Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mitől lesz valaki egy adott...

Mitől lesz valaki egy adott nemzetiségű?

Figyelt kérdés

Jó persze, ahol születtél, vagy amilyen nemzetiségűek a szüleid, olyan vagy. De mivan ha én emellett egy másik kultúrához is nagyon közel kerülök, megtanulom a nyelvük, beilleszkedem? Szokták mondani hogy az a magyar, aki annak érzi/vallja magát. Akkor ez más nemzetiség fele nem működik? Ha olyan vagyok mint pl egy olasz, kulturálisan és kinézetileg is, nyelvüket is tudom meg ott is élek akkor nem vallhatom magam félig vagy teljesen olasznak? Az, hogy mi van a személyin vagy útlevelen engem pl nem érdekel.

Amúgy csak érdekel, én megvagyok magam magyarként.



febr. 13. 22:50
 1/6 anonim ***** válasza:
31%

Azt elsőként ránézésre kell belőni ki hova tartozik melyik országba

Például a németek,finnek,zsidók,hollandok,olaszok,négerek elég jól belőhetőek, egyből látszik rajtuk hova valóak faji szempontból


Nézd ha annyira be akarsz illeszkedni akkor ennek akadálya nincs de csak akkor ha azt az adott közösség elfogadja

Ha nem fogadja el akkor tipli egyből mert csak a probléma lesz belőle


Ha elfogadnak úgy látod akkor megtanulod nyelvüket, szokásaikat, beházasodsz és állampolgár is leszel egy idő múlva


De mondjuk azt azért nem szabad elfelejteni, hogy aki nem született az adott emberi fajba bele az sosem lesz azonos azzal aki beleszületett Maximum ha beházasodik és születnek gyerekeik akkor ők már félig elmondhatják magukról, hogy oda tartoznak meg ide is


A túlzott belterjesség sem jó embernél sem, mert genetikai ütközéshez vezet egy idő után és csupa egészségügyi problémás ember fog a világra jönni így szükséges némi "vérfrissítés" néha

Ezt már az arisztokraták is észrevették amikor a középkorban egyre betegesebb utódokat szültek így divat lett nem feltétlen szintén arisztokrata partnert választani mint ahogy addig tették, hogy csak egymás között házasodtak hanem a civil szférából választottak, akiket ők megfelelőnek találtak így elkerülték azt, hogy nehogy beteges utódokat szüljenek a belterjesség miatt

febr. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Minden nemzetnek meg van a rá jellemző szokásaik és magatartásaik amennyiben valaki így él már érezheti az adott nemzet tagjaként magát az már más mennyire fogadják be .
febr. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Több dologtól lehet:

- születés egy adott helyre, kultúrába

- elköltözés egy adott helyre, kultúrába

- tarthatja az adott nemzetiség az adott személyt a részének

- tarthatja az adott személy magát a nemzetiség részének

febr. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Tehát ha én azt mondom nektek, hogy olasz vagyok, mert annak érzem magam, elfogadjátok, hogy akkor az vagyok?

Nekem ez a logikus, hisz mégicsak egy érzelem a nemzetiség a nap végén

febr. 18. 00:33
 5/6 anonim ***** válasza:
Az az alapprobléma, hogy kevered az etnikumot az állampolgársággal. Egy etnikum tagjának csak születni lehet. Születéstöl fogva akként kell felnőni. Állampolgárságod viszont akármilyen lehet, asszimilálódhatsz, de az nem fogja megváltoztatni, minek születtél.
márc. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4 nem nem leszel olasz ha benyomsz egy kiló makarónit meg egy liter vöröbort hozzá, stilettóval járkálsz bajuszban és hátrazselézett hajjal Armaniban akkor sem

Az életérzés lehet meglesz csak éppen nem az vagy mert a születés nem annak a kérdése, hogy mik akarunk lenni hanem az egy adott dolog

Ha annyira olaszkodni akarsz költözz el olaszországba aztán majd egy idő múlva megkapod az állampolgárságot bár még ettől sem leszel olasz

Majd elveszel egy olasz nőt és csinálsz neki gyereket akkor ők már elmondhatják magukról, hogy olaszok (félig)

márc. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!