Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ugranak, ha látnak egy...

Miért ugranak, ha látnak egy bármilyen Halloweennel kapcsolatos kérdést? Miért kell leugatni a szegény kérdezőt?

Figyelt kérdés
A Halloween nem amerikai ünnep
2010. okt. 20. 09:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
34%

nem is magyar


mert undorító nyugatmajmolás van mögötte, semmi más

2010. okt. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
36%
Elsősorban amerikai ünnep. Magyarországon soha nem volt,és jó érzésű ember halottak napján nem mulatozik. Még akkor sem,ha nem emlékezik meg a halottairól. Maskarázno lehet farsangkor,vagy esetleg visszahozni az aprószenteki maskarázás szokását. Azok magyar ünnepek.
2010. okt. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
70%
Mert kétdimenziós gondolkodásmóddal csak két dolgot lehet tenni: támogatni vagy elítélni.
2010. okt. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
35%
Mert az ezoterika rovatban épp nincs új kérdés,amire hülyeséget válaszolhatnának,vagy beszólhatnának.
2010. okt. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene nekünk megünnepelni a boszorkányokat, kísértetek és egyéb szellemeket... (Mert úgy tudom, ez a Halloween eredete.)
2010. okt. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon nov 1.-e Mindenszentek napja, nov. 2.-a Halottak napja. Ezt nem lehet megérteni? Ennyire nehéz?
2010. okt. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
79%

Azzal nem lenne gond, hogy sokaknak nem tetszik minden kultúrális/nyelvi/hagyománybeli újítás úgy alakul ki, hogy vannak "maradi" ellenzők és "majmoló" újítók.


Történelmi ünnepeinket leszámítva minden ünnepünk így alakult ki és ezzel nincs is semmi gond, a végén úgyis a többség "győz" és ez a hagyományok kialakulásának lényege.



DE amit valóban én sem értek, hogy a halloween ellen rengeteg érthető és logikus érv van, amikkel egyet is értenék

De akik ellenzik, mégsem ezekkel jönnek, hanem a legnagyobb hülyeségekkel:


"Aznap temetőbe megyek, nem mulatozok." - Október 31-én??? Minek? Miért nem halottak napján, 2 nappal később?


"Amerikai ünnep" - kitárgyaltuk, nem az.


"Mi sem ünneplünk júli 4-én"/"Majd ha ők ünnepelnek Augusztus 20-án!" - Könyörgöm, történelmi ünnepeknek mi köze van a Halloweenhoz?


Stb-stb. Az értelmes ellenvéleményekkel semmi bajom, mint mondtam, sokkal egyet is értek. (Mivel nem ismerjük a mögöttes kultúrát, a hozzá tartozó szokásokat, így nyílván nem tudjuk korrekt módon megünnepelni, az pedig nem ünneplés, ha vaktában töklámpásokat faragunk, meg csokikat kérünk a szomszédoktól). Csak sajnos a sok "hőzöngőről" (tisztelet a kívételnek) egyértelműen lerí, hogy fogalma sincs mit is kritizál és miért.

2010. okt. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

"Amerikai ünnep" - kitárgyaltuk, nem az.


hol tárgyaltuk ki? csak a kérdező jelentette ki, "ex cathedra"


lehet, hogy nem amerikai EREDETŰ, de mai formája alapján kétség nélkül lehet amerikainak nevezni

2010. okt. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

"lehet, hogy nem amerikai EREDETŰ, de mai formája alapján kétség nélkül lehet amerikainak nevezni"


Definíció kérdése.

Nálam az amerikai ünnep, amit csak amerikában ünnepelnek. (Sőt, nálam az eredet is számít, de akkor ezt az érvet most vessük el.)

Mivel az angolszász országok nagy részében ünneplik, így az én olvasatomban nem amerikai ünnep.

De ha azt nézzük, hogy

1. a magyarok nagy része honnan ismeri (amerikai filmek)

2. kik ünneplik a legtöbben (nyilván amerikaiak)...

nos akkor kétség kívül igazad van.


Bár továbbra se értem ez miért lényeges. Az, hogy "nem magyar ünnep" az tökéletesen igaz, és teljesen megfelelő, elfogadható indoklás. (Bár természetesen nem véletlen, hogy majdnem ugyanakkor van, mint Mindenszentek)

2010. okt. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Halloween: [link]


Halottak napja: [link]

2010. okt. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!