Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért jön sok magyar zavarba...

Miért jön sok magyar zavarba attól, hogy népünk finnugor? Miért jobbak a szlávok, sumérok, törökök, hunok, germánok, mint a finnugorok?

Figyelt kérdés

jan. 22. 11:54
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Elvileg nem a nép, hanem a nyelv finnugor barátom.
jan. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%

Mert most az oroszugor rokonság lenne a politikai elvárás. Az MTA már dolgozik az új koncepción.

Lassan meglelik Attila koporsóját is, amin cirill betűvel lesz ráírva, "orosz magyar két jó barát".

jan. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
33%

Az akadémia szerint mi elvileg a finnugor NYELVCSALÁDBA taartozunk ami azért kicsit sántít egyesek szerint. Nem tudom, hogy a szlávok és a germánok mit keresnek a kérdésben, mert a legtöbben tudják, hogy küzünk sincs hozzájuk. Gondolom a "Miért jobbak a..." kérdést úgy értetted, hogy miért szeretjük magunkat az általad felsorolt nyelvekhez kötni a miénket vagy a népünket a hun esetében.

A törökhöz azért, mert több a közös szó egyes felmérések szerint mint a többi finnugor nyelvben.

A hunokhoz azért, mert rengeteg eredetmonda és a régi feljegyzések is azt állítják, hogy olyanok vagyunk, mint a hunok vagy azok is vagyunk.

A sumér az egy elég elvont elmélet szerintem. A városaik neve miat: Uruk ( a nagyobb város) és Kis (a kisebb város).


Ennyit tudok

jan. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 TappancsMancs ***** válasza:
78%

Óóó kérdező már régen nem ott tartanak a kutatások. Valamikor valóban azon voltak, de csak egyesek, hogy a finnugor az származás. Na ez már régóta nincs kérdező. Ez nyelvi hasonlóság és jobb, ha tudjuk, hogy nagyon sok nép nyelvében van hasonlóság világszerte. Amúgy némi beházasodási keveredés nyilván lehetett, de például görög források szerint élt valamennyi szkíta még Görögországban letelepedve is. És ilyenek mindenhol voltak, ez ma amolyan alapnak számít.


És itt nem származási kérdés már a finnugor nyelvrokonság, hanem nyelvi, nyelvészeti. A genetika szerint ázsiai a származásunk - bármennyire is meglepő ma a modern európai közegben - és ezt genetikai kutatások is igazolták. Elég lett volna rákeresned és dobálja ki a cikkeket és a publikációkat angolul simán megtalálod különösebb keresés nélkül is.


Mindjárt mutatok párat, de tényleg ez már régi teória. :)

jan. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 TappancsMancs ***** válasza:
57%

Origo - 2018


cikk:

Tudománytörténeti tévedés lehet a magyarság finnugor eredete


"Legutóbb az Országos Onkológiai Intézet, Kásler Miklós professzor vezette nemzetközi kutatócsoportja erősítette meg kétséget kizáró genetikai bizonyítékokkal azt a tényt, hogy az Árpád-ház tagjai bizonyosan eurázsiai, nem pedig finnugor vérvonalból származnak."

[link]


+

[link]


Index - 2022


cikk:

Genetikai vizsgálat mutatta ki a honfoglalók, avarok és hunok kapcsolatát


"A magyarság eredetére és a honfoglalást megelőző kor népeivel való kapcsolatra is fény derül abból a Current Biologyben megjelent cikkből, amely a Magyarságkutató Intézet Archeogenetikai Kutatóközpontja és a Szegedi Tudományegyetem Genetikai Tanszéke munkatársainak kutatását mutatja be.

Az eredetkutatásban jelentős munka 265 korabeli emberi maradvány teljes genomját elemezte, és vetette össze 3000 ősi és ma élő eurázsiai mintával."

[link]


Origo - 2022


cikk:

Megvizsgálták a honfoglaló magyarok génjeit, döbbenetes dolgot találtak


"A magyarság eredetének kutatásában az eddigi legjelentősebbnek számító tudományos szakcikket közöltek a Magyarságkutató Intézet Archeogenetikai Kutatóközpontjának és a Szegedi Tudományegyetem Genetikai Tanszékének kutatói az igen tekintélyes Current Biology szaklapban."

"Az eredmények azt igazolták, hogy az európai hunok egy része ázsiai hun felmenőktől származott, másik része pedig az útközben integrált sztyeppei szarmata és germán elemekből állt, ami megfelel a történeti forrásoknak.


AZ ÁZSIAI ÉS EURÓPAI HUNOK KÖZÖTT KIMUTATOTT BIOLÓGIAI FOLYTONOSSÁG IGAZOLJA AZ EDDIG KÉTSÉGBEVONT FOLYTONOSSÁGOT A KÉT NÉPCSOPORT ÉS A KÉT BIRODALOM KÖZÖTT.


A Kárpát-medencébe érkező avar elit genomösszetétele egyértelműen ősi mongóliai eredetre utal, ami a zsuanzsuan származás elméletét támogatja. Mind az ősi Mongóliából származó európai hun, mind az avar vezető réteg korai ázsiai hun távoli felmenőkre vezethető vissza,"

[link]


És legyen mondjuk egy nemzetközileg publikált kutatási anyagból is...


ScienceDirect - 2022 (tudományos szakpublikációs odal)


publikáció:

A hunok, avarok és a honfoglaló magyarok genetikai eredete


"A hunok, avarok és a honfoglaló magyarok népvándorlás kori nomád törzsszövetségek voltak, amelyek három egymást követő hullámban érkeztek a Kárpát-medencébe az V. és a 9. század között. A történelmi adatok alapján e csoportok mindegyike Ázsiából érkezett, bár pontos eredetük és kapcsolatuk más ókori és modern populációkkal vitatott. A közelmúltban több száz ősi genomot elemeztek Közép-Ázsiából, Mongóliából és Kínából, amelyekből célul tűztük ki a fent említett csoportok feltételezett forráspopulációinak azonosítását. Ebben a tanulmányban 9 hun, 143 avar és 113 magyar honfoglalás kori mintát szekvenáltunk, és három törzspopulációt azonosítottunk, amelyek mindegyik korszakból olyan bevándorlókat képviselnek, akiknek nem volt közelmúltbeli európai felmenői. Eredményeink azt mutatják, hogy mind a hunok, mind az avarok „bevándorló magja” valószínűleg a mai Mongóliából származik, és eredetük Xiongnukra (ázsiai hunokra) vezethető vissza, amint azt több történész is feltételezi. Másrészt a honfoglaló magyarok „bevándorló magja” a manzik, a korai szarmaták és a késői Xiongnuk leszármazottai korábbi keverékéből származott. Azt is kimutattuk, hogy a bronzkorban egy közös „proto-ugor” génállomány jelent meg a mezsovszkaja és a nganaszanok keveredéséből, amely genetikai és nyelvi adatokat támaszt alá. Ezen túlmenően számos avar és magyar honfoglalás kori genetikai kiugró adatban találtunk közös hun eredetű származást, ami genetikai kapcsolatra utal ezen egymást követő nomád csoportok között."

[link]

jan. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 TappancsMancs ***** válasza:
30%
Megj: a "szarmata" ma már azonosként szerepel a szkítával; a "xiongnu" pedig a hunokkal. Ezek ugyanarra a népcsoportra más és más megnevezések csupán.
jan. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem a magyarok 90-95%-a le sem szarja hogy "finnugor" vagy "keleti" vagy stb.
jan. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A nyelv az meg mindig
jan. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 UlfOrmson ***** válasza:
76%
#6:"a "szarmata" ma már azonosként szerepel a szkítával" - ezzel csak egy "apró" probléma van, az ókori szerzők két külön csoportként kezelik a szkítákat és a szarmatákat (igaz régészetileg hasonlóak egymáshoz, de elég eltérő a két kultúra, hogy külön lehessen választani őket)
jan. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 TappancsMancs ***** válasza:
45%

Az is lehet egy kutatás témája, hogy melyik szerző mit és miket ír róluk, de a leletanyag gyakorlatilag megkülönböztethetetlen. Ilyenkor azt mondom, "venni kell az akadályokat" és több vizsgálati, értelmezési lehetőséget is felvetni, nem pedig eldobni a témát. Mert ilyen jellegű leragadások azok sajnos megfigyelhetőek, és ne teljen el egy aprósággal tíz év. A lényeg, hogy ne essünk hasra egyből a "vagy igaz vagy hamis" lehetőségeknél.


A matyó és kalocsai is megkülönböztethető egymástól mégis mindkettő magyar. És a ión és dór görögök is megkülönböztethetőek nyelvileg és kézművességben is, mégis görögök ugyanúgy.

jan. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!