Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért utálják ennyien Dél-Koreát?

Miért utálják ennyien Dél-Koreát?

Figyelt kérdés

(Légyszi azok válaszoljanak akik értenek a témához, és nem keverik Észak-Koreával köszi)


Mostanában ugye elég nagy rajongás veszi körül Dél-Koreát viszont szintén nagyon sokan mondják, hogy nem élnének ott. Persze tudom, hogy ott sincs kolbászból a kerítés, és vannak negatív oldalai bőven, de ettől függetlenül még mindig sokkal jobb mint rengeteg ország, illetve a közbiztonságban is a legjobbak között van. Persze sok negatívum is van például a nagyon szigorú szépség ideál, vagy a rengeteg kamera, túl sok munka, nagyon szigorúak, konzervatív néhol kitaszítanak, ha különbözöl stb. Viszont már Korea is rengeteget változott. Például az ott élők szerint Szöulban már annyira nem bámulnak meg mondjuk, ha külföldi vagy, vagy testesebb mint ott a normál stb. És egyébként ezeknek a negatív dolgoknak pozítiv töltetei is vannak. Igen lehet, hogy több kamera van mint amennyi kéne (persze amik legális helyeken vannak, ahol wcben van stb az elitélendő nyilván), de cserébe ha történik egy bűncselekmény szinte biztos, hogy elkapják a tettest mivel nem nagyon van olyan négyzetcentiméter, ahol ne lenne a kamera. Vagy pl. A brutális szépség ideál. Tényleg túl tolják, és ebből kifolyólag rengetegen étk**ési zavarral küzdenek ott, viszont a pozítiv oldala az, hogy ott mindenki oda figyel a megjelenésre. Fiúk is ugyanúgy csinálnak skincaret stb. Illetve ott nem szokás úgy kimenni az utcára, mint egy rakás sz*r:d mert budapesten közlekedsz a metrón, hát látsz néhány érdekes fazont. Viszont Koreában ez egyáltalán nem jelemző. Ott alap, hogy normálisan felöltözöl, és ápolt vagy, akkor is ha szegény vagy, mivel másképp sem munkába, sem iskolába nem engednek be (nem úgy mint itthon mindenki szakadt skinny jeans, melegítő:d). Kamerás is egy ilyen story persze itthon is vannak kamerák de rengeteg kis utcában nincsenek, plusz a szegényebb részekem egyáltalán nincs. Vagy mondjuk a túl sok munka, túl kemény tanulás. Ugye az Ázsiaiak azért ilyen okosak, mert sokkal többet tanulnak mint egy Eúrópai, főleg mint egy Amerikai:D Konkrétan reggeltől estig tanulnak. Nagyjából 2-3ig vannak az órák, ahonnan aztán tanúló szoba, és sokan 8-10 ott maradnak este. Emelett ugye sokan sportolnak, plusz ott külön órákat is kell vállalni pl. Film klubb meg mit tudom én, ilyen külön órák. A lényeg, hogy sokan nem bírják a nyomást, ezért sajnos az öngy***osságok száma is magas. Pozitív töltette meg az, hogy ez a munka a legtöbbeknek meghozza a gyümölcsét. Nem véletlen most nagyon felkapott lett Korea hiszen konkrétan mindenben a legjobbak, (vagy az egyik legjobbak). Film gyártás terén, sokan azt hiszik csak a drámák miatt, de nem számos globálisan elismert horror filmjeik, vígjátékaik stb vannak. Akkor a zene iparról nem is beszélve, ugye az idolok most nagyon nagyon felkapottak hiszen konkrétan mindenszempontból tökéletesek. Nagyon jól néznek ki/nagyon szépek ugye tudnak énekelni/rappelni, legtöbb csapat ilyen 6-8 órát táncol sok esetben, tehát nagyon jól táncolnak, illetve sokan terjeszkednek is, és nagyon sokan saját stílus, egyedi projekt ami még különlegesebbé teszi őket. Meg hát ugye rengeteg cég márkák/autók stb onnan származnak talán a samsung a legismertebb. Meg azért oké, hogy vannak negatívumok, de nem véletlen egyik legfejletebb meg másrészt a legtöbb Koreai nagyon szereti a hazáját, és persze lehet mondani, hogy ez csak nyomás, de ott vannak, ha nem lenne jó miért ne jönnének el? Magyarországról is elmennek akik nem szeretik, azok is akik nem gazdagok, és főleg aki meg is teheti, hogy bárhova kiköltözhessen nem teszik, csak pár hétre mennek. Ételről nem is beszélve a legtöbb Koreai még akkor is a saját tradícionális ételeiket eszik amikor mondjuk Amerikában vannak. Vagy beszéljünk a szociális kapcsolatokról sok Koreai akik hiába jártak már külföldön tartósabb ideig a legtöbb barátjuk Koreában van. Miért? Mert egy zárt közzöség, és egymást segítik ergo kicsit függnek egymástól, tehát sokkal megbízhatóbbak, mivel ha másnak ártanak valszeg maguknak is ártanak. Ráadasul a tradícionális eseményeket is tartják. Tiszteletről nem is beszélve. Nem úgy, mint itthon. Ott, ha akár 1 évvel idősebbel is beszélsz teljesen más hangnemet kell megütni, főleg az idősebekkel. Velük konkrétan kicsit lehajolva, lehajtott fejjel beszélnek ezzel is kifejezve a tiszteletet. Tehát igazából minnél idősebb vagy, annál jobban kell tisztelni. Meg ugye a megszólítás is tök más. Aki egy évvel is idősebb nálad azt már unnie/hyungnak kell hívni, meg amikor a nevén szólítod akkor is utána kell tenni, de barátok között is. Mondjuk szerintem az, hogy még az egy évvel idősebbre is külön szólítas van, tényleg fura szerintem is túl nagy jelentőséget adnak a kornak , mivel azért mert valaki 2 3 évvel idősebb nálad nem feltétlen jelenti azt, hogy bölcsebb is. Például Koreában az az első, amit megkérdeznek a neved után a korod, és úgyis fognak bánni veled. Ennek a pozitív töltete az, hogy olyan érzés mintha egy család lennétek nem csak barátok, (Koreaiak nagyon családcentrikusak), és az unnie/hyung ugye idősebb nővért/báttyt jelent. A pozitív része az, hogy ott az idősebb tényleg oda figyel a fiatalabbra. Illetve az iskolák is fényévekkel jobbak, mint itthon. Oké, hogy rengeteget tanulnak, viszont cserébe ott tényleg oda figyelnek a diákokra. Tehát ott nincs az, hogy 2 hétig nem mész, aztán viszel egy igazolást azt cső. Tehát kezdjük ott, hogy ott eleve nem is szokás hiányozni. 2-3 napot egy évben, vagy ha tényleg nagyon beteg vagy. Ugye egyből fel kell hívni az iskolát, ha nem mész, vagy ők hívnak téged illetve utánad is mennek, 2-3 napon ki is mennek ahol laksz, hogy tudják jól vagy e. (Többek között ezért is olyan nagy a közbiztonság, hiszen oda figyelnek egymásra, máshol hetek/hónapokba is telhet mire megtalálnak valakit.) Illetve ott a diákokat minden hónapban behívják a tanáriba beszélgetni, és vezetnek róluk naplót. Ergo ott tényleg ismerik a diákokat, mert beszélgetnek velük le van írva róluk, hogy kikkel barátkoznak, mit csinálnak szabad idejükben, hánykor hol vannak (pont azért, ha történik valami tudják merre kell keresni) tehát ott a tanárok teljes körű figyelmet vállalnak. Nem úgy mint itt, de ezt körül se kell írnom sztem:d plusz ott kötelező valamilyen külön klubba járni órák után, pont azért ha az osztályod nem olyan jó, attól még legyél közösségben legyenek barátaid. Amit szerintem ku**a jól csinálnak hiszen itthoni gimikbe rohadtul nincs ez,és pont 14 15 évesen van elengedve a kezük ahol a legjobbak szükségük lenne rá. Ráadasul a testi fenyítést is teljes eltörölték asszem olyan 2014-15 körül, vagy még korábban. Tehát már csak rászólni lehet, nem lehet körmöst adni, vagy tarkón vágni se. És igen sajnos persze ott is vannak kiközösítések, de közel nem annyi van mint a filmekben, vagy pl máshol, vagy itthon. Tény, hogy sajnos vannak kiközösítettek egyen ketten néha, de elég ritka. Illetve nagyon összetartóak, és általában mindenki jóban van mindenkivel, mivek ugye ott az alap norma, hogy vissza húzódóbbak, köze nincs a valósághoz amit a drámákban látunk:d pl a drámákban folyton csúnyán beszélnek, de a való életben ez nem nagyon történik mert, hiszen ott súlya van a csúnya beszédnek, nem úgy mint itthon, hogy a bazmeg kb kötőszó:d de persze nyilván fiatalok, néha ott is vannak balhék a sulikban, de pl.közel nem olyanok, mint itthon. Mivel az alapvető viselkedésük általában gyerekeknek/felnőtteknek egyaránt nagyon tisztelet tudó/segítő kész. Inkább visszahúzódók, nem szeretik a konfliktust. Ez azért alakult ki mert a kúltúrájukban is, nagyon sokáig nagyon szegények voltak (ami az építkezési stíluson, és az étkezési szokásokon is látszik), és nagyon sokáig kellett kis helyen, sokan eggyütt élniük ami, csak úgy volt kivitelezhető, hogyha eggyüttműködtek egymással. Tehát száz szónak is egy a vége, tisztában vagyok vele, hogy Korea sem tökéletes (nekem például a túlnagy hangsúly fektetése a korra, és a mindenki egy szépség ideálnak való megfelelési vágya az ami annyira nem tetszik) de ettől függetlenül még mindig az egyik legjobb ország. Ez persze izlés kerdése is, valakinek nem tetszik, hogy ott vannak szabályok. De már, ha ízlés egyébként ők a legszebbek kétség kívűl, a plasztikai műtétek is olyan természetesek, és szépek (nem úgy mint Amerikába), egyszerűen ízlésesek és gyönyőrűek, fiúk lányok egyaránt, és az "brutális" szépség ideált leszámitva, szinte mindannyian. Végszó: Én egyébként úgyérzem, hogy Korea is azért kap most ennyi hateet mert ugye nagyon sikeresek jelenleg, és ez csak egyre terjeszkedni fog, és nyílván aki sikeres vagy jónak vagy ki kiállt van, azt egyből meg kell próbálni lehúzni. Tökéletes példa a BTS. Legelején többnyire csak szerették őket, aztán amikor sikerük lett Koreában nyilván sokan elkezdték utálni őket, de figyelj én azt mondom, hogy aki sikeres azt utálják, és az átlag ember megpróbálja lehúzni, főleg a magyar ember:d egyébként nem értem hírességeket, hogy lehet utálni, úgyhogy semmit nem tettek ellened, de egyébként ez is mindent elmond a jellemükről:D Aztán amikor világsiker lett akkor meg végképp rengeteg "fan" elpártól tőlük mert, hogy "túl sokan szeretik őket" ok?xd pl. ha van egy barátod akit sokan szeretnek, akkor már nem fogod szererni, mert "már szeretik elegen"?xd De amúgy olyan hülyék, mert az, hogy ennyien szeretik őket azt mutatja, hogy valszeg tényleg jók. A másik kedvencem meg a "már nem csinálnak jó zenéket". Jó persze változik az ember, és ha valaki elkezd teljesen más stílusban zenét csinálni akkor nyilván nem muszáj szeretned, nem erről beszélek. Hanem akik pl évekig követnek valakit, de ki adnak pár számot ami nem annyira tetszik nekik, és egyből kikövetik őket. Hát nem vagytok valami lojálisak maradjunk ennyiben:d engem ha megfog valakinek a tehetsége, akkor később is szeretem akármilyen zenét csinál, mert érdekel az ember. Lehet nem kell mindenhez érzelmeket fűzni, de most bele gondolok, hogy előadó vagyok 10 évig mindenki imád szeret, és mondjuk van egy két zeném ami nem annyira jön be nekik, és egyből elfordulnak tőlem, feleződik a követő táborom meg minden, hát ez azért elég szar valljuk be. Mert kb ez azt jelenti, hogy nem bíznak benned, és annyira mégse kiváncsiak rád, ha 1 2 "rossz zene" miatt már nem szeretnek:) nem, csak nekem ez olyan fura. Tehát ez ugyanolyan pl minthogy van egy boxoló aki mindenkit kiüt, aztán jön egy másik aki kiüti őt, és aztán mindenki hirtelen őt szereti. Tehát bruh, ergo nem is őt támogatáttok hanem a körülötte lévő hypeot/stílust semmi mást. Ez annyira nem lojális, és felületes. Szörnyű egyeseket milyen könnyű rangatni:D na mindegy tehát ezek a tények Koreáról, ha kolbászból van a kerítés, ha nem nem 100x jobb még ígyis (meg amúgy is:d) mint a legtöbb ország plusz a saját vibeja, meg a minden. Úgyhogy persze lehet hatelni, de kicsit vicces amikor egy magyar ember hateli Koreát. És elnézést a sok magyaros iróniáért, dehát ami tény az tény. Na köszi puszi anya:p



márc. 13. 15:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt nem olvastam végig, szerezz barátokat, hobbit, írj blogot, nem tudom. Éltem Kínában, Tajvanon, és pár hetet HK-ban, és hidd el, a koreaiak voltak a legfurább népség mind között.
márc. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%
Ezt a szövegtengert senki nem fogja elolvasni, és ki az a barom, aki keveri a két országot? És kik utálják délt?
márc. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Leírnád 4 mondatban?
márc. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%
Ez beteg…sok volt szerintem a Squid Game meg a KPop kérdező.
márc. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
32%
Szerintem mert túlságosan az arcunkba akarják tolni a kultúrájukat.
márc. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
94%
Ember, 17 éves vagy, nem jártál még Európán kívül, szoktál koreai sorozatokat nézni, követsz pár citálható tiktokert, meg elolvastad a releváns wikipédia szócikkeket. Kicsit vékony ahhoz, hogy egyrészt ezt a szájdiarét végigolvastasd valakivel, másrészt hogy megítélj egy országot.
márc. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

"elnézést a sok magyaros iróniáért"


Mindenesetre szinte egy magyar mondatot sem tudtál írni...

márc. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Kene szedni szentablettat, hatha jo szofosas ellen is.
márc. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te soha nem voltál koreaban, sőt azsiaban sem, az infoid pedig egy k-pop rajongói oldalról vannak valószínűleg.
márc. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
ki a rakom olvassa ezt vegig xd
márc. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!