Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha verseket írok hogy fejlődhe...

Senkise629 kérdése:

Ha verseket írok hogy fejlődhetnek?

Figyelt kérdés
Nem rég elkezdtem verseket írni, párhuzamos pár könyvet is elkezdtem olvasni az érzelmekről stb (én is ilyen depis verseket írok) pár ember vélemény szerint jól megy.hogy lehet igy ebben fejlődni vagy akár valaki tanácsot adni igy ezekkel kapcsolatban? előre is köszönöm

márc. 29. 15:32
 1/3 anonim ***** válasza:
86%
Keresni kell egy jó költőt és kikérni a véleményét a verseidről. Egy jó magyar tanár is segíthet.
márc. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
100%
Versolvasással :)
márc. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Olvass sok, különböző verset. Kortársakat is, külföldieket is. Ajánlom József Attila, Juhász Gyula, Pilinszky verseit kezdésnek. Vannak könyvek is ezzel kapcsolatban, pl. hogyan írjunk verset. Próbálj ki több versformát, hogy melyik jön be. Persze nem muszáj egynél maradni, lehet váltogatni többet is.

Ha pedig még középiskolás vagy, és szeretnél ezzel foglalkozni a jövőben és továbbtanulni, ajánlom a magyar szakot és azon a kreatív írás specializációt. Ott megtanítanak, hogyan kell verset írni különböző formákban, de még a prózaírást is megtanulod. Van ilyen a Károlin, meg az Eltén is, ha jól tudom.

ápr. 4. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!