Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az oláh cigányok közül hány...

Az oláh cigányok közül hány fajta csoport van?

Figyelt kérdés

A rasszista kommenteket mellőzzétek!


Ugye rengeteg cigány fajta van. Viszont én most az oláh cigányokról szeretnék többet megtudni. Az interneten sajnos nem találtam sok infót.


Csak azt tudom hogy az oláh cigányok egyik csoportja a lovári cigány. A többit sajnos nem tudom.


Igazából van egy cigány család és ki szeretném deríteni hogy milyen cigányok ők. Nagyon gazdagok, kereskedők vagy valami vállakozók. Van köztük régiség kereskedő.


Az öltözködésük nem az a közönséges szerintem jó stílusuk van, elegáns és letisztúlt. Ők inkább ilyen úriasabb cigányok. Viszont hogy milyen fajták azt nem tudom.


Tudjátok nem olyanok mint pl a Bódi Margóék hanem annál letisztúltabban öltöznek. Az az elitebb fajta.



febr. 11. 14:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Orbánok és az Oláhok, vannak még a Beások és a Gáborok, és vannak Vándorok.
febr. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Oláhcigányoknak nincs külön ága , az maga egy meghatározás , mint a lovári , romugró , beás , lumungro , colár , Gáborcigányok ,ezek mind különb csoportok .
febr. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezek különböző törzsek, vagy inkább nagyobb családok, akik évszázadokkal ezelőtt szétváltak?
febr. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
34%
rúdugró
febr. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ugy tudom hogy 3-4 csoport van az oláhcigányokon belül, de Magyarországon akik vannak azok mind lováriak. Ha uri cigányok és régiség kereskedők akkor valoszinű hogy lováriak. Ott a nők csak szoknyában járnak ebböl meg tudod állapitani azonnal. amugy a Bódi Gusztiék is azok
febr. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5 értem. Köszönöm. Igen ebben a családban a lányok csak szoknyában. De egyébként az a szép hogy még a Bódi Gusztiéknál is úribbak. Tehát úgy látszik hogy pénzesek. És nem ezek a nagy mintás neon színű ruhák hanem tényleg kifinomult elegáns stilusuk van. Ami ritka. Ezért érdekel.
febr. 18. 19:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!