Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Isten mindent tud/tudhat a...

Isten mindent tud/tudhat a világ mindenségről?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem, hogy Isten, mint a legtisztábban látó lény mindent tud a világmindenségről, a világegyetemről és annak működéséről? Tudja mindennek a működését? Tudja hogy mi lehetséges és mi nem? Tudhatja a világmindenség célját, keletkezését, útját? Tehát Isten mindent tudhat az univerzumról?
nov. 29. 02:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Isten a definíció szerint mindenható, mindent tud. A világmindenséget ő teremtette, tehát célt is ő adott neki.
nov. 29. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Ha van, akkor szerintem igen.
nov. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Ha az univerzum végtelen, akkor a végtelen okánál fogva nem tudhat mindent, mivel a végtelen magába foglalja hogy nincs vége. Kicsit paradox. Viszont ha az univerzum véges, akkor isten tudása sem lehet végtelen, mert nincs hely ahol elfér, tehát isten sem tudhat mindent.


Ez olyan, hogy ha van egy lakásod, akkor sem tudod hány szem por van benne és nem is releváns számodra. Isten számára sem releváns az összes égitest, pláne nem a miénk ahol pusztító gonoszság lakozik az egyszerű élet ösztönök helyett a vágy, a hatalom és az uralkodás relativizálása történik. Még én is rosszul vagyok magunktól emberektől, nemhogy Isten.

nov. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!