Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért képtelenek olyan sokan...

Miért képtelenek olyan sokan helyesen használni az elváló igekötőket az utóbbi időben?

Figyelt kérdés
Meg szeretném kérdezni. És nem megszeretném kérdezni. Ez miért olyan nehéz? Ez valami viszonylag újkeletű hiba, rengetegen elrontják. Miért terjedt el? Régen nem láttam ennyiszer. Most viszont még olyannál is láttam, aki doktorit ír. Számomra szörnyen irritáló, és nehéz komolyan vennem az ilyen embert.

jan. 21. 00:22
1 2
 11/13 BringaManó ***** válasza:
0%
Neki azt jelenti. Ha nem írja, hanem másét olvassa, akkor sem érti félre. Mindenki másnak is érthető, aki olvassa. – Akkor mi motiválná arra, hogy megtanulja a szabályt? Az hogy téged zavar?... 🤣
jan. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

#11 Ha azt írom, hogy budapest, így, kis betűvel, akkor is érthető, írjuk így?

Igen, zavar az igénytelenség. Aki így ír, az valószínűleg másban is igénytelen. Pl. a munkájában is.

jan. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 BringaManó ***** válasza:

dehogy! én szeretném, ha mindenki helyesen írna, és azt is, ha ezt örömmel tenné – csak szeretném, ha értelmes érveket sorakoztatnánk fel – akár mellette, akár ellene –, empátiával, a másik fejével is gondolkodva, mert a blődségekkel nem megyünk semmire...

(persze ezeknek a ventilálós kérdéseknek nyilván nem is az a célja, de én mégis valamiért beleképzelek valami javító szándékot és/vagy őszinte érdeklődést – de esélyes, hogy csak naivitásom áldozata vagyok)

jan. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!