Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kell minden vega/vegán...

Miért kell minden vega/vegán receptes videó alá odakommentelni valami húsos poént?

Figyelt kérdés

Például "egy kis hús kéne még bele és jó is lenne" meg "és hol a hús?! Én meg nem eszem semmit amiben nincs hús". Vega vagy vegán receptes videó alatt sosincs "a hús gyilkosság" komment.


Mi a pszichológiai oka?


Én amúgy eszem húst de mindig is olyan voltam, aki jól megvan nélküle is.


dec. 17. 21:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%
Mert nem bírják ki ezek az 1kg húst/nap zabálók hogy ne szólaljanak meg, viccesnek hiszik magukat.Szerintem hús nélkül is jól lehet lakni.Vannak kifejezetten kiadós ételek hús nélkül :)
dec. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Nem vagyok vegán,aki húsmentesen étkezik azzal sincs gondom :) Én sem eszek mindennap húst.Szeretem a húsmentes recepteket is #1
dec. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
Mert azt hiszik, viccesek. Pont nem azok. ;-)
dec. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
59%
Valamiért óriási frusztráltság van a mindenevőkben a vegák/vegánok irányába, és ezt a frusztrációt oldják ezzel.
dec. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
28%
Én minden nap kívánom a húst, mert csak az telít, de nem eszem belőle sokat,és inkább csak csirkét és pulykát.
dec. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 arpi1969 ***** válasza:
32%
aki a poént írja annyit tud a húsról hogy finom, olcsó és a boltban árulják. Nem érti hogy egyeseknek ez miért nem felel meg. Ha adnának a kezébe egy kést hogy öljön le egy állatot, rögtön nem viccelődne többet, megszólalna benne valami emberi tulajdonság, megse tudná csinálni a mészárlást. sajnos most virtuális valóságban élünk még amíg tart a fogyasztói társadalom. pár éven belül ennek is vége, hiszen az olajcsúcs (peak-oil) után pár év mulva végetér az általános jólét és valami egészen új jön majd
dec. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
Sokan úgy fogják fel a vegánságot, mint egyfajta hisztit, divathóbortot, ami a jó dolgukban unatkozó celebcsajok és úrikisasszonyok bogara. Az ilyeneknek pedig szeretnek beszólogatni. Szerintem ezért.
dec. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%
A vegánoknak miért kell minden társalgást azzal nyitni, h ők vegánok? Ugyanaz a pszichológia mögötte.
dec. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
A mindenevők szemében a vegák/vegánok agresszív hisztis aktivisták, a vegák/vegánok szemében pedig a mindenevők szemétláda ostoba gyilkosok. Amikor ez a két leegyszerűsített és buta sztereotípia találkozik, akkor leegyszerűsített és buta mondatok születnek. Az elmúlt években ez a kérdéskör is olyan lett, mint az éghajlatváltozás, vagy a migráció, vagy az eutanázia, vagy a melegjogok, hogy értelmesen beszélni már nem lehet róla, mert azonnal megjelennek a szélsőséges hülyeségek mindkét oldalról, és elsüllyesztik az expozíciót.
dec. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Dorian Gray válasza:
42%

@4:

Nem csak bennük, hanem az egész magyar társadalom nagyobbik részében. Ez gyakorlatilag bármilyen cikk alatt lemérhető pl facen.

Ami még gasztró jellegű dolog és iszonyatosan proli humornak tartom, az a "há' ezt nálunk kérdés nélkül elmosogatják" típusú szerintük vicces beszólás, amikor nem 1 kiló köret meg nem fél kiló rántott hús van a tányéron.

dec. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!