Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ausztria vagy Németország?...

Ausztria vagy Németország? Hol dolgoznátok szívesebben?

Figyelt kérdés

Németországban élek már jó ideje, de szívesebben mennék kicsit közelebb, évek után is hiányzik a családom. Kaptam egy lehetőséget Bécsben, megéri átköltözni Ausztriába?

Olyanoktól szeretnék tippeket akik mindkét országban viszonylag friss tapasztalattal rendelkeznek, sokminden változott mostanában a világban, sajnos ott nincsenek ismerőseim.


ápr. 8. 12:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Attòl is függ, hogy németben hol élsz és mivel foglalkozol. Én Münchenben programozok és 5 éve amikor néztem, akkor Bécsben jóval kevesebb lett volna a fizu.


De ez nem minden területen van így.

ápr. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A pénz nekem is kevesebb lenne, de 13.-14. havi fizetést beleszámolva évi 300 euróval kevesebbet keresnék, viszont lakást olcsóbban kapnék mint itt.

Szóval összességében ugyanott lennék szerintem, ez nem igazán mérvadó.

Inkább az érdekelne, hogy milyen az élet, az emberek, stb

Itt Münchenben az elmúlt 5 évben sokminden változott, ami eddig itt szimpatikus volt. Például az emberek türelme és kedvessége. Szinte hihetetlen volt számomra, hogy itt mekkora a nyugalom, Magyarország után szinte nehéz volt megszokni, hogy itt ilyen vidám mindenki. Most meg ugyanazt tapasztalom mint régen otthon, egyre több helyen találkozom rosszindulattal, sorban állásnál a nyakamba lihegnek, fellöknek, a vezetési kultúra meg egyenesen katasztrofális lett, össze is törték az autómat, mert a távolságtartást már hírből sem ismerik.

Mindenhol nagyobb most a feszültség, érthető… de így már semmi nem marasztal, csak a biztos munkahelyem a jó fizetéssel.

Elengedném ezt a biztonságérzetet is ha közelebb lennék a családomhoz, de csak ha nem ugyanez vagy még rosszabb vár rám ott.

Most ezt visszaolvasva lehet csak kiégtem :D

ápr. 8. 21:08
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is Münchenben élek.

Az tény, hogy folyamatosan romlik a helyzet, de én nem érzem ennyire rossznak.


Ilyen szempontból szerintem Bécs se más. Amikor ott voltam munkaügyben reggel az aluljáróban a magyar csövesek veszekedtek, tiszta Pest volt :D

ápr. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Németország mindig is jobb volt, minden szempontból, én nem bírtam Ausztriát, hiába van közelebb. Lehet azért szerencséd, de ha kielégítően jó helyed van, akkor szerintem becsüld meg.
ápr. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!