Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A román néplélekben nagy...

A román néplélekben nagy törést okozna, ha elengednék végre a dákoromán-elméletet, és beismernék, hogy folyamatos bevándorlással lettek Erdély legnagyobb nemzetisége?

Figyelt kérdés
Úgy jártunk mi velük, ahogy a szerbek Koszovóban az albánokkal.
dec. 4. 21:56
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
ez az elmélet azért lett kitalálva mert valójában ők magyarok elöte vlach-ok voltak csak el oláh-osodtak majd románt csináltak belőlük .
dec. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kb akkora, mint a mi ezeréves államiságunk, ami úgy igaz, hogy 1301-ben III. András volt az utolsó magyar király, aztán jöttek a Přemysl-házból, a Wittelsbach-házból, az Anjou-házból, a Luxemburg-házból, a Habsburg-házból, a Jagelló-házból, Hunyadi-házból, megint a Jagelló-házból, a Szapolyai-házból, majd megint a Habsburg-házból, és végül a Habsburg–Lotaringiai-házból.


Tehát az ezeréves államiságból volt kb 400 év, amikor magyar volt a király, vagy a miniszterelnök. Egy része ennek is függésben telt.

dec. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%

Már vannak román hangok, amelyek vitatják, de a nagy átlag még mindig ebben hisz.


Az a durva amúgy, hogy nekik enélkül is érdekes lenne a történelmük lenne, egyáltalán nem szorulnak rá erre a sztorira. Én sokféle román eredet történelmet olvastam, tudományossabbak és kevésbé tudományosokat, de azt hiszem amit logikusnak tartok az alábbi: a római korban élt egy népcsoport, az illírek, akik az Adriai-tenger partján éltek. Ezeket Róma leigázta, azonban egy részük beljebb vonult, a balkáni hegységekben. Azt mondják, ezek az albánok ősei és szerintem ezek a románok ősei is. Az már félig-meddig elismert, dolog, hogy a románoknak és az albánoknak közös gyökerei vannak, Albániában él is egy vlach nevű népcsoport. Valószínűleg, a balkáni hegységekben élők egy része arréb költözött (ezek a románok), egy részük meg ott maradt (ezek lett az albánok). Természetesen az szintén igaz, hogy az albán és a román nép szétvált, az is vitathatlan, hogy a románokat sok szláv behatás érte. Latin szavak amúgyis lehettek a nyelvükbe, még hozhatták őket régről, bár kérdéses hogy ennyi idő alatt megmaradt volna-e. Így, hogy ledaráltam (meg amúgyis) ez csak egy újabb nem bizonyított eredettörténetetnek hangzik, de mondom, a sok közül nekem ez tűnt a leglogikusabbnak.


Az viszont objektív tény, hogy a román újlatin mivolta mesterkélt, akkotájt mikor mi csináltuk a nyelvújítást ők is csináltak, és szándékosan raktak bele francia meg olasz szavakat. Nagyanyám echte román volt. Ők elég elszeparáltan éltek a tömrománságtól, a tömbmagyarságon belül éltek, viszont az anyanyelvüket nem veszítették el egyáltalán (nehéz is lett volna Romániában), viszont az román nyelv újításai kevésbé érték el. Na, nála volt olyan, hogy mikor kisiskolás koromban segítséget kértem románból, sok szót nem is ismert. Ezek voltak az új szavak, amiket szándékosan behoztak.

dec. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem igaz Jagelló -stb... ház mert mikor Árpád-apánk meg csinált a honmentést nem léteztek Jagellók , Anjou stb... házak !

Utána lettek csak magyarán ők is magyar ősöktől vannak .

dec. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"Kb akkora, mint a mi ezeréves államiságunk, ami úgy igaz, hogy 1301-ben III. András volt az utolsó magyar király"


Jó nagy baromság, amit írsz, az ezeréves államiságnak ez abszolút nem kritériuma...

dec. 5. 14:45
 6/10 anonim ***** válasza:

Mivel vannak az elméletet alátámasztó bizonyítékok, egyáltalán nem elvetendő. A szélsőjobbos magyarok szerint lefitymálni.


A történészi konszenzus egyébként inkább a későbbi bevándorlás felé hajlik, ha ettől jobban érzed magad.

dec. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

"Tehát az ezeréves államiságból volt kb 400 év, amikor magyar volt a király, vagy a miniszterelnök. Egy része ennek is függésben telt."


Te nagyon buta műveletlen emberke lehetsz.

A nemzeti király nagyon ritka volt a középkorban és a kora-újkorban, a dinasztikus házasságok és trónöröklések rendje miatt.


Ezek alapján akkor Anglia és az UK sem létezett, a Portugálok vagy Sponyolok sem sokáig, de ez igaz svédekre norvégokra is, vagy a Lengyelekre, sőt oroszokra is.

Ami a legfontosabb: A fent megnevezett országok többsége fénykorát az idegen származású uralkodók alatt élte.

márc. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Tehát az ezeréves államiságból volt kb 400 év, amikor magyar volt a király, vagy a miniszterelnök..."


vö:


"Ezek alapján akkor Anglia és az UK sem létezett..."


Állítottam én olyat, hogy a Magyar Királyság nem létezett?


Buta, (vessző) műveletlen emberkézni meg ősi román szokás, főleg ha amúgy a helyesírással is hadilábon állsz (az elgépelést a "sponyolok" esetében nem sorolom ide, de hogy egy mondaton belül tudod kis és nagy kezdőbetűvel írni az egyes népeket - segítek, ilyenkor kis kezdőbetű!), az sokat elmond.


Tehát (sorrendben) 1, degradálóan nyilatkozol a vitapartnered tanultságáról, 2, nem sikerül a felvetésemre érdemben reagálnod, 3, telivágod kisiskolás helyesírási hibával a válaszodat.


Gratulálok, barátom, előadtad a tankönyvi hülyét!

márc. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Műveletlen ember vagy.


"Állítottam én olyat, hogy a Magyar Királyság nem létezett?"


Sajnos állítottál.

márc. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Idéznéd?
márc. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!