezt ő is meg tudná csinálni!

Az átlag van manapság piedesztálon, nem a valódi érték. Ezzel tudnak tömegeket megnyerni fogyasztónak.

Az a kevés, aki látja, hová vezet mindez, már csak sírni tud tehetetlenségében.

dec. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes, komoly válaszokat. Mindenben igazatok van. Sajnos.
dec. 25. 18:01
 7/7 Fárasztó96 ***** válasza:
Egy pöttyös könyvnél jártam úgy, hogy 4db A/5 oldalt hagytak üresen(!), de hogy miért, nem tudom. Azóta sem adták ki újra, pedig érdekelne mi maradt ki... Egy-egy betűcsere nem zavar, de mikor lemarad egy betű vagy vessző, az már csak totó, hogy mit akartak...
dec. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!