Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az ezer miért van "K"-val van...

Az ezer miért van "K"-val van rövidítve?

Figyelt kérdés

pl 100 ezer követő 100K követő

Miért "K"?


dec. 19. 21:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
kilo
dec. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
akkor E is lehetne
dec. 19. 21:19
 3/18 anonim ***** válasza:
81%
MINDEN mértékegységnél a "kilo" elötag ezerszerest, ezret jelent - ez minden nyelvben így van
dec. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
pl hogy 10 dkg 100 gramm arra gondolsz?
dec. 19. 21:43
 5/18 anonim ***** válasza:
88%

A "deka" tízszerest jelent, az egy kilogram ezer grammot jelent, a gramm az alapmértékegység, ehhez kell viszonyítani.

Nem tudom, nem jártál iskolába, vagy nem tanultad a mértékegységeket?

dec. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

ezer éve jártam.

Ki emlékszik erre?

Sehol nincs rá szükség. Minek ezt fejben tartani? :)


Amúgy is csak a "K" érdekelt.

dec. 19. 22:02
 7/18 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos te vagy tudatlan kérdező, ez az általános műveltség része. Nem azért "k" az ezer, mert ez a divat (még csak nem is magyar eredetű, hanem görög), hanem mert nemzetközi mértékegységként így használják hivatalosan. Ezek szerint nagyon ritkán találkozhattál olyan kifejezésekkel, mint 'kilogramm', 'kilométer', vagy 'kilowatt'. Gyakorlatilag általános iskolában már tanítják. Csak ugye "minek fejben tartani", aztán mikor kiderül hogy ostoba vagy, akkor hirtelen jön a vagdalkozás, hogy mindenki más hülye, csak a kérdező nem.
dec. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%

Az én válaszom miért tűnt el?

Na mindegy.... Megszoktam.

Mégegyszer:

A k a kilo és nem a K!

Azért írják 100K-nak, mert ők sem tudják.

itt a lista:

[link]

Ez a hivatalos!

Amúgy meg általános iskolás tananyag.

dec. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Na és eddig ezt ki írta?

Senki.

Csak a kg-al, meg a km-rel okoskodtak(tatok) itt, de nem azt kérdeztem. Hanem, hogy miért van K-val jelölve.

De érdekes módon, itt mindig az a hülye aki kérdezni mer. Ezt ált iskolában tanítják stb. És? Nem lehet valamit megkérdezni ?

Én még mindig nem az ált. iksolában tanított "k"-ra mint kg-ra voltam kíváncsi.


Nem lehet h te/ti nem tudtok valamit?

Mivel ez egy ALKALMAZÁS vagyis alkalmazások ahol "K" van írva, ja nyilván az alkalmazás készítők is hülyék , nem tudnak semmit, de az hogy mást jelent amiről ti nem tudtok na az kizárt. ^^.

dec. 20. 13:57
 10/18 anonim ***** válasza:
82%
A harmadik válaszban leírták, hogy a "k" jelentése "kilo" = 1000.
dec. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!